листопада 2016
Середа, 30 листопада 2016
У бібліотеці перед громадою звітували комісії НОК України в Миколаївській області
- Article Details
- Category Новини
30 листопада в бібліотеці під головуванням члена Європейської комісії атлетів і комісії атлетів Національного олімпійського комітету України, повного кавалера ордена «За заслуги» трьох ступенів Інги Бабакової відбувся звіт перед громадою про роботу комісій НОК України в Миколаївській області «Спорт і навколишнє середовище» та «Жінки та спорт» за 2016 рік.
Участь у заході взяли представники органів влади, закладів освіти та культури. Члени НОК України в Миколаївській області та їхні партнери були відзначені подяками за особистий внесок у розвиток олімпійського руху.
На згадку про зустріч та за плідну співпрацю і допомогу в організації заходу обласна наукова бібліотека отримала СD-диск «Олімпійський день» і навчальне видання «Олімпійська освіта: теорія і практика».
Read moreВівторок, 29 листопада 2016
Відбулося засідання за темою «Захист та реалізація прав інтелектуальної власності: українські реалії».
- Article Details
- Category Новини
29 листопада у бібліотеці у рамках постійно діючої наукової студії «Освіта Миколаївщини: нові наукові орієнтири» відбулося засідання за темою «Захист та реалізація прав інтелектуальної власності: українські реалії». Метою зустрічі стало обговорення питань стосовно стану та перспектив розвитку законодавства у сфері інтелектуальної власності; регулювання відносин, що виникають між суб'єктами інноваційної діяльності при створенні об'єктів інтелектуальної власності; міжнародної реєстрації інтелектуальної власності; реєстрації промислових зразків; охорони та захисту прав інтелектуальної власності тощо.
Участь у заході взяли науковці, викладачі та студенти вищих навчальних закладів, а саме: Міжнародного технологічного університету «Миколаївська політехніка», ЧНУ ім. Петра Могили, Миколаївського національного аграрного університету, МНУ ім. В. О. Сухомлинського та фахівці з питань використання та захисту інтелектуальної власності.
Наукову студію відкрила заступник директора з наукової роботи Н.В. Моісеєва, яка підкреслила важливість розвитку інтелектуальної власності для зростання економіки нашої держави в цілому.
Ректор Міжнародного технологічного університету "Миколаївська політехніка" Г. Б. Вільський представив доповідь «Українські реалії створення і впровадження інтелектуальної власності», де висвітлив питання розвитку патентного права, актуальність викладання дисципліни з охорони інтелектуальної власності у вищих навчальних закладах країни.
Патентний повірений України В. П. Довгий у своєму виступі «Захист і реалізація інтелектуальної власності: міжнародна реєстрація» ознайомив присутніх з основним переліком міжнародних угод, що були підписані нашою державою. Розповів про порядок оформлення заявки для патентування винаходу, товарного знаку або корисної моделі в інших країнах, а також навів приклади з власної практики.
Наукова студія пройшла в інтерактивному форматі – усі, хто бажав, мали можливість поставити питання патентному повіреному України та отримати кваліфіковані відповіді.
Read moreПонеділок, 28 листопада 2016
Пішла з життя бібліотекар Тарасівської сільської бібліотеки-філії Первомайської ЦБС Курочкіна І. І.
- Article Details
- Category Новини
23 листопада 2016 р. пішла з життя бібліотекар Тарасівської сільської бібліотеки-філії Первомайської ЦБС Курочкіна Ірина Іванівна, яка більше 20 років пропрацювала на посаді бібліотекаря, була досвідченим фахівцем. У 2015 р. стала переможцем Всеукраїнського конкурсу літературних творів бібліотечних працівників (УБА). У пам’яті колег вона залишилася чуйною та доброзичливою людиною.
Колектив Миколаївської обласної універсальної наукової бібліотеки ім. О.Гмирьова та Президія Миколаївського регіонального відділення Української бібліотечної асоціації висловлюють щирі співчуття рідним і близьким.
Read more
Неділя, 27 листопада 2016
Бібліоподорож «Літературні цікавинки з усього світу»
- Article Details
- Category Новини
27 листопада відділ документів з гуманітарних наук запросив гостей бібліотеки до віртуальної бібліоподорожі «Літературні цікавинки з усього світу», що відбулася у рамках творчої ініціативи «Вихідний день - у бібліотеці!».
Для відвідувачів заходу були підготовлені різноманітні літературні цікавинки – неймовірні факти про книги та читання, забавні історії з життя відомих письменників, найцікавіші книги, що розсмішили світ, літературні пророцтва майбутнього за допомогою загадкових психологічних листівок та книжкова інсталяція «З книгою навколо світу».
