березня 2016
Четвер, 31 березня 2016
В Регіональному тренінговому центрі пройшли комп’ютерні курси «Основи комп’ютерних знань» у рамках Університету третього віку
- Article Details
- Category Новини
З 14 по 31 березня в Регіональному тренінговому центрі проводилися комп’ютерні курси «Основи комп’ютерних знань» у рамках Університету третього віку.
Комп’ютерні курси були поділені на 3 підкурси: Комп’ютер для початківця, Інтернет: освоюємо нові комунікаційні можливості, Сервіси мережі Інтернет.
На тренінгах «учні за 50» ознайомилися з конфігурацією комп’ютера, основами роботи операційної системи Windows 7, методикою роботи в Інтернет мережах та долучилися до території вільного спілкування у соціальних мережах.
Сподіваємося, наші курси стали реальною допомогою нашим "учням", з якими ми разом прагнули осягнути Азбуку Персонального комп'ютера.
Read moreВ Регіональному тренінговому центрі пройшли комп’ютерні курси «Основи комп’ютерних знань» у рамках Університету третього віку
- Article Details
- Category Новини РТЦ
З 14 по 31 березня в Регіональному тренінговому центрі проводилися комп’ютерні курси «Основи комп’ютерних знань» у рамках Університету третього віку.
Комп’ютерні курси були поділені на 3 підкурси: Комп’ютер для початківця, Інтернет: освоюємо нові комунікаційні можливості, Сервіси мережі Інтернет.
На тренінгах «учні за 50» ознайомилися з конфігурацією комп’ютера, основами роботи операційної системи Windows 7, методикою роботи в Інтернет мережах та долучилися до території вільного спілкування у соціальних мережах.
Сподіваємося, наші курси стали реальною допомогою нашим "учням", з якими ми разом прагнули осягнути Азбуку Персонального комп'ютера.
Read moreЗміни до річного плану закупівель на 2016 рік затвердженого рішенням тендерного комітету від 30 березня 2016 року №1
- Article Details
- Category Державні закупівлі
Зміни до річного плану закупівель на 2016 рік затвердженого рішенням тендерного комітету від 30 березня 2016 року №1 можна скачати ТУТ!
Read moreДодаток до річного плану закупівель на 2016 р. (від 30.03.2016 р. № 1.)
- Article Details
- Category Державні закупівлі
Додаток до річного плану закупівель на 2016 р. (від 30.03.2016р. № 1.) можна скачати ТУТ!
Read moreКомп’ютерна графіка та дизайн
- Article Details
- Category Віртуальні виставки
Комп'ютерна графіка - це наука, що створює прийоми автоматичного кодування, обробки і декодування графічної інформації, а також використовує технічні та програмні методи і засоби зв'язку користувача з комп'ютером на зорових образах - кресленнях предметів. Застосування комп'ютера для виконання креслень підвищує їхню якість і швидкість виконання.
Люди різних професій використовують у своїй роботі методи створення і редагування зображень за допомогою комп’ютера. Серед них : дослідники в різних наукових і прикладних галузях, художники, конструктори, дизайнери, розробники рекламної продукції, творці Web - сторінок, медики, модельєри, фотографи і багато інших.
Основна мета виставки - розглянути основні можливості найбільш популярних графічних редакторів, забезпечити розуміння принципів побудови і зберігання зображень.
Read more
Середа, 30 березня 2016
Феномен української пісні у формуванні поліхудожнього образу України
- Article Details
- Category Новини
30 березня завідуюча відділом документів з питань культури і мистецтв Громова Н.Ш. взяла участь у роботі обласної мистецької студії «Цілісна модель регіональної художньо-естетичної освіти як новий етап педагогічного мислення», що була організована фахівцями лабораторії методики художньо-естетичної освіти Миколаївського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти.
Темою обговорення у роботі студії був «Феномен української пісні у формуванні поліхудожнього образу України». Лейтмотивом надзвичайно цікавих доповідей науковців, які виступали на мистецький студії, були слова О. Довженка «Українська пісня – це поетична біографія українського народу».
Громова Н.Ш. виступила з доповіддю «Скарби української народної пісні та дослідження українського музичного фольклору у фондах Миколаївської обласної універсальної наукової бібліотеки ім. О. Гмирьова». У виступі були проаналізовані інформаційні ресурси ОУНБ ім. О. Гмирьова: ноти, наукові монографії, звукозаписи, учбова література з питань українського музичного фольклору, що були представлені у вигляді електронної презентації. У фонді бібліотеки зберігаються унікальні дослідження корифеїв вітчизняної фольклористики, що були видані ще на початку ХХ століття, а також монографії сучасних науковців.
