2019Середа, 04 грудня 2019

«Волонтер» означає «добровільний»

Рейтинг користувача:  / 0

4 грудня в обласній бібліотеці відбувся круглий стіл «Волонтерство як прояв громадянської діяльності».

Захід, що був присвячений Всесвітньому Дню волонтера, проводився у рамках реалізації Національної стратегії сприяння розвитку громадянського суспільства в Україні на 2016-2020 рр. Під час обговорення актуальних питань розвитку волонтерського руху на Миколаївщині та визначення його перспектив на 2020 рік присутні доброчинці та лідери благодійних організацій обмінялися досвідом діяльності волонтерських груп різних навчальних закладів та заклали основи налагодження партнерських стосунків між ними.

Бібліотекарі розказали про історію виникнення волонтерського руху у світі та його започаткування в Україні .

Учасники зустрічі, серед яких були координатор групи волонтерів Миколаївського національного університету імені В.О. Сухомлинського В. Ярошенко та М. Берегова, лідерка Mykolayiv Volunteer Community О. Mамоєвська, студентки-волонтерки А. Лесак, Н. Завіновська та активісти Школи волонтерів Палацу творчості учнів, обговорили питання допомоги людям похилого віку, онкохворим, дітям з обмеженими можливостями та беспритульним тваринам.

 

Read more

Відбулася презентація фотовиставки «Наука в кадрі»

Рейтинг користувача:  / 0

4 грудня у бібліотеці відбулася презентація фотовиставки «Наука в кадрі» у рамках роботи клубу молодих і креативних «Територія Науки».

Дана виставка – це результат плідної роботи клубу за минулі два роки. Гості заходу – студенти Миколаївського будівельного коледжу та учні Миколаївського економічного ліцею № 2 – ознайомилися з найяскравішими та інформативнішими заходами за 2018-2019 рр.,  дізналися про історію створення клубу та різноманітні проекти його учасників у галузі науки і техніки. 

З вітальним словом до присутніх звернулися нові члени Ради клубу – доктор фізико-математичних наук, професор кафедри фізики та математики МНУ імені В. О. Сухомлинського Е. А. Лисенков та доктор психологічних наук, завідуюча кафедрою психології ЧНУ імені Петра Могили І. П. Лисенкова. Вони наголосили на необхідності подальшого розвитку творчої діяльності підростаючого покоління, запросили всіх бажаючих до активної роботи клубу та побажали досягти ще більших успіхів в інтелектуальній творчості.

Під час заходу експонувалася книжкова виставка «Творчий доробок науковців Миколаївщини».

Read more

Вівторок, 03 грудня 2019

Презентація книжкової виставки «Не шукаючи іншої долі»

Рейтинг користувача:  / 0

3 грудня у відділі документів і наукових розвідок з питань краєзнавства обласної бібліотеки відбулася презентація книжкової виставки «Не шукаючи іншої долі»,  підготовленої до 70-річчя від дня народження журналіста, прозаїка, голови Миколаївського відділення Національної спілки письменників України В. І. Марущак. Учасниками заходу стали студенти Миколаївського коледжу культури і мистецтв та поціновувачі творчості авторки.

Співробітники відділу представили книги та газетні статті, що зберігаються у фонді обласної бібліотеки, та подарували ювілярці  біобібліографічний покажчик «Чарівниця слова», що висвітлює її літературний та журналістський  доробок.  Віра  Іванівна розповіла про свій творчий шлях, а також зачитала деякі твори. Наприкінці бажаючі змогли сфотографуватися з письменницею.

Read more

Понеділок, 02 грудня 2019

Участь у семінарі «Зелена бібліотека»

Рейтинг користувача:  / 0

2 грудня заступник директора з організації бібліотечно-інформаційного сервісу Трегуб Л.М. взяла участь у семінарі «Зелена бібліотека», що був організований ВГО «Українська бібліотечна асоціація» спільно з Goethe-Institut в Україні для представників регіональних відділень УБА.

Під час відкриття семінару керівник відділу «Інформація та бібліотека» Goethe-Institut в Україні Беттіна Венцель і виконавча директорка ВГО УБА Ярослава Сошинська наголосили на тому, що на сьогодні проблеми екології є дуже важливими для всього світу, та відзначили, що українські бібліотеки також активно долучаються до популяризації екологічних знань серед громади.

