Середа, 10 квітня 2019
У бібліотеці обговорили актуальні проблеми сучасного ринку праці України
- Article Details
- Category Новини
Сьогодні відбуваються процеси активного розвитку громадянського суспільства в Україні, тому і виникає необхідність публічного обговорення нагальних суспільних проблем. У рамках реалізації Національної стратегії сприяння розвитку громадянського суспільства в Україні на 2016-2020 рр. у бібліотеці 10 квітня відбулася дискусія «Сучасний ринок актуальних професій: українські реалії» за участю представників державних установ, підприємців, викладачів та студентів миколаївських вузів.
Начальник відділу організації професійного навчання Миколаївського обласного центру зайнятості Луїза Вініченко ознайомила учасників зі статистичними даними про стан сучасного ринку праці в Україні. У ході дискусії вона звернулася до представників бізнесу з пропозицією налагодити партнерство у формуванні сучасних компетентностей працівників, яких вимагають потреби ринку, шляхом запровадження незалежної кваліфікаційної атестації, участі у підготовці, реєстрації та ліцензуванні навчальних програм, практичного застосування отриманих навичок на підприємствах.
Директор Регіонального фонду підтримки підприємництва в Миколаївській області Володимир Євсєєв та голова Ради директорів роботодавців «Миколаївський міський клуб директорів» Валентин Бєльський розповіли про європейські та світові кваліфікаційні вимоги, закликали до сприяння поширенню інновацій в освітню та трудову сфери.
Директор науково-навчального центру освіти дорослих Європейського університету, доктор філософії технічних наук Геннадій Вільський зазначив, що сьогодні в Україні поряд з безробіттям існує і незадоволений попит на робочі місця через невідповідність вимог до фактичного рівня кваліфікації працівника. Також він висловив думку, що освіта молоді за кордоном доволі часто стає поштовхом до трудової еміграції.
Доцент кафедри менеджменту організації та зовнішньоекономічної діяльності МНУ імені В. О. Сухомлинського Андрій Слюсаренко та кандидат економічних наук, доцент кафедри економічної теорії і суспільних наук МНАУ Олександр Біліченко розповіли про ініціативи навчальних закладів та акцентували увагу на необхідності удосконалити моніторинг ринків праці та освіти з метою адекватної оцінки розвитку обох систем, прогнозування потреб ринку праці спеціалістів.
Read moreВеб-конференція «Центри «Вікно в Америку – посередники у розвитку засад медійної грамотності»
- Article Details
- Category Новини
10 квітня за ініціативою Миколаївського бібліотечного ресурсного центру«Вікно в Америку» відбулася міжрегіональна веб-конференція за темою «Центри «Вікно в Америку – посередники у розвитку засад медійної грамотності». До цього заходу долучилися центри «Вікно в Америку» з Вінниці, Дніпра, Полтави та Ужгорода, представники яких поділилися своїми напрацюваннями у напрямку медіа грамотності.
Зі сторони Миколаївської ОУНБ учасниками заходу були завідуючі відділами та головні спеціалісти бібліотеки.
Координатор Миколаївського центру «Вікно в Америку» Лариса Сидоренко розповіла про попередні результати реалізації проекту «Медіаграмотна громада: місія здійсненна», що був підтриманий IREX, про особливості реалізації локального проекту бібліотеки «Людина медіаграмотна» та участь у відзначенні Всесвітнього тижня медійно-інформаційної грамотності у жовтні 2018 р.
Координатор центру з Вінниці Катерина Скомаровська поділилася результатами реалізації проекту «Молоді й медіаграмотні», основними цілями якого було навчити молодих людей фільтрувати інформацію, використовувати джерела інформації, розвивати критичне мислення, самореалізацію. Колега з Ужгорода Любов Толстова розповіла про проект «Local voices. Global changes», метою якого був розвиток медіа грамотності та навичок критичного мислення серед етнічних угорців через набір тренінгів для бібліотекарів регіону. Обидва ці проекти також були підтримані IREX.
Світлана Усенко (Дніпро) та Олена Туркіна (Полтава) розповіли про досвід їхніх центрів у напрямку популяризації медіаграмотності та про проект «Window on the Go».
Ми впевнені, що такий міжрегіональний захід був дуже корисним для учасників, і дана ініціатива матиме продовження.
Read moreУ бібліотеці відбулася презентація еколого-освітніх центрів регіональних ландшафтних парків «Тилігульський» та «Приінгульський»
- Article Details
- Category Новини
10 квітня в обласній науковій бібліотеці відбулася презентація еколого-освітніх центрів регіональних ландшафтних парків «Тилігульський» та «Приінгульський». Головними організаторами заходу виступили управління екології та природних ресурсів Миколаївської облдержадміністрації, дирекції парків. Метою зустрічі була популяризація туристичного потенціалу об’єктів природно-заповідного фонду Миколаївщини.
На презентації були присутні представники установ природно- заповідного фонду області, громадських екологічних організацій, місцевих туристичних компаній та ЗМІ. Учасники заходу оглянули тематичні експозиції природоохоронних установ, ознайомилися з новими напрямами рекреаційно-туристичної діяльності парків, отримали рекламно-інформаційну продукцію.
Read moreУ бібліотеці відбувся захід у рамках акції «Миколаїв, що читає»
- Article Details
- Category Новини
10 квітня у Зоні вільного читання обласної бібліотеки у рамках локального проекту «Будь на хвилі – читай, думай, дискутуй!» відбувся захід у рамках акції «Миколаїв, що читає». Гостем бібліотеки стала миколаївська письменниця Тетяна Купрієвич. Тетяна Владиславівна – автор дитячих збірок «Съедобная азбука», «Азбука имён», «Друг», «Карнавал» та ін.
Послухати її чудові історії у віршах, а також авторські загадки-рими прийшли учні четвертого класу Миколаївської спеціалізованої школи №22 з поглибленим вивченням англійської мови з 1 класу. Школярі слухали письменницю, ставили їй запитання, брали участь у цікавих та розвиваючих іграх «Назви свою улюблену страву на кожну букву азбуки», «Прочитай вірш та зобрази героя». Вірші зі збірки «Карнавал» познайомили дітей з сезонами року, явищами природи, святами. Частина історій пропонує задуматися хлопчикам та дівчаткам над цінністю допомоги дорослим, а їхні герої подають дітям добрий приклад своїми вчинками. Вірші «Конкурс», «Вихідний» та «Повітряний змій» описують цікаве, а також корисне проведення часу дітей з сім’єю або з їхніми однолітками. Також діти активно і весело відповідали на безліч питань, відгадували загадки.
Гості подякували письменниці за її творчість, що несе добро та любов.
Read moreЯк нас знайти!
Vyzer O. 2020. E-mail:
Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
МОУНБ. Всі права застережено