Гості із задоволенням взяли участь у літературних вікторинах, що допомогли їм перевірити свої знання з літератури та отримати стимул для знайомства з новими літературними персонажами.
Кульмінацією заходу був перегляд мультиплікаційного фільму «Фантастичні літаючі книги містера Морріса Лессмора» (2011), що став лауреатом Оскара-2012 в категорії «Кращий анімаційний короткометражний фільм». Цей фільм розповідає про дивовижну країну, в якій живуть живі книжки. Маленькі й великі, молоді й старі, веселі й сумні – усі вони хочуть, щоб хто-небудь про них піклувався, а особливо читав.
Read moreЧетвер, 24 листопада 2016
Гендерне насильство: шляхи подолання
- Article Details
- Category Новини
24 листопада відділ документів з гуманітарних наук запросив усіх небайдужих на публічні дебати «Гендерне насильство: шляхи подолання». Захід пройшов у рамках роботи обласного гендерного центру на підтримку щорічної міжнародної правозахисної акції «16 днів проти насильства».
Під час заходу обговорювалися проблеми насильства та агресії у сім’ї. Начальник відділу по роботі із сім`єю департаменту соціального захисту населення Миколаївської облдержадміністрації З. Г. Дмитрієва розповіла про Стамбульську конвенцію, що базується на запобіганні та боротьбі з насильством, повідомила про центри допомоги потерпілим від насильства та ознайомила з заходами щодо попередження гендерного насильства, що проводяться у Миколаївській області. Старший інспектор сектору ювенарної превенції управління превентивної діяльності головного управління Національної поліції Н.С. Бойко надала поради щодо запобігання та протидії домашнього насильства. Консультант психологічної служби Миколаївського національного університету ім. В. Сухомлинського Д.С. Гулькова навела приклади зі своєї практичної діяльності та наголосила на необхідності психологічної допомоги потерпілим від насильства. Голова правління міжнародного благодійного фонду сприяння розвитку демократії «Відродження України» О.В. Железнов ознайомив присутніх з напрямком роботи фонду щодо гендерного насильства та зауважив, що проблема насильства в цілому залишається найактуальнішою темою сьогодення, з якою треба боротися всіма силами.
Увазі учасників заходу були також запропоновані перегляд соціальних відеороликів та книжкова експозиція «Насильство в сім`ї: як цьому протистояти».
Read more
Вівторок, 22 листопада 2016
Шановні читачі презентуємо новинку!
- Article Details
- Category Новини
Шановні читачі презентуємо новинку!
Ґатто, Джон Тейлор. Прихована історія американської освіти. Глибоке дослідження в’язниці сучасного шкільного навчання. – Львів: «Видавництвом «ІРБІС КОМІКСИ», 2016. - 448 с.
«Прихована історія американської освіти» розповідає про систему шкільного навчання у США від самих її витоків до сьогодення. Автор Джон Тейлор Ґатто надзвичайно ґрунтовно аналізує різні періоди і філософські течії як безпосередньо в освіті, так і в американській (а почасти і світовій) історії загалом, адже всі процеси, що відбуваються у суспільстві, є тісно пов’язаними між собою. Він викриває проблеми сучасної освіти і показує, як, коли і чому саме вони виникли. Усі твердження пана Ґатто підкріплені численними фактами як з власного досвіду, так і з досвіду його учнів і колег, а також історичними прикладами.
Джон Тейлор Ґатто - невтомний борець за поліпшення та вдосконалення шкільної системи США. Працював учителем у Нью-Йорку впродовж 30 років. Неодноразово визнаний найкращим учителем року міста Нью-Йорк, а згодом - найкращим учителем року штату Нью-Йорк. У 1991 році, незабаром після отримання останньої нагороди, звільнився з посади вчителя. Відтоді досліджує і невблаганно викриває вади сучасної школи. 1997 року Джон Ґатто одержав Премію Алексіса де Токвіля за внесок у справу Свободи.
На рахунку Джона Ґатто близько 800 публічних виступів у 50 штатах США та у 8 інших країнах, а також численні книги, присвячені проблемам шкільного навчання. Герой документального фільму «Класи від серця».
Десятки його нарисів та сотні лекцій, які він прочитав - у Білому домі і на кавуваннях з батьками, що обрали для своїх дітей домашню освіту, від містечок США і до Пекіна - мали глибокий вплив на переосмислення цілей і завдань шкіл і на життя сотень тисяч, якщо не мільйонів, школярів. Живе у Нью-Йорку.
