Середа, 07 листопада 2018
У бібліотеці відбулася науково-практична конференція «Проблема білінгвізму південних регіонів України: історико-культурний, психологічний, лінгвістичний аспекти вивчення»
- Article Details
- Category Новини
7 листопада в обласній науковій бібліотеці відбулася науково-практична конференція «Проблема білінгвізму південних регіонів України: історико-культурний, психологічний, лінгвістичний аспекти вивчення», приурочена до Дня української писемності та мови. Метою заходу було обговорення передумов виникнення двомовності на теренах України, зокрема у Миколаївській області, вивчення розповсюдження білінгвізму, характер його впливу на розвиток як окремої людини, так і суспільства в цілому, позитивної та негативної ролі двомовності на соціалізацію людини. Співорганізаторами заходу виступили викладачі та студенти Чорноморського національного університету ім. Петра Могили, які взяли активну участь у підготовці та проведенні конференції.
Історичні основи виникнення проблеми білінгвізму в Україні розкрила у своєму виступі кандидат історичних наук, доцент кафедри історії Чорноморського національного університету ім. Петра Могили Морозова О.С. Вона зауважила, що процес впровадження української мови в усі сфери життя був дуже складним, а на півдні та сході України були сприятливі умови для розвитку та функціонування масового білінгвізму.
Про світовий досвід та українські реалії білінгвізму розповів старший викладач кафедри філософії освіти, теорії й методики суспільствознавчих предметів Миколаївського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти Гладун В.В. Він наголосив, що на сучасному етапі Україну можна охарактеризувати як державу національного типу, де є чітке протиставлення титульної нації – українців та національних меншин. Мова титульної нації конституційно закріплена як державна, що означає її введення до усіх сфер офіційної комунікації.
З актуальними питаннями щодо проблем українсько-російської двомовності засобів масової інформації присутніх ознайомила кандидат філологічних наук, доцент кафедри української філології, теорії та історії літератури Чорноморського національного університету ім. Петра Могили Руссова В.М.
Кандидат філологічних наук, доцент кафедри української літератури, активіст товариства «Просвіта» Береза І.Ю. висвітлила основні акценти роману Ґ. Ґамільтона «Люди з веснянками».
У своєму виступі старший викладач кафедри педагогіки, психології та менеджменту освіти Миколаївського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти Ляхова В.П. розкрила психологічний фактор білінгвізму як наукової проблеми.
Read moreЯк нас знайти!
Vyzir O. 2020. E-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. МОУНБ. Всі права застережено