Різноманітний нотний фонд, звукозаписи, а крім цього ще й дослідження миколаївських науковців, збірки нот українських народних пісень Миколаївщини, що були зібрані справжніми подвижниками вивчення рідної культури, – увесь цей необхідний матеріал щодо української народної музичної культури бібліотека пропонує викладачам та всім шанувальникам українського мистецтва.
Присутніх приємно вразила творча атмосфера мистецької студії, музична, художня обдарованість та педагогічний хист викладачів мистецьких дисциплін загальноосвітніх шкіл.
Участь у таких заходах сприяє розкриттю інформаційних ресурсів й можливостей бібліотеки та надихає на подальшу творчу співпрацю.
Read moreНеділя, 27 березня 2016
Літературна сміхотерапія
- Article Details
- Category Новини
27 березня відділ документів з гуманітарних наук запросив гостей бібліотеки на свято гумору «Літературна сміхотерапія», що відбулось у рамках творчої ініціативи «Вихідний день - у бібліотеці!».
Учасники заходу отримали позитивний заряд емоцій: ознайомилися з найцікавішими книгами, що розсмішили світ, відкрили для себе неповторні твори Я. Гашека, І. Ільфа та Є. Петрова, Дж. К. Джерома, О’Генрі та ін., а також дізналися про неймовірні забавні історії з життя відомих письменників, посміялися над курйозними витягами зі шкільних творів. Гарний настрій та веселий сміх усім подарували безцінні гуморески відомого українського поета-сатирика Павла Глазового, творчість якого об’єднає читачів різного віку. Іскристе і влучне слово улюбленого автора вже багато років допомагає українцям переживати життєві негаразди та прикрощі.
Гості свята перевірили свої знання під час літературно-пізнавальних вікторин «Бібліосмішинка» та «Літературні перевертні», взяли участь у веселих іграх і конкурсах, що не залишили байдужими нікого. Особливим подарунком стали жартівливі «шкідливі» поради про те, як слід вести себе у бібліотеці.
Кумедні книжкові інсталяції, що ними був прикрашений зал, сприяли зануренню в атмосферу веселого настрою.
Read more
П'ятниця, 25 березня 2016
Спеціальний навчальний курс «Державне регулювання в сфері криптографічного та технічного захисту інформації»
- Article Details
- Category Новини
На базі Миколаївської обласної універсальної наукової бібліотеки ім. О. Гмирьова стартував проект з неформальної професійної освіти, ініційований Миколаївським інститутом професійного розвитку і освіти. Актуальність даного проекту пов'язана з необхідністю гармонізації трудової діяльності в умовах членства України в Євросоюзі та зростання інвестиційної привабливості підприємств різних технічних сфер. Перехід на європейські технічні регламенти в галузях економіки обумовлює обов'язкову наявність підвищеного рівня якості персоналу та захищеність інформаційних ресурсів.
24-25 березня розпочалися заняття за спеціальним навчальним курсом «Державне регулювання в сфері криптографічного та технічного захисту інформації». Учасників привітали т. в. о. директора Департаменту технічного захисту інформації Адміністрації Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України Гавриленко А.В., начальник управління Держспецзв’язку України в Миколаївській області Дмитриченко С.В., генеральний директор Миколаївського інституту професійного розвитку і освіти Кривда П.І., віце-президент Міжнародного технологічного університету «Миколаївська політехніка» Вільський Г.Б. та директор обласної універсальної наукової бібліотеки ім. О. Гмирьова Агаркова В.В.
Слухачами спеціального навчального курсу стали провідні спеціалісти підприємств морегосподарського комплексу з шести міст України: Одеси, Миколаєва, Херсона, Маріуполя, Чорноморська, Южного, які представляли такі підприємства, як: ТОВ «Група інформаційної безпеки «ФС ГРУП», ДП СМП «ОКТЯБРЬСК», ДП «Іллічівський морський торговельний порт», ДП «Маріупольський морський торговельний порт», ДП «Херсонський морський торговельний порт», ДП «Морський торговельний порт «Южний» та ТОВ СП «НІБУЛОН». На заході також були присутні заступники керівників ряду організацій державної форми власності м. Миколаєва.
