Неділя, 22 жовтня 2017
«Чудо вироби з газетних трубочок»
- Article Details
- Category Новини
Плетіння з газетних трубочок – дуже популярне заняття. І це не дивно, бо, щоб плести з лози дерева, необхідно навесні піти до лісу у пошуках відповідного дерева, нарізати гілок, а після цього ще й підготувати їх, вимочивши і правильно просушивши. Не у всіх є час і можливість на це. Більш легкий спосіб – замінити гілочки дерев на газету.
22 жовтня у рамках творчої ініціативи «Вихідний день – у бібліотеці!» відбувся майстер-клас «Чудо вироби з газетних трубочок». Присутні дізналися про техніку плетіння з газет, правила виготовлення газетних трубочок та основні техніки плетіння з них, а також мали змогу власноруч створити свій унікальний екземпляр з паперової лози.
Гості заходу переконалися, що утилізувати стару газету чи журнал можна з користю. При цьому можна отримати унікальну, красиву і головне корисну річ для прикрашання інтер’єру свого будинку чи сувенір для друга, а також море насолоди від самого процесу виготовлення виробів з паперової лози.
Read more«Кожен говорить неправду. Психологія самообману»
- Article Details
- Category Новини
22 жовтня у бібліотечному ресурсному центрі «Вікно в Америку» відбулося чергове засідання англійського розмовного клубу «Діалог», під час якого учасники обговорили тему «Кожен говорить неправду. Психологія самообману».
На початку заходу за ініціативою лідера клубу Юлії Козаченко учасники обговорили основні тези та положення книги Сета Стівенса-Давідовіца «Everybody Lies: Big Data, New Data, and hat the Internet Can Tell Us About Who We Really Are», де автор, науковий співробітник з США проаналізував анонімні результати пошуку Google, розкриваючи тривожні істини про наші бажання, переконання та упередження. Після цього, кожен учасник відповів на запитання: чи коли-небудь ви обманювали? чи обманювали ви, коли були дитиною? чи говорили ви неправду, коли проходили співбесіду при працевлаштуванні? хто більше говорить неправду – чоловіки чи жінки? чи може неправда бути корисною? та ін.
Учасники дійшли висновку, що говорити неправду – це дуже погано, а головне, щоб у такому випадку, людина не обманювала саму себе.
Read moreМузика у житті та творчості Марини Цвєтаєвої
- Article Details
- Category Новини
22 жовтня відділ документів з питань культури і мистецтв запросив шанувальників поезії на вечір-елегію «Музика у житті й творчості Марини Цвєтаєвої», що був присвячений 125-річчю від дня народження поетеси. Організатори запропонували цікаву інформацію щодо втілення музичної мови у поетичному стилі М. Цвєтаєвої, розповіли про роль музики в особистому житті поетеси, про втілення її поезії у музичні твори сучасними композиторами. Розповідь супроводжувалася музичними ілюстраціями.
Справжньою прикрасою зустрічі стало виконання пісень на вірші Марини Іванівни музикантами – учасниками бард-клубу «Біла ворона» Оксаною Шевченко та Дмитром Данильчуком. В їхньому виконанні пролунали пісні та романси "Приметы", "Посвящение Маяковскому", "Мне тебя уже не надо", "Вот опять окно", "Подруга". Присутніх зачарував м’ягкий та ліричний стиль виконання Оксани Шевченко та енергійний й емоційний стиль Дмитра Данильчука.
Особливо приємно, що участь у вечорі взяли постійні члени клубу «В гостях у 9 муз». У виконанні журналіста Тетяни Даниленко, поета та журналіста Валерія Фальова, поетеси та філософа Валентини Мітіної, викладача Світлани Маргуліс пролунали їхні улюблені вірші Марини Цвєтаєвої. Присутні на заході мали змогу ще раз переконатися у красі та музикальності віршів поетеси.
Як завжди в нашій бібліотеці, справжніми провідниками у таємниці творчості були книги. Так, музичним образам, музичнїй мові у поезії М. Цвєтаєвої присвячена книга Я. Платека «Верьте музыке». Саме у назві книги автор цитує поетичні строки Марини Іванівні :
«Госпожу свою – Музыку – славлю.
Верьте музыке: проведёт
Сквозь гранит,
Ибо Музыки – динамит–
Лжёт не Музыка – инструмент!
Лжёт не Музыка – музыкант!
Музыка – аффект.
Музыка есть афронт –
Музыка! Взрыв!».
Read moreЯк нас знайти!
Vyzir O. 2020. E-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. МОУНБ. Всі права застережено