Вівторок, 10 жовтня 2017
Цілющій вплив музичного мистецтва
- Article Details
- Category Новини
Соціальний проект «Успішна жінка» – твоя платформа для саморозвитку» вже має перші позитивні результати. Так, у рамках циклу тренінгів з арт-терапії «Музична підзарядка» учасники разом з викладачем Миколаївського вищого музичного училища, поетесою й музикантом Мариною Матвєєвою мали змогу зануритися у чарівний світ музики, навчитися більш глибокому сприянню різноманітних її жанрів, а також технікам роботі з голосом та диханням.
Особливе захоплення викликав тренінг, присвячений цілющій силі співу і дихання. Нам всім відомо, що співати дуже корисно, але як же важко людям, що не мають красивого голосу і досконалого музичного слуху, змусити себе проспівати голосно хоча б одну музичну фразу! Страх паралізує голос, здається, що зв'язки скувала судома. Однак мистецтво музиканта і педагога робить чудеса. Марина В'ячеславівна поступово вводила слухачів у дивовижний світ музики, надавши спочатку можливість прослухати різні тембри і діапазони голосів. Прозвучала пісня «Мрія», що була створена сучасним композитором Вангелісом, у виконанні Монсеррат Кабальє, потім куплети Мефістофеля з опери «Фауст» Шарля Гуно у виконанні Шаляпіна. Так слухачі змогли гостріше зрозуміти різницю між сопрано і басом, а заодно і відчути, наскільки різною може бути емоційна реакція на геніальні, але різні за ментальним посилом музичні твори. Потім прозвучала «Аве Марія» композитора Каччіні у виконанні Артема Крутька (високий чоловічий голос в супроводі органу), з яким дуже контрастував горловий спів тувімських ченців, але він теж вразив первозданною силою і незвичністю звучання для сприйняття європейців. А виконання унікальної перуанської співачки Іми Сумак «Гімну Сонцю» і «Лісового чудовиська» дозволило дуже гостро відчути стародавні природні архетипи. Її незвичайний голос, що охоплює 5 октав, теж справжнє диво.
Read moreЯк нас знайти!
Vyzir O. 2020. E-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. МОУНБ. Всі права застережено