Програма курсу включала лекції, обговорення та консультації. Провідні фахівці галузі представили слухачам загальну характеристику та нормативне забезпечення системи технічного захисту інформації, ліцензування господарської діяльності у галузі технічного та криптографічного захисту інформації, порядок розроблення, виробництва та уведення в експлуатацію засобів захисту інформації. У рамках навчання розглядалися питання державної експертизи в сфері криптографії та державного контролю за дотриманням вимог законодавства щодо надання послуг електронного цифрового підпису. Були визначені шляхи гармонізації національної нормативної бази з питань інформаційної безпеки з міжнародними стандартами. Зазначалося, що на сьогодні розвиток галузі технічного захисту інформації є одним з важливих факторів забезпечення інформаційної та, відповідно, національної безпеки держави. Актуальним напрямком розвитку галузі є удосконалення і проведення гармонізації нормативної бази із захисту інформації в інформаційно-телекомунікаційних системах.
Read moreЧетвер, 24 березня 2016
Видання з приватного книжкового зібрання адмірала М. П. Манганарі у фонді бібліотеки
- Article Details
- Category Новини
24 березня 2016 р. завідуюча відділом науково-дослідної роботи з рідкісними і цінними виданнями Тетяна Серебрякова взяла участь у краєзнавчій розвідці «Брати Манганарі – видатні морські гідрографи», що відбулася у Центральній міській бібліотеці ім. М. Л. Кропивницького. Тетяна ознайомила присутніх із виданнями з приватного книжкового зібрання адмірала М. П. Манганарі, що зберігається у фонді ОУНБ ім. О. Гмирьова, та звернула увагу на коректурний примірник книги «Лоция Чёрного моря» (Миколаїв, 1851 р.), що була складена братами Єгором і Михайлом Манганарі. На сторінках даного видання збереглися написи і редакторські позначки упорядника. Понад півстоліття ця лоція служила основним посібником для моряків усього світу. Відомості, вміщені в ній, використовувалися під час складання перших радянських морських карт і лоцій.
Учасники заходу дізналися про книги з фонду обласної наукової бібліотеки, що мають дарчі написи, адресовані адміралу. Ці видання представляють особливий інтерес, оскільки короткі строки автографа дозволяють розкрити професійні, громадські та особисті зв'язки М.П. Манганарі. На сторінках деяких примірників залишилися маргінальні помітки адмірала - сліди роботи власника з книгою. Зауваження на полях олівцем, підкреслені слова або речення дозволяють дізнатися, що в книзі привернуло особливу увагу М.П. Манганарі.
Особиста бібліотека нашого земляка - важливе історико-культурне джерело, з якого можна почерпнути цінні відомості, в тому числі біографічного характеру. Книжкова колекція розкриває життєвий шлях адмірала, його особисті риси та темперамент.
Через роки ми пам'ятаємо про колишнього власника цих книг та вдячні за подарунок, завдяки якому користувачі сьогодні мають можливість працювати з цінними документами минулих століть.
Read more
У секторі документів іноземними мовами відбулося чергове засідання клубу перекладачів «Поліглот»
- Article Details
- Category Новини
24 березня у секторі документів іноземними мовами відбулося чергове засідання клубу перекладачів «Поліглот». Цього разу презентувалася книга письменника і автора багатьох популярних робіт Е. Хейнонен«Эти незнакомые знакомые английские слова».
Що робити, коли прості англійські слова при перекладі складаються у нісенітницю? Радимо Вам прочитати цю книгу та дізнатися нарешті, що вони означають насправді. За словами автора, головною метою створення такого довідника стало бажання в доступній формі розповісти про значення простих, часто вживаних англійських слів, і тим самим допомогти професіоналам та шанувальникам англійської мови вберегти себе від прикрих помилок та навчитися вживати слова в нових для себе значеннях.
Обговорення наведених у книзі практичних прикладів перетворилося на жваву професійну дискусію. Члени клубу – перекладачі та викладачі англійської мови – зазначили, що саме такі книги здатні дати відповіді на безліч питань, що постають у процесі користування мовою за межами мовного середовища.
Normal 0 false false false MicrosoftInternetExplorer4Read more
Як нас знайти!
Vyzir O. 2020. E-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. МОУНБ. Всі права застережено