Під час інтерактивних занять, що їх проводила викладачка німецької мови, мультиплікаторка, тренерка Goethe-Institut в Україні Вікторія Щербакова, представники регіональних відділень УБА дізналися про ініціативи бібліотек світу щодо розвитку «зеленої бібліотеки», поділилися власним досвідом з цього питання та розробили власні міні-проєкти з розвитку екологічної бібліотеки.

Read more

Четвер, 28 листопада 2019

Відбулося чергове засідання краєзнавчого клубу «БібліоKлio»

Рейтинг користувача:  / 0

28 листопада у відділі документів і наукових розвідок з питань краєзнавства відбулося чергове засідання краєзнавчого клубу «БібліоКліо». На зустріч зі студентами Миколаївського коледжу культуру і мистецтв були запрошені голова ГО «Українське товариство «Просвіта» Миколаївщини», поет О. М. Мачула та почесні члени цієї організації – кандидат філологічних наук І. Ю. Береза та поет, режисер, артист М. А. Євтушенко.

Учасники заходу у невимушеній, дружній обстановці поспілкувалися з відомими просвітянами області, а також ознайомилися з роботою найстарішого миколаївського товариства – організацією «Просвіта», що усе своє життя виборювала кращі українські культурні та наукові традиції.

Про рідну мову, становлення «Просвіти», людей, що стояли біля її витоків, сучасний стан розвитку ГО «Українське товариство «Просвіта» Миколаївщини» та плани на майбутнє розповів О. М. Мачула. Про те, як товариство відновлювало свою діяльність у 1989 р. та працювало за часів здобуття Україною незалежності згадав М. А. Євтушенко. У своєму виступі І. Ю. Береза підкреслила значущість просвітницької діяльності у сьогоденні. Окрему увагу вона приділила родині Аркасів та історико-джерелознавчим аспектам дослідження постаті М. М. Аркаса.

Наприкінці зустрічі О. М. Мачула зачитав свої нові вірші про нашу Батьківщину, а на гостей чекали солодкі сюрпризи.

Це було останнє засідання краєзнавчого клубу «БібліоКліо» у цьому році. Запрошуємо усіх бажаючих взяти участь у роботі клубу на наступний рік.

Read more

Середа, 27 листопада 2019

Презентація програми GlobalUndergraduate Exchange Program 2020-21 рр.

Рейтинг користувача:  / 0

27 листопада в інформаційно-ресурсному центрі «Вікно в Америку» відбулася презентація програми Global Undergraduate Exchange Program 2020-21 рр. для студентів 1-3 курсів миколаївських університетів. Захід було організовано за сприяння помічниці аташе з питань освіти та культури Посольства США в Україні Вікторії Михайленко, та старшого радника центру EducationUSA в Україні Єлизавети Щепетильникової.

Відвідувачі під час заходу дізналися, що ця програма надає можливість майбутнім лідерам навчатися у США протягом одного академічного семестру з метою поглиблення знань та вивчення культури і традицій США, а також отримали інформацію про особливості подання документів, участі у даній програмі та відповіді на запитання.

Програма фінансується та адмініструється урядом Сполучених Штатів Америки та організацією World Learning та надає повну стипендію для студентів 1-3 курсів бакалаврських програм для навчання в університетах та коледжах США протягом одного семестру за будь-якими спеціальностями без отриманняступеня.

Більш детально учасники дізналисяпро основні критерії відбору учасників програми та документи, що слід підготувати для розгляду вашої кандидатури. Також було наголошено, що на будь-якому етапі кандидати можуть отримати консультацію від центру EducationUSA в Україні.

Read more

Вівторок, 26 листопада 2019

 Хроніка культурного життя Миколаївської області за жовтень 2019 р.

Рейтинг користувача:  / 0

 

УПРАВЛІННЯ КУЛЬТУРИ, НАЦІОНАЛЬНОСТЕЙ ТА РЕЛІГІЙ

МИКОЛАЇВСЬКОЇ ОБЛДЕРЖАДМІНІСТРАЦІЇ

 

МИКОЛАЇВСЬКА ОБЛАСНА УНІВЕРСАЛЬНА НАУКОВА БІБЛІОТЕКА

 

 

ХРОНІКА

КУЛЬТУРНОГО ЖИТТЯ МИКОЛАЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ЗА ЖОВТЕНЬ 2019 р.

