2010Вівторок, 28 грудня 2010

«Журналістика як феномен культури в інформаційному просторі»

Рейтинг користувача:  / 0

    28 грудня 2010 р. на базі Регіонального тренінгового центру відбувся тренінг «Журналістика як феномен культури в інформаційному просторі» для завідуючих відділами та провідних фахівців Миколаївської ОУНБ ім. О.Гмирьова. Для проведення майстер-класу «Регіональні засоби масової інформації: завдання та функції. Етика журналістської діяльності» був запрошений Стеценко Микола Станіславович, голова Миколаївської обласної організації Національної спілки журналістів України, головний редактор газети «Южная правда».
    

Read more

Середа, 22 грудня 2010

Шлях до відкритості та доступності офіційних джерел органів державної влади

Рейтинг користувача:  / 0

 Одним з найголовніших питань розбудови демократичного суспільства є відкритість та прозорість діяльності органів державної влади. Уряд країни здійснює державну політику відповідно до світових демократичних стандартів та сприяє розвитку громадянського суспільства, забезпечуючи участь громадян у процесі формування державної політики та законотворчих процесах. Сьогодні у цьому питанні важливу роль відіграє Програма cприяння Парламенту ІІ України, як міжнародний проект, що діє за підтримки університету Огайо та університету Індіани, за посередництвом якого Агентство США з мiжнародного розвитку надає технiчну та консультативну допомогу Верховнiй Радi України та сприяє активізації розвитку демократичних процесів у державі.

У зв’язку зі створенням нового інформаційного суспільства підвищується роль бібліотек як центрів публічного доступу до інформації, у тому числі офіційної. Сучасні бібліотеки здійснюють збір інформації щодо діяльності органів державної влади, офіційних документів, включаючи законодавчі акти України, розпорядження, рішення місцевого рівня та надають їх користувачам.

З 2009 року Програма сприяння Парламенту ІІ у партнерстві з Українською бібліотечною асоціацією реалізує проект «Створення Мережі Пунктів доступу громадян до інформації органів державної влади у бібліотеках України». До даної мережі спільно з бібліотеками зі всіх регіонів України входить і Миколаївська обласна універсальна наукова бібліотека ім. О. Гмирьова.

Центр, створений при бібліотеці, відкриє кожному користувачу можливість вільного доступу до офіційної інформації, формування навичок роботи з мережевими інформаційними ресурсами, сприятиме впливу громадян на законотворчий процес. Кваліфіковані фахівці центру допомагатимуть громадянам у пошуку інформації, надаватимуть консультації щодо роботи з мережевими ресурсами державних органів влади та управління, сприятимуть встановленню партнерства та діалогу між бібліотекою та державними структурами. З метою здійснення завдань центру для користувачів бібліотеки облаштоване зручне автоматизоване робоче місце.

22 грудня 2010 р. відбулось урочисте відкриття Центру доступу громадян до офіційної інформації органів державної влади у відділі документів і наукових досліджень з питань краєзнавства.

Read more

Четвер, 09 грудня 2010

«Інтерактивні форми навчання» для бібліотечних фахівців бібліотек міста

Рейтинг користувача:  / 0

    9 грудня на базі Регіонального тренінгового центру відбувся тренінг «Інтерактивні форми навчання» для бібліотечних фахівців бібліотек міста. Участь у тренінгу взяли 20 чол.
    Тренінг провела Татенко Юлія Вікторівна - керівник і тренер «Миколаївської Школи соціального тренера» (соціальний проект НГ МГО «ФРІ»), тренер стипендіальної програми «Завтра.ua» (Фонд Віктора Пінчука), викладач-асистент кафедри соціології ЧДУ ім. П. Могили.
    Серед питань, які розглядалися: особливості роботи у групах, основні форми інтерактивного навчання, нові підходи до підвищення кваліфікації - T&D-технології.
    

Read more

Вівторок, 30 листопада 2010

«Єврокараван»

Рейтинг користувача:  / 0

    30 листопада 2010 р. у Центрі європейської інформації відбувся інтерактивний семінар для шкільної молоді «Єврокараван». Мета семінару - надання школярам м. Миколаєва інформації про Європейський Союз (історію, засади створення, хвилі розширення, головні інституції), а також про європейські цінності та взаємини Європейського Союзу із Україною.
    На заході були присутні учні 10-го класу загальноосвітньої школи № 13 м. Миколаєва. Школярі переглянули інформаційний відеоролік про Європейський Союз, підготовлений Представництвом Європейської Комісії в Україні. За результатами інформаційного блоку була проведена вікторина. Найактивніші учні отримали заохочувальні призи із символікою Європейського Союзу.
    

