Неділя, 15 травня 2016
Знайомтесь: нове краєзнавче видання «Таємниці Трихатського мосту»
- Article Details
- Category Новини
Інженер, дослідник історії Миколаївщини О. Лагошняк нещодавно передав до фондів бібліотеки свою нову книгу «Таємниці Трихатського мосту: історичний і технічний нарис». Це його друга книга із серії «Мости Миколаївщини», що її надруковано у 2016 р. в миколаївському видавництві «Іліон» (директор Г. Румянцева).
Кожній людині в житті хоча б раз доводилося проїжджати мостом, прокладеним через річку, шосе, прірву тощо. Мости – це споруди, без яких неможливий розвиток міста, району, області, країни. І мимоволі стає цікаво познайомитися з історією спорудження того чи іншого мосту. Взявши до рук книгу О. Лагошняка «Таємниці Трихатського мосту: історичний і технічний нарис», ви зазирнете у минуле Миколаївщини - історію побудови Трихатського мосту, будівництво якого було розпочато ще у 1916 р. Минуло 100 років, але лише сьогодні світ побачив такий ґрунтовний науково-популярний нарис. Сучасну реальність неможливо уявити без розвиненого залізничного транспорту, як і сто років тому, це, фактично, найнадійніший вид сполучень.
У своїй книзі автор розповідає історію побудови залізниць і мостів на Півдні України. Для написання нарису О. Лагошняком було проведено глибоку пошукову роботу зі збору та опрацювання архівних документів, фотоматеріалів, рідкісних карт, газет, журналів, книг. Пишаємося тим, що частина матеріалів знайдена в фондах нашої бібліотеки.
Увесь зібраний матеріал дослідник подає у основних розділах: «Побудова залізниць на Півдні України в модерний період», «Остання магістраль царської влади», «Гур’ївська паромна переправа та демонтаж мосту», «Радянські залізниці на Миколаївщині», «Мости і тимчасові залізниці в роки війни», «Новий Трихатський міст», «Експлуатація залізниць в роки Незалежності», що доповнені малюнками, картами та ілюстраціями. У додатках автор сформував списки перших залізниць, що були побудовані у світі та подає хронологію побудови залізничних ліній. Для тлумачення технічних, будівельних термінів автором складено «словник специфічних термінів».
Окрема увага у книзі приділяється саме побудові Трихатського мосту, що є гордістю Миколаївщини та має свою цікаву історію і навіть, як зазначив автор у назві книги, - таємниці. Зацікавлять вибагливого дослідника саме також проблеми у ході його будівництва та експлуатація у різні періоди розвитку Миколаївщини. Цікавим для читачів є історичний факт, що саме Трихатський міст на поч. ХХ ст. повинен був з’єднати Миколаїв з Одесою. Чому вирішили будувати міст не у Миколаєві, дізнаєтесь, прочитавши книгу О. Лагошняка.
Read moreЯк нас знайти!
Vyzir O. 2020. E-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. МОУНБ. Всі права застережено