 

Read more

Насильство щодо дітей через соціальну мережу Інтернет

Рейтинг користувача:  / 0

26 листопада у рамках роботи обласного гендерного центру відбулася пізнавальна година «Насильство щодо дітей через соціальну мережу Інтернет». На заході були присутні представники Департаменту соціального захисту населення, служби у справах дітей Миколаївської обласної державної адміністрації, представники відділу ювенальної превенції Управління превентивної діяльності головного управління національної поліції в Миколаївській області, практичні психологи та студенти Миколаївського національного університету імені В. О. Сухомлинського, Миколаївського аграрного університету, вихованці гімназії №1 імені Миколи Аркаса.

Про організацію роботи із запобігання та протидії домашньому насильству у Миколаївській області розповіла начальник відділу по роботі із сім’єю департаменту соціального захисту населення Миколаївської облдержадміністрації З. Г. Дмітрієва.

Провідний спеціаліст сектору захисту прав дітей Служби справ дітей Миколаївської облдержадміністрації Н. А. Суріна визначила пріоритетні напрями поліпшення на території області становища дітей та їхнього соціального захисту. Також вона зупинилася на одному із сучасних проявів порушення прав людини – кібербулінгу, що сьогодні найчастіше зустрічається у молодіжному середовищі. 

Про психологічний стан дитини через негативний вплив Інтернету розповіла кандидат психологічних наук, практичний психолог вищої категорії закладу дошкільної освіти №17 «Гранд-Гіпаніс» А. С.  Венгер. Вона розкрила зміст секстингу, грумінгу та мобінгу як новітніх видів насильства над дітьми і відмітила важливість протидії цим негативним явищам.

Із законодавчим регулюванням діяльності суб’єктів у сфері захисту дітей від насильства та інших протиправних дій, розслідування злочинів у мережі Інтернет ознайомила старший інспектор відділу ювенальної превенції Управління превентивної діяльності головного управління національної поліції в Миколаївській області Н. С. Бойко.

Увазі присутніх були представлені соціальний відеоролик та книжкова виставка «Насильству – STOP!».

Read more

Понеділок, 25 листопада 2019

Засідання клубу «Поетичний зорепад»

Рейтинг користувача:  / 0

25 листопада у бібліотеці відбувся вечір «Поетичний рік, що минає…»  в рамках роботи  постійно діючого клубу  «Поетичний зорепад». Відданість поетичному слову зібрала у залі членів літературних об’єднань «Стапель», «Рефлектор», «Зоря», Пушкінського клубу, шанувальників поезії. В їхньому виконанні прозвучали твори з власного творчого доробку, що відображали важливі події року.

Бібліотекарі вшанували пам’ять Д.Д.Креміня та В.Ю.Пучкова, продемонструвавши відеоряд, присвячений видатним особистостям Миколаївщини. Секретар Пушкінського клубу Нагорняк Н.С  розповіла про сімейні та творчі зв’язки з поетом  Л.М. Вишеславським.

Протягом засідання були підведені підсумки діяльності клубу за 2019 р., що був ювілейним для «Стапеля» та «Рефлектора», й окреслені напрями роботи на наступний рік.

Read more

П'ятниця, 22 листопада 2019

Співробітник бібліотеки Фікс О.І. – переможниця Всеукраїнського конкурсу «Творчий злет: молодий бібліотекар року-2019»

Рейтинг користувача:  / 0


Шановна Ольго Іванівно!


 

Колектив обласної наукової бібліотеки щиро вітає Вас з яскравою та заслуженою перемогою у Всеукраїнському конкурсі «Творчий злет: молодий бібліотекар року-2019», організований ВГО «Українська бібліотечна асоціація».

Ця перемога є яскравим підтвердженням Вашого завзяття, активної життєвої позиції наполегливості і працьовитості.

Бажаємо не зупинятися на досягнутому, прагнути до більшого, завжди бути впевненою у своїх силах, щасливою та успішною. Нехай це досягнення стане початком блискучого шляху до ще більших перемог!

 

 

Read more

Як нас знайти!

Vyzer O. E-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.   МОУНБ. Всі права застережено