грудня 2021
Вівторок, 28 грудня 2021
Протягом грудня фахівці Регіонального тренінгового центру Миколаївської обласної універсальної наукової бібліотеки провели цикл тренінгів для представників Університету третього віку
- Article Details
- Category Новини РТЦ
Протягом грудня фахівці Регіонального тренінгового центру Миколаївської обласної універсальної наукової бібліотеки провели цикл тренінгів у рамках діяльності факультету «Основи комп’ютерних знань» для представників Університету третього віку за наступними модулями: «Комп’ютер для початківця», «Інтернет: освоюємо нові комунікаційні можливості», «Сервіси мережі Інтернет», «Онлайн-платежі комунальних послуг» та «Користування сучасними гаджетами».
Учасники тренінгів отримали базові знання щодо складових комп’ютера та навички роботи з програмами пакету Microsoft Office, навчилися створювати та редагувати документи, форматувати їх, зберігати текстову інформацію, зображення, музику та відеофайли.
Тренери центру ознайомили слухачів з поняттям «інтернет-банкінгу» та його послугами, а також допомогли їм зареєструвати особисті кабінети для сплати комунальних послуг.
Учасники тренінгу отримали вичерпні відповіді на свої запитання та навчилися впевнено користуватися сучасними гаджетами, зокрема вони дізналися про налаштування смартфону та мали змогу пройти гостьовий курс з мобільної грамотності «Смартфон для батьків» на платформі Дія. Цифрова освіта».
Здобуті знання та навички роботи учасники тренінгів закріпили практичними завданнями.
Слідкуйте за нашими анонсами, якщо хочете опанувати ази комп’ютерних знань або покращити їх.
Університет третього віку відкритий для усіх!
Read moreЧетвер, 23 грудня 2021
Менеджмент як наука та мистецтво управління
- Article Details
- Category Віртуальні виставки
За останні десять-п’ятнадцять років поняття «менеджмент» як галузь людської діяльності увійшло в Україні до лексикону значної частини населення. У чому ж полягає суть менеджменту?
За оксфордським словником англійської мови, менеджмент – це:
- спосіб (манера) поводження з людьми;
- влада і мистецтво управління;
- відповідне вміння й адміністративні навички;
- правила та прийоми ділового спілкування;
- орган управління;
- адміністративна одиниця.
Менеджмент як мистецтво управління базується на тому, що організації — це складні соціально-технічні системи, на які впливають численні й різноманітні фактори внутрішнього та зовнішнього середовища. Менеджери мають учитися модифікувати практику з урахуванням висновків теорії. Такий підхід дає змогу поєднати науку і мистецтво управління в єдиний процес.
Read more
Середа, 22 грудня 2021
Хроніка культурного життя Миколаївської області за листопад 2021 р.
- Article Details
- Category Хроніка культурного життя області
УПРАВЛІННЯ КУЛЬТУРИ, НАЦІОНАЛЬНОСТЕЙ ТА РЕЛІГІЙ
МИКОЛАЇВСЬКОЇ ОБЛДЕРЖАДМІНІСТРАЦІЇ
МИКОЛАЇВСЬКА ОБЛАСНА УНІВЕРСАЛЬНА НАУКОВА БІБЛІОТЕКА
ХРОНІКА
КУЛЬТУРНОГО ЖИТТЯ МИКОЛАЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
ЗА ЛИСТОПАД 2021 р.
Read more
Вівторок, 14 грудня 2021
Михайлина Коцюбинська з роду Коцюбинських (до 90-річчя від дня народження)
- Article Details
- Category Віртуальні виставки
«Попри все я вдячна долі!»
Коцюбинська Михайлина Хомівна (1931-2011) – українська літературознавиця, критикиня, перекладачка, спадкоємиця великого роду Коцюбинських, активна учасниця руху шістдесятників.
Лауреат літературної премії імені Олександра Білецького (1993), премії імені Василя Стуса (1994), премії фундації Антоновичів (1996), всеукраїнської літературної премії імені Михайла Коцюбинського (1998), премії імені Олени Теліги (2001), Чернігівської обласної літературної премії імені Михайла Коцюбинського (2003), Національної премії України імені Тараса Шевченка (2005).
Заслужений діяч науки і техніки України (грудень 2001), Почесний доктор Національного університету «Києво-Могилянська академія». Нагороджена орденом княгині Ольги ІІІ ступеня (2006), відзначена медаллю Івана Мазепи (2017).
Read more
Середа, 08 грудня 2021
Творець української книги (до 170-річчя від дня народження Ф.О. Йогансона)
- Article Details
- Category Віртуальні виставки
До плеяди видатних вітчизняних підприємців у галузі книжкової справи кінця ХІХ – початку ХХ ст. належить ім’я Федора Олександровича Йогансона (1851-1908) – українського книгаря та видавця. У 1874 р. він створив у Києві потужний поліграфічний центр, що отримав назву «Южно-русское издательство Ф. А. Иогансона». Філії видавництва працювали у Харкові, Москві та Петербурзі.
Друкарня випускала різноманітну книжкову продукцію: наукову, суспільно-політичну, довідкову, художню, дитячу та юнацьку літературу, монографії, навчальні посібники, видавничі каталоги, путівники, календарі.
Видавництво пропонувало своїм читачам широкий вибір книг українських письменників: твори Д. М. Бантиш-Каменського, І. П. Котляревського, Г. Ф. Квітки-Основ’яненка, Т. Г. Шевченка, Є. П. Гребінки, М. В. Гоголя та інших авторів. Загалом з 1874 р. до 1908 р. у видавництві було видано близько 500 назв книг. Видання користувалися великим попитом серед населення. Вони зберегли своє історико-культурне значення до наших днів.
Read moreСереда, 01 грудня 2021
Олійний живопис: від ван Ейка до Боба Росса
- Article Details
- Category Віртуальні виставки
Олійний живопис - різновид художньої техніки з використанням фарб на органічній олії, що здатна добре сохнути і утворювати тривалі плівки на поверхні. Широкого розповсюдження в Європі олійний живопис отримав на початку XV століття завдяки мистецтву нідерландського живописця Яна ван Ейка, хоча винахідником олійного живопису (як вважалося раніше) він все ж не був.
Наприкінці XX століття малювання маслом отримало популярність як хобі, чому сприяло розповсюдження технік у стилі «зроби сам», як, наприклад, техніка малювання Боба Росса.
Ознайомлення з історією та особливостями техніки олійного живопису сприяє більш глибокому пізнанню історії мистецтва і особливостей живописних полотен відомих художників. До того ж чимало наших сучасників намагаються опанувати вміння створювати власні твори мистецтва за допомогою олійних фарб, й такий напрямок творчості може стати захоплюючим хобі.
Read moreЯк нас знайти!
Vyzir O. 2020. E-mail:
Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
МОУНБ. Всі права застережено