Середа, 02 листопада 2016
Cерія ювілейних заходів до 135-річчя з дня заснування бібліотеки відкрилася екскурсією студентів-бібліотекарів під назвою «Часопис у 135 сторінок»
- Article Details
- Category Новини
Cерія ювілейних заходів до 135-річчя з дня заснування бібліотеки відкрилася екскурсією студентів-бібліотекарів під назвою «Часопис у 135 сторінок». Гості здійснили зворотню подорож, пізнаючи історію бібліотеки від сучасності до дня заснування.
Подорож розпочалася з відвідування Центру міжнародного партнерства - найсучаснішого та найпрогресивнішого підрозділу. Працівники провели презентацію центру, продемонстрували можливості сучасних комп’ютерних технологій у вивченні англійської мови.
У відділі документів і наукових розвідок з питань краєзнавства студенти ознайомилися з найкращими літературними творами миколаївських поетів і письменників, а також переглянули цікаві газетні замітки, афіші та оголошення з культурного життя міста різного часу.
Працівники відділу зберігання та реставрації фонду розповіли про те, звідки і коли до бібліотеки потрапляли різноманітні дореволюційні видання, що сьогодні мають важливу історичну цінність, та продемонстрували шлях, що проходить книга, перш ніж потрапити до рук читачів.
Завершився екскурс в історію бібліотеки у відділі науково-дослідної роботи з рідкісними і цінними виданнями, де студенти ознайомилися з книжковими виданнями перших років існування бібліотеки. Особливо зацікавила студентів книга церковнослов’янською мовою «Библия сиречь Книги Священного писания Ветхого и Нового Завета», що видана у 1802 році та налічує 1050 сторінок.
Саме так пройшло знайомство майбутніх бібліотекарів з «гмирьовкою».
Read more
«Книга має мелодію» (арт-вечір)
- Article Details
- Category Новини
2 листопада у рамках святкування 135-річчя з дня заснування Миколаївської обласної універсальної наукової бібліотеки ім. О. Гмирьова за ініціативою Центру міжнародного патнерства відбувся арт-вечір за темою «Книга має мелодію», метою якого було простеження зв'язку різних жанрів художньої літератури, поезії та музики.
Під час заходу відбулися презентація й обговорення літературних творів українських авторів: Івана Франка «Чому являєшся мені у сні?», «Човен», Лесі Українки «Contraspemspero!», Ліни Костенко «Осінній день», «Що в нас було? Любов і літо», «Вечірнє сонце, дякую за день» та їхніх музичних інтерпретацій.
Було також проаналізовано твори таких зарубіжних авторів: як «Ромео і Джульєтта» У. Шекспіра, «Сторонній» А. Камю, «Сильмариліон», Дж. Р. Р. Толкіена,«Лоліта» В. Набокова, які вплинули на творчість відомих музичних груп та окремих виконавців. Для учасників зустрічі було здійснено огляд художніх творів та їхніх режисерських інтерпретацій у художніх фільмах.
Усі присутні мали змогу насолодитися художнім читанням поезії працівника центру Анастасії Омельченко, співом студенток Олександри Макарової (Миколаївське вище музичне училище), Юлії Камєнєвої (Чорноморський національний університет) та грою на флейті учня Миколаївського економічного ліцею Дмитра Жароїда.
Read moreЯк нас знайти!
Vyzer O. 2020. E-mail:
Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
МОУНБ. Всі права застережено