Календар

<< < лютого 2018 > >>
ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27        

Статистика відвідувань

mod_jvcountermod_jvcountermod_jvcountermod_jvcountermod_jvcountermod_jvcountermod_jvcounter
488
657
2913
17202
921050

Зараз на сайті

На сайті 223 гостей та немає учасників

Середа, 28 лютого 2018«Круглий стіл» за темою «Миколаїв і В.Н. Каразін» (до 245-річчя від дня народження)

Рейтинг користувача:  / 0

 

У 2018 р. виповнюється 245 років від дня народження Василя Назаровича Каразіна – талановитої, високоосвіченої людини з надзвичайно широкими громадськими та науковими інтересами, яка залишила по собі яскравий слід в українській історії ХІХ ст.

28 лютого у Миколаївському обласному краєзнавчому музеї відбувся «круглий стіл» за темою «Миколаїв і В.Н. Каразін», організаторами якого стали Миколаївський обласний інститут підвищення педагогічної освіти, Миколаївська обласна універсальна наукова бібліотека ім. О. Гмирьова та Миколаївський обласний краєзнавчий музей. У заході взяли участь краєзнавці, педагогічні та науково-педагогічні працівники, бібліотекарі, наукові співробітники музею. Учасники познайомилися з дослідженнями, що висвітлюють життєвий шлях та активну наукову, педагогічну, громадську діяльність В.Н. Каразіна і представників родини Каразіних, які проживали в Миколаєві. Завідуюча відділом науково-дослідної роботи з рідкісними і цінними виданнями ОУНБ ім. О. Гмирьова Тетяна Серебрякова розповіла присутнім про видання, присвячені відомому науковцю і громадському діячу, що зберігаються у фонді бібліотеки.

Почесним гостем зустрічі стала представниця родини Каразіних – Лариса Олегівна Дешко, яка багато років активно досліджує родовід Каразіних. Вона познайомила з маловідомими фактами з біографії своїх предків.

Наприкінці заходу учасники висловили думку, що деякі відомості життя та діяльності В.Н. Каразіна потребують додаткових досліджень, а також погодилися, що необхідно докласти усіх зусиль, щоб зберегти пам'ять про видатного співвітчизника.

Read more

Обласна бібліотека відзвітувала про роботу у 2017 році

Рейтинг користувача:  / 0

 

28 лютого відбувся щорічний звіт бібліотеки перед громадою, на який були запрошені представники управління культури, національностей та релігій Миколаївської облдержадміністрації, керівники закладів культури та освіти, активні користувачі бібліотеки та постійні партнери, громадськість.

Обласна бібліотека звітувала про перші кроки у напрямку досягнення 17 Цілей сталого розвитку – нової глобальної програми із забезпечення сталого майбутнього у світі до 2030 р., що була прийнята та підтримана усіма країнами- членами ООН.

З результатами співпраці ГО «Спортивна федерація ІФІТ» з обласною бібліотекою над досягненням цілі «Підтримка хорошого здоров’я» ознайомила заступник голови комісії «Жінки і спорт» Національного олімпійського комітету Ольга Криницька. Доктор філософії технічних наук, ректор МТУ «Миколаївська політехніка» Геннадій Вільський та вчитель історії Миколаївського муніципального колегіуму, поет Леонід Ржепецький розповіли про те, яким чином бібліотека сприяє виконанню цілі «Якісна освіта».  Про співпрацю у досягненні інших цілей повідали декан Южної Бізнес-школи Володимир Євсєєв, заступник директора Міського територіального центру соціального обслуговування по Центральному району Тетяна Колесник, начальник правового управління Головного територіального управління юстиції в Миколаївській області Артем Ханін.

Директор Вікторія Агаркова  надала інформацію про результати виконання  стратегічних напрямків діяльності, зупинилася на  основних кількісних та якісних показниках роботи бібліотеки за минулий рік та поділилася планами на майбутній рік.

Позитивну оцінку роботи бібліотека отримала від начальника  управління культури, національностей та релігій облдержадміністрації Михайла Димитрова.

Read more

Великий мрійник і мандрівник

Рейтинг користувача:  / 0

 

28 лютого у бібліотеці відбувся вечір-портрет «Великий мрійник і мандрівник», присвячений 190-річчю від дня народження французького письменника Жуля Верна. Його учасники – підопічні Миколаївського територіального центру соціального обслуговування – здійснили подорож по книжковим морям найвідомішого автора, який був одним із засновників жанру наукової фантастики. Кожен з присутніх відкрив для себе цікаві сторінки з життя письменника, познайомився з його найближчим оточенням, що сприяло появі незабутніх пригодницьких історій.

Книжкова виставка «Дивовижний світ Жуля Верна» збагатила уявлення учасників про письменника, твори якого згідно статистики ЮНЕСКО займають друге місце за кількістю перекладів після детективних історій англійської письменниці Агати Крісті.

 

Read more

Vyzer O. E-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.   МОУНБ. Всі права застережено