All articles
Вівторок, 02 березня 2021
Сучасні педагогічні технології на сторінках періодичних видань
- Article Details
- Category Віртуальні виставки
Освіта є однією з найважливіших складових суспільства, що впливає на всі процеси і сторони життя, оскільки готує фахівців, розвиває особистість, формує певні життєві погляди.
Новітні моделі освітніх технологій, зокрема гібридного навчання із застосуванням онлайн-технологій чи компетентнісного підходу, стають все більш популярними серед вчителів-практиків, що дозволяє організувати плідну спільну діяльність вчителя і учня. Але інновації самі по собі не виникають, вони є результатом наукових пошуків, передового педагогічного досвіду окремих учителів і цілих колективів. До таких нововведень, наприклад, відносяться імітаційні технології, «кейс-метод», відеотренінги, комп’ютерне моделювання тощо.
Read more
Літературно-художнє видання «Поцелуй Иуды» (Миколаїв, 2020)
- Article Details
- Category Новини
Миколаївська обласна універсальна наукова бібліотека висловлює щиру подяку колишньому співробітнику Міністерства внутрішніх справ України Миколаївської області, секретарю Миколаївського відділення міжнародної асоціації поліцейських, письменнику Денису Вікторовичу Фомичову за передане у дар літературно-художнє видання «Поцелуй Иуды» (Миколаїв, 2020). Твір написаний на основі реальних подій.
У книзі йдеться про моральні цінності в суспільстві, корупційні механізми влади, поняття гідності та совісті. Вона стане у нагоді історикам, мистецтвознавцям, працівникам органів внутрішніх справ, журналістам та усім, хто цікавиться пригодницькою та детективною сучасною художньою літературою.
Read more
Понеділок, 01 березня 2021
«Європейська інформаційна інфраструктура»
- Article Details
- Category Новини
Важливим питанням для майбутніх фахівців бібліотечної справи є формування професійних компетенцій. 1 березня фахівцем Регіонального тренінгового центру Миколаївської обласної універсальної наукової бібліотеки було проведено лекцію на тему «Європейська інформаційна інфраструктура» для студентів спеціальності «Інформаційна, бібліотечна та архівна справа» ВП «МФ КНУКіМ».
Співробітник центру розповіла про комунікаційні технології як основу медіа-суспільства, розкрила основні поняття та висвітлила основні напрями європейської політики у сфері інформаційної безпеки. Бібліотекар також приділила увагу досвіду європейських країн з питань кіберзлочинності та кібербезпеки.
Read more
120 років Нобелівській премії з літератури
- Article Details
- Category Віртуальні виставки
Щорічно 3 березня в усіх країнах відзначається Всесвітній день письменника – професійне свято літераторів (World Day of the writer). Повна назва цього свята – Всесвітній день миру для письменника. Дата заснована за рішенням 48-го конгресу Міжнародного ПЕН-клубу (International PEN Club) у січні 1986 р.
ПЕН-клуб був заснований в Лондоні у 1921 р. Назва організації – абревіатура, утворена першими буквами англійських слів: poets – поети, essayists – есеїсти, novelists – романісти. Цікаво, що абревіатура в даному випадку співпадає зі словом pen – в перекладі з англійської – “ручка”. Ідея створення організації належить англійській письменниці Кетрін Емі Доусон-Скотт. Першим президентом ПЕН-клубу став відомий англійський письменник Джон Голсуорсі. До цього дня приурочені церемонії вручення різних літературних премій.
Read moreНеділя, 28 лютого 2021
28 лютого бібліотечний ресурсний центр «Вікно в Америку» провів чергове засідання англійського розмовного клубу «Діалог»
- Article Details
- Category Новини
28 лютого бібліотечний ресурсний центр «Вікно в Америку» провів чергове засідання англійського розмовного клубу «Діалог» у бібліотеці.
Разом з лідером Артуром Мінаковим учасники обговорили тему «Майбутнє та технології».
Під час зустрічі учасники обговорили питання: що таке технології?; як технології можуть допомогти людям?; яким був світ до ери комп’ютерів?; яким чином технології змінили ваше життя?; до яких технологій ви ставитесь як до непотрібних?; на що здатні/будуть здатні роботи? Чи можуть вони перемогти людей або зробити наше життя безглуздим?; яким буде світ після ери homo sapiens? та ін.
Наступна зустріч відбудеться 7 березня о 15.30. Ми чекаємо на вас!
