Неділя, 25 березня 2018
Життя та робота за кордоном»
- Article Details
- Category Новини
25 березня у бібліотечному ресурсному центрі «Вікно в Америку» відбулося чергове засідання англійського розмовного клубу «Діалог». Під час обговорення теми «Життя та робота за кордоном» учасники разом з лідером клубу Владом Середою поділилися власним досвідом щодо особливостей роботи у різних країнах світу та розглянули сучасні сфери праці та можливості для бізнесу в ЄС та США. Найцікавішим було обговорення навчальних програм у Сполучених Штатах Америки та проблем імміграційної ситуації у Китаї. Лідер засідання поділився з учасниками власним досвідом роботи за кордоном та розповів про подорож Німеччиною.
Серед учасників, присутніх на заході, були представники з Канади, США та Аргентини, тому обговорення пройшло дуже цікаво тазмістовно.
Read moreБурхлива та натхненна епоха Бароко у музиці Антоніо Вівальді
- Article Details
- Category Новини
25 березня відділ документів з питань культури і мистецтв запросив мешканців міста на музичний вечір-портрет «Бурхлива та натхненна епоха Бароко у музиці Антоніо Вівальді» до 340-річчя від дня народження великого італійського композитора.
Для бібліотеки притаманний свій особистий формат заходів - життя й творчість митця розкриваються не тільки за допомогою виконання його музики, а й з використанням досліджень творчості, наукових монографій та статей, художніх і документальних фільмів, відеозаписів виконання музики композитора відомими у світі музикантами. Саме таку програму було запропоновано на вечорі-портреті.
Але основною прикрасою заходу був концерт ре мінор для двох скрипок з оркестром у перекладі для акордеону у виконанні викладача музичної школи №5, лауреата всеукраїнських та міжнародних конкурсів Л.Г. Міхальцової. Особливий інтерес така інтерпретація твору Вівальді викликала завдяки незвичайній долі творчого наслідку композитора. Після смерті Вівальді у 1741 р. його музика була забута майже на 200 років. Серед небагатьох композиторів, які знали й цінували його творчість, був Й.С. Бах. Саме він робив переклади концертів для скрипки з оркестром Вівальді для клавіру.
Багато концертів, опер, творів для хору композитора сталі відомі завдяки щасливому випадку: у 20-х роках ХХ століття музикознавець Альберто Джентелі знайшов багато нот творів Антоніо Вівальді у монастирської бібліотеці. Так були розкриті надзвичайні музичні скарби. А відомі зараз майже усім чотири концерту для скрипки з оркестром «Пори року» стали всесвітньо відомими тільки з 50-х років ХХ століття.
Організатори заходу запропонували зануритися у чарівну епоху кінця XVII – початку XVIII століття, епоху, відому у музичній естетиці як доба Бароко. Антоніо Вівальді називають яскравим представником саме доби Бароко. Але які ж риси має музика Бароко? Та чому музиці композитора притаманні риси цього стилю мистецтва? Організатори вечора відповіли на ці запитання за допомогою монографії В.П. Шестова «Історія музичної естетики от Античності до XVIII сторіччя».
Read moreЯк нас знайти!
Vyzer O. 2020. E-mail:
Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
МОУНБ. Всі права застережено