Понеділок, 24 травня 2021
24 травня у бібліотеці відбулося чергове засідання розмовного клубу української мови «СловоТворення»
- Article Details
- Category Новини
Виникнення писемності має надзвичайно важливе значення в історії будь-якого народу. Це одне з найістотніших знарядь культури, яке у просторі й часі розширює функціонування мови. Проблема виникнення письма у слов'ян дуже складна. Протягом багатьох років учених цікавлять такі питання: коли і як народилася слов'янська писемність, слов'янська абетка, і чи мали наші предки до цього якісь інші писемні знаки.
24 травня у бібліотеці відбулося чергове засідання розмовного клубу української мови «СловоТворення», присвячене Дню слов’янської писемності та культури. Щорічно в цей день слов’янські країни вшановують пам’ять її творців – Кирила і Мефодія.
Учасники засідання ознайомилися з історичними дослідженнями щодо появи писемності від часів болгарського ученого-ченця Чорноризця Храбра, який у Х ст. у книзі «Про письмена» писав про етапи розвитку слов’янського письма, до створення братами Кирилом і Мефодієм слов’янських абеток – «глаголиці» та «кирилиці», що стали основою вдосконаленої системи писемності і освіти.
Read moreЗустріч у театральній вітальні «Шарм старовинних оперет та водевілів»
- Article Details
- Category Новини
24 травня в рамках соціальної ініціативи «Візит розради» бібліотека спільно з Міським територіальним центром соціального обслуговування виступила організатором зустрічі у театральній вітальні «Шарм старовинних оперет та водевілів».
Цікава розповідь про історію виникнення та факти еволюції видовищного мистецтва від концертних вар’єте у Парижі до світового визнання музичних кінокомедій нікого не залишила байдужим. Мультимедійна презентація перенесла учасників зустрічі до англійського мюзик-холу, американського театру менестрелів, де вони ненадовго стали глядачами французької та віденської оперет, дізналися про джерела європейських водевілів і популярних бродвейських мюзиклів.
Інтерактивна гра у рамках зустрічі була присвячена найвідомішим серед прихильників опереткового жанру творам. «Мадмуазель Нітуш» Ф. Ерве, «Сільва» і «Принцеса цирку» І. Кальмана, «Женихи» І. Дунаєвського, «Біла акація» С. Кузнецова… Музичні рядки з цих оперет та водевілів створили чарівну, по-справжньому театральну атмосферу.
Read more
Як нас знайти!
Vyzer O. 2020. E-mail:
Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
МОУНБ. Всі права застережено