Середа, 29 листопада 2017
Відбулося засідання наукової студії «Винахідницька та раціоналізаторська діяльність в Україні»
- Article Details
- Category Новини
29 листопада у бібліотеці відбулося засідання наукової студії «Освіта Миколаївщини: нові наукові орієнтири» за темою «Винахідницька та раціоналізаторська діяльність в Україні». Метою засідання було обговорення питань щодо винахідницької та раціоналізаторської діяльності як складових інноваційного розвитку, значення раціоналізаторської роботи та новаторства для економічного розвитку держави, проблем реалізації наукових розробок.
Участь у заході взяли науковці, викладачі, аспіранти, магістри та студенти вищих навчальних закладів, фахівці з питань винахідництва, патентознавства та авторського права.
Модератор заходу, заступник директора з наукової роботи Миколаївської ОУНБ ім. О. Гмирьова Н. В. Моісеєва відкрила студію та окреслила актуальність обраної тематики. Важливість проведення заходів такого формату підкреслив головний редактор журналу «Винахідник і Раціоналізатор. Наука і техніка» М. М. Китаєв, який приєднався до наукової студії за допомогою cкайп-зв’язку. Він розповів про концепцію журналу та відмітив актуальність деяких доповідей, що були б цікавими для читачів журналу.
Патентний повірений України В. П. Довгий ознайомив учасників заходу з країнами та організаціями, куди можна подавати заявки на патентування нового об’єкту та з розцінками при його реєстрації.
О. І. Савенков, асистент кафедри «Механіки та конструювання машин» Національного університету кораблебудування імені адмірала Макарова висвітлив тему винахідництва в Україні як інноваційного шляху розвитку країни, підкреслив необхідність популяризації та створення сприятливих умов для стимулювання винахідницької діяльності, а також відмітив важливість тісної співпраці навчальних закладів з підприємствами. Він зупинився на методиці викладання дисципліни «Інтелектуальна власність» в НУК імені адмірала Макарова.
Read moreЯк нас знайти!
Vyzir O. 2020. E-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. МОУНБ. Всі права застережено