Неділя, 13 березня 2022
Колектив Миколаївської обласної універсальної наукової бібліотеки з щирого серця вітає найкращого губернатора України з днем народження
- Article Details
- Category Новини
Колектив Миколаївської обласної універсