Понеділок, 07 березня 2022
Друзі! У час військових дій як ніколи актуальними є володіння навичками медіаграмотності та критичного мислення
- Article Details
- Category Новини
Агресор намагається посіяти паніку, розповсюджуючи різного роду фейкові новини. І з кожним днем такі інформаційні атаки посилюються. То ж ми підібрали для вас добірку корисних ресурсів для самоосвіти, що допоможуть покращити навички критичного мислення.
1️⃣ Національний проєкт з медіаграмотності Міністерства культури та інформаційної політики України «Фільтр», що був заснований у 2021 р.
На даній онлайн-платформі розміщені найкращі матеріали, розроблені державними органами влади, громадськими організаціями, міжнародними партнерами та медіаспільнотою для підвищення рівня обізнаності усіх вікових груп населення України.
▶️ https://filter.mkip.gov.ua/
2️⃣ Дистанційний навчальний «Курс медіаграмотності для громадян», створений IREX у партнерстві з Академією української преси та StopFake. Зазначена програма розрахована на дорослу аудиторію та знайомить громадян із найбільш розповсюдженими видами маніпуляцій і пропаганди, а також надає базові інструменти перевірки інформації та критичного мислення.
▶️ http://irex.mocotms.com/ml_web/story_html5.html
3️⃣ Онлайн-курс «Новинна грамотність» - це просвітницький проект, спрямований на поширення медіаграмотності серед населення в умовах воєнного конфлікту та розрахований на широке коло користувачів. Курс складається із десяти модулів, що розкривають широке коло питань: як створюються новини, які існують професійні стандарти, як соцмережі міняють сприйняття новин тощо.
▶️ http://video.detector.media/specia.../novynna-gramotnist-i22\
4️⃣ Дистанційний курс «Верифікація в Інтернеті» хоч і розрахований на журналістів і редакторів, але може бути корисним і для медіа-активістів, і всіх, для кого соціальні мережі стали «середовищем існування».
▶️ https://vumonline.ua/course/verification-in-the-Internet/
5️⃣ Онлайн-курс «Фактчек: Довіряй-перевіряй» саме для тих, хто хоче споживати тільки правдиву інформацію і не потрапляти у пастку фейків та міфів. Разом з провідними експертами з медіа ви дізнаєтесь про головні ознаки фейків, як нашвидкоруч перевірити сумнівну інформацію, які існують джерела даних та як ними користуватися, як за 5 хвилин перевірити відео або фото, як створюються новини та ін.
▶️ https://courses.ed-era.com/.../course-v1:VOXU-EdEra.../about
Read more
Олександр Ткаченко закликав Європейський Союз розширити санкції проти росії у культурній та інформаційній сферах
- Article Details
- Category Новини
7 березня 2022 року Олександр Ткаченко, Міністр культури та інформаційної політики України, виступив із промовою до міністрів культури Європейського Союзу.
Олександр Ткаченко закликав Європейський Союз:
виключити канали російської пропаганди з європейських платформ;
негайного застосувати санкції до всіх каналів пропаганди держави-агресора;
припинити всі рекламні виплати на користь компаній країни-агресора;
розірвати рекламну співпрацю компаній країн-членів ЄС з російськими пропагандистськими ресурсами та пов’язаними особами;
підтримати трансляцію українського об’єднаного телеканалу «#UAразом»;
розширити культурні санкції.
Міністр культури та інформаційної політики України розповів своїм європейським колегам про жахи, які відбуваються в Україні.
«Війна ведеться на реальному фронті та інформаційному. путін як колишній агент КДБ, готувався до поширення дезінформаційної кампанії із повними силами. Його зброя зараз вбиває людей ментально. Дії росіян очевидні – вони хочуть отримати контроль над розумом українців – щоб поширювати те, що вони називають «правдою», намагаючись вкласти в наші голови диктаторські правила путіна», - сказав Олександр Ткаченко.
Read moreЯк нас знайти!
Vyzir O. 2020. E-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. МОУНБ. Всі права застережено