Read more
Відбулася онлайн-лекція в. о. директора Національного історико-археологічного заповідника «Ольвія» Шеіна Сергія Сергійовича за темою «Ольвія – перша урбанізація»
- Article Details
- Category Новини
28 лютого у Миколаївській обласній універсальній науковій бібліотеці відбулася онлайн-лекція в. о. директора Національного історико-археологічного заповідника «Ольвія» Шеіна Сергія Сергійовича за темою «Ольвія – перша урбанізація». Лектор розповів про історію заснування античного міста Ольвія як одну з перших форм міської культури на території сучасної України, перші поселення, економічний розвиток міста, культуру та мистецтво ольвіополітів.
Також Сергій Сергійович надав відомості щодо гілок влади в Ольвії та їхню взаємодію. Слухачі дізналися про особливості законодавчої, виконавчої та судової влади в античному місті.
Read more
Засідання англійського кіноклубу з обговоренням американської кримінальної історичної драми «Детройт» (2017)
- Article Details
- Category Новини
28 лютого у бібліотечному ресурсному центрі «Вікно в Америку» відбулося чергове засідання англійського кіноклубу, під час якого учасники обговорили американську кримінальну історичну драму «Детройт» (2017), яка була приурочена до місяця афроамериканської історії, що відзначається щорічно у лютому в США і Канаді. У цей період проводяться пам'ятні заходи, присвячені боротьбі суспільства з рабством, расизмом, забобонами і бідністю, а також відзначається внесок афроамериканців у культурне і політичне життя країни. У фільмі режисера Баррі Екройда головні ролі зіграли Джон Боєга, Ентоні Макі, Елгі Сміт.
Фільм заснований на реальних подіях, що відбуваються в Детройті у 1967 р. і призводять до одного з найбільших расистських заворушень в історії Сполучених Штатів. Також мова йде про смерть трьох чорношкірих чоловіків і побиття ще семи чорношкірих чоловіків і двох білих жінок.
Перегляд та обговорення фільму надали учасникам можливість удосконалити свої навички з вивчення англійської мови.
Наступне засідання кіноклубу відбудеться 7 березня о 12.00. Чекаємо на вас!
Read more
Субота, 27 лютого 2021
Англійська для дітей за участю волонтерки Мар’яни Гладир
- Article Details
- Category Новини
27 лютого в Інформаційно-ресурсному центрі міжнародного партнерства відбулося заняття для дітей з вивчення англійської мови за участю волонтерки Мар’яни Гладир.
Лідер зустрічі разом з дітьми перевірили домашнє завдання та пограли в ігри «Займенники» та «Кольори». Також діти попрактикували навички читання та перекладу, написання слів та поповнили свій словниковий запас за темою «Займенники», «Кольори» та «Одяг». Крім того, вони прочитали 5 розділ книги «Пригоди у Саванні» Юлії Пучкової та розібрали незнайомі слова та фрази.
Наступна зустріч відбудеться 6 березня о 14.00. Тож долучайтеся!
Read more
Четвер, 25 лютого 2021
Тренінг «Управління часом та інструменти Тrello»
- Article Details
- Category Новини
У сучасному суспільстві, де потік вхідної інформації зростає з кожним днем, існує проблема управління часом. У процесі діджиталізації на зміну класичним методам управління часом приходять сучасні. Для того, щоб ефективно їх використовувати, потрібно знати їхні можливості та особливості.
25 лютого в Миколаївській обласній універсальній науковій бібліотеці для адміністрації та завідуючих відділами був проведений тренінг за темою «Управління часом та інструменти Тrello», на якому провідний викладач кафедри «Розробка програмного забезпечення» Комп’ютерної Академії «Шаг» О. Г. Нікітін розглянув традиційні методи управління часом, можливості та переваги сучасного інструменту управління часом Тrello, особливості планування та делегування справ. Також він розказав на прикладах, як сьогодні успішно працює Trello саме в частині особистого планування.
Read more
Творча спадщина майстрів психології (рідкісні видання ХІХ - поч. ХХ ст.)
- Article Details
- Category Віртуальні виставки
Слово «психологія» утворене з грецьких слів «психа» (душа) і «логос» (вчення, наука).
Теоретичні витоки психології як окремої галузі знань виникли в давньогрецькій філософії більше двох тисяч років тому.
У процесі розвитку психології виділялося три основні її предмети: душа, свідомість, поведінка.
Основні етапи розвитку психології як науки:
- античність, епохи Середньовіччя і Відродження – наука про душу;
- XVII ст. – наука про свідомість;
- XX ст. – наука про поведінку;
- сучасний етап – наука, що вивчає факти, закономірності та механізми психіки.
Представляємо вашій увазі прижиттєві видання праць відомих психологів, які внесли помітний вклад у розвиток психологічної науки і практики.
Read more
Як нас знайти!
Vyzer O. 2020. E-mail:
Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
МОУНБ. Всі права застережено