Read more

Понеділок, 29 листопада 2010

«Освіта за кордоном: пошук, вибір, програми обміну»

Рейтинг користувача:  / 0


    29 листопада 2010 року відбувся тренінг «Освіта за кордоном: пошук, вибір, програми обміну».
    Учасниками тренінгу стали студенти І,ІІ, ІV курсів, факультету "Філологія та журналістика" Миколаївського державного університету ім. В.О. Сухомлинського. Тренінг провела тренер Регіонального тренінгового центру Сидоренко Л.Л.
    Студенти ознайомилася з програмами освітніх обмінів та можливостями Інтернет в пошуку альтернатив навчання за кордоном.
Read more

Четвер, 18 листопада 2010

Скайп-зустріч студентської молоді Миколаєва з представниками проекту «Тераз Вроцлав»

Рейтинг користувача:  / 0

    18 листопада 2010 р. у Центрі європейської інформації відбулася скайп-зустріч студентської молоді Миколаєва з представниками проекту «Тераз Вроцлав», що співпрацює з Мережею Центрів європейської інформації в Україні. Метою зустрічі стало надання інформації про можливості навчання в університетах міста Вроцлав у Польщі.
    Представник проекту «Тераз Вроцлав» Юлія Вакула надала загальну інформацію про проект, його мету та можливості, а потім представила студенток з України, які вже навчаються за цим проектом. Як з’ясувалося, одна із запрошених студенток була із Вознесенського району Миколаївської області. Дівчина самостійно вивчила польську мову, а потім, завдяки спілкуванню через Інтернет, їй вдалося знайти навчальний заклад для навчання.    

Read more

Четвер, 28 жовтня 2010

«Я – українець. Я – європеєць?»

Рейтинг користувача:  / 0

    28 жовтня 2010 року в Центрі європейської інформації Миколаївської обласної універсальної наукової бібліотеки ім. О. Гмирьова відбулася веб-конференція «Я – українець. Я – європеєць?». Ініціатором даного заходу виступив Луганський Центр європейської інформації. У веб-конференції взяли участь Центри європейської інформації з Луганська, Чернігова, Чернівців, Харкова, Миколаєва, Хмельницького, Кіровограда, Івано-Франківська, Кременчука, а також польський партнер Мережі Центрів європейської інформації - проект «Teraz Wroclaw».
    Мета такого консолідуючого заходу - надання можливості для спілкування молоді з різних куточків України щодо перспектив розвитку держави, проблемних питань суспільства, вирішення яких наблизило б Україну до європейських стандартів життя, а головне до об’єднання країни через спілкування саме молодого покоління українців.

Read more

«Безперервне професійне навчання: роль методичної служби»

Рейтинг користувача:  / 0

 

 27-28 жовтня 2010 р. на базі ОУНБ ім. О. Гмирьова пройшов семінар-тренінг для працівників методичних відділів за темою «Безперервне професійне навчання: роль методичної служби», організований відділом науково-методичної роботи та інновацій у бібліотечній галузі спільно з обласним центром підвищення кваліфікації працівників культури.

 Особливістю даного заходу було те, що всі його складові проходили в інтерактивному режимі. Це і професійна дискусія «Методична служба: сучасні професійні вимоги», креатив-рейтинг діяльності ЦБС, ділова гра «Планово-звітна документація: аналіз і рекомендації», тренінги «Проектна діяльність в стратегії розвитку бібліотеки», «Управління змінами у бібліотеці: адвокасі, менеджмент, взаємодія з владою і громадою», майстер-клас «Моделювання порт-фоліо» та інше. Всі без виключення ЦБС представили свої напрацювання на «Ярмарку інновацій».

Read more

«Безперервне професійне навчання: роль методичної служби»

Рейтинг користувача:  / 0

   

     28 жовтня 2010 р. у рамках семінару-тренінгу для працівників методичних відділів за темою «Безперервне професійне навчання: роль методичної служби», відбувся тренінг «Управління змінами у бібліотеці: адвокасі, менеджмент, взаємодія з владою і громадою».

 

 

Read more

Вівторок, 26 жовтня 2010

«Науково-технічна інформація: електронний пошук»

Рейтинг користувача:  / 0

    26 жовтня 2010 р. на базі Регіонального тренінгового центру Миколаївської ОУНБ ім. О. Гмирьова відбувся тренінг на тему «Науково-технічна інформація: електронний пошук».
    Учасники заходу - студенти факультету «Документознавство та інформаційна діяльність» Миколаївської філії Київського Національного університету культури і мистецтв, отримали навички здійснення пошуку науково-технічної інформації в мережі Інтернет.
    Тренер Регіонального тренінгового центру Миколаївської ОУНБ ім. О. Гмирьова Грибенникова М.Є. провела тренінг на тему «Науково-технічна інформація: електронний пошук», завдяки якому учасники заходу отримали навички здійснення електронного пошуку науково-технічної інформації на різних офіційних веб-сайтах.
    

Read more

Як нас знайти!

Vyzer O. E-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.   МОУНБ. Всі права застережено