Окремі частини різних розділів публікувалися на сторінках таких видань, як Harper’s, The Wall Street Journal, UTNE Reader, The Sun, The Whole Earth Review, YES! Ajournai of Sustainable Futures, Sköle, The Journal of Family Life, Homefires, The Link, The Independent Family, The Maine Scholar, DESIGNER/ builder, San Francisco Chronicle, Miami Herald, Pittsburgh Post-Gazette та інших. Деякі частини тексту були попередньо розкриті у радіопередачах Pacifica, National Public Radio і під час майже 800 публічних виступів, - здійснених протягом дванадцяти років, що передували виходу книги, - у кожному американському штаті й у восьми інших країнах.
Read moreВідбулися VІІ Топоровські читання, присвячені 125-річчю від дня народження відомого просвітника А. М. Топорова
- Article Details
- Category Новини
23 листопада 2016 р. у відділі документів і наукових розвідок з питань краєзнавства відбулися VІІ Топоровські читання, присвячені 125-річчю від дня народження відомого просвітника А. М. Топорова. Захід проходив у рамках відзначення Року ювілеїв літераторів-краян, оголошеного на Миколаївщині.
Новими відомостями та спогадами про діяльність просвітника поділилися кандидат філологічних наук, літературознавець Є. Мірошниченко, вчитель-ветеран З. Шаталова, журналіст, поет В. Фальов, кандидат філологічних наук Л. Щетініна, кандидат філософських наук, поет В. Мітіна, письменниця І. Зав’ялова. Приємною несподіванкою стали нові книжкові видання з автографами І. Зав’ялової та З. Шаталової, що вони їх подарували бібліотеці.
Поети з найстарішого літературного об’єднання Миколаївщини «Стапель» та літературного медичного об’єднання «Рефлектор» - М. Жеріхіна, Л. Колосова, Т. Шевченко та ін. прочитали вірші, присвячені А. Топорову та видатним діячам краю.
Цікавою була розповідь колишнього бібліотекаря ОУНБ ім. О. Гмирьова Є. Дерев’янко, яка працювала у бібліотеці з 1965 по 1988 рр. Вона розповіла про щоденні зустрічі та творчу співпрацю з почесним читачем бібліотеки А. Топоровим.
Яскравою прикрасою вечора стали чудові музичні номери у виконанні акордеоніста-віртуоза В. Тасинкевича та дитячого хору «Кобзарик» ЗОШ № 47 під керівництвом К. Чайкіної. Наприкінці зустрічі присутні із задоволенням переглянули документальний фільм 1965 р. «Незримий пасажир», присвячений А. М. Топорову. Копія фільму зберігається тільки у нашій бібліотеці.
До уваги учасників були запропоновані виставка фотографій «Фотолітопис життя А. М. Топорова» та книжкова експозиція «Ім’я А. М. Топорова в історії краю», де були представлені матеріали з українських, російських, місцевих періодичних видань та книг за останні 50 років, а також художні твори про життя та діяльність А. М. Топорова.
Зустріч пройшла у гарній атмосфері та підняла настрій усім присутнім.
Read more
Понеділок, 21 листопада 2016
Привітання з нагоди присвоєння почесного звання
- Article Details
- Category Новини
9 листопада 2016 р. за Указом президента України №495/2016 «Про відзначення державними нагородами України з нагоди Всеукраїнського дня працівників культури та майстрів народного мистецтва» директору КУ «Централізована бібліотечна система» Вітовського району Остафійчук Тетяні Григорівні було присвоєне звання «Заслужений працівник культури України».
Т. Г. Остафійчук - невтомний керівник з творчим мисленням та прагненням до впровадження нового, яка успішно реалізує креативні та перспективні ідеї, постійно налагоджує нові партнерства. Вона більше 30 років очолює Вітовську ЦБС Миколаївської області. Під її керівництвом бібліотеки району стали взірцем наслідування та мають позитивний імідж як серед жителів Миколаївської області, так і у професійному середовищі України. На сьогодні усі бібліотеки Вітовської ЦБС розвиваються у модельному форматі як сучасні комфортні інформаційні центри, що орієнтовані на потреби своєї громади. Така трансформація бібліотек стала можливою завдяки продуктивній співпраці з районною державною адміністрацією, відділом культури, селищними та сільськими радами, а також залученню додаткових фінансових ресурсів. Протягом останніх 10 років бібліотеки ЦБС реалізували 16 міжнародних проектів та ініціатив, серед яких: «Організація нових бібліотечних послуг з використанням вільного доступу до Інтернет», «ОК! Центр!», «Село – наш общий дом, наведем порядок в нем», «В эпицентре «Евро-2012», «Українківські волонтери», «Спортивні хвилі Лиману», «Бібліосейшн» та ін.
Тетяна Григорівна спрямовує діяльність бібліотечної системи на розширення кола бібліотечних послуг, оновлення методів і форм роботи з користувачами, впровадження нових інформаційних технологій. Бібліотеками ЦБС запроваджені послуги у системі електронного урядування (Інтернет-приймальня «Запитай у влади», інформаційно-просвітницька кампанія «Електронні послуги всім і кожному»), проекти на розвиток громадських ініціатив («Громадська платформа», «Голос громади»), а також проведено районний Форум соціального партнерства «Бібліотека і громада: нові шляхи взаємодії». Досвід Бармашівської сільської бібліотеки-філії був представлений Т.Г. Остафійчук на Регіональному ярмарку «Бібліотечні інновації для громад: створюємо майбутнє» (м. Сімферополь, 2013).
Read moreЧетвер, 17 листопада 2016
Вітаємо учасників конкурсу «Бібліотека – як сучасний інформаційний центр»
- Article Details
- Category Новини
Благодійний фонд «Бібліотечна країна» та Українська бібліотечна асоціація в рамках проекту «Жива сучасна бібліотека» визначили переможців конкурсу «Бібліотека – як сучасний інформаційний центр». Вітаємо наших колег, - Врадіївську центральну районну бібліотеку та Інгульську сільську бібліотеку-філію Баштанської ЦБС, що були відзначені за креативні ідеї, новаторські підходи у залученні нових читачів, позиціонування бібліотеки як культурного та інформаційного центру для своєї громади. Бажаємо і надалі професійно удосконалюватися, виявляти творчу ініціативу та сприяти поліпшенню якості бібліотечно-інформаційного обслуговування.
Детальна інформація про переможців розміщена на сайті www.livelibrary.com.ua у відкритому доступі. В якості призів бібліотеки отримають нові книжки від провідних українських видавництв «Фоліо», «Брайт Стар Паблішинг», «Наш Формат», «Самміт книга», «Видавництво Анетти Антоненко». Компанія «Нова пошта» забезпечить безкоштовну доставку книг бібліотекам.
Read moreПонеділок, 14 листопада 2016
Бібліотека відзначила 135-річний ювілей
- Article Details
- Category Новини
10 листопада 2016 р. відбулися основні заходи з нагоди 135-річчя з дня заснування Миколаївської обласної універсальної наукової бібліотеки ім. О. Гмирьова.
Ювілейні заходи розпочалися з науково-практичної конференції «Миколаївська обласна універсальна наукова бібліотека – центр громадського життя та інноваційного розвитку», участь в якій взяли представники влади, громадських організацій, творчих спілок, вищих навчальних закладів, засобів масової інформації, бібліотек, а також соціальні партнери та читачі бібліотеки.
Учасників конференції привітали заступник начальника, начальник відділу закладів культури та охорони культурної спадщини управління культури, національностей та релігій Миколаївської облдержадміністрації Л.О. Поддубна, голова Миколаївського регіонального відділення Української бібліотечної асоціації, директор ОУНБ ім. О. Гмирьова з 1987 по 2015 рр. Н.Ф. Богза та директор Державної бібліотеки України для юнацтва Г.А. Саприкін. Відеопривітання з ювілеєм бібліотеки прозвучали від генерального директора Національної парламентської бібліотеки України Т.І. Вилегжаніної та президента Української бібліотечної асоціації І.О. Шевченко.
У рамках презентаційного блоку «Професійні напрацювання бібліотеки» директор бібліотеки В.В. Агаркова окреслила місце Миколаївської обласної універсальної наукової бібліотеки ім. О. Гмирьова в соціокультурному просторі регіон, представила професійні напрацювання бібліотеки та стратегічні орієнтири розвитку. Діяльність обласної наукової бібліотеки як науково-методичного центру для бібліотек області висвітлила заступник директора з наукової роботи Н.В. Моісеєва, а роль сучасних інформаційних технологій в інноваційному розвитку бібліотеки - заступник директора з проектно-інноваційної діяльності та автоматизації бібліотечних процесів О.М. Визір.
Read moreЯк нас знайти!
Vyzer O. 2020. E-mail:
Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
МОУНБ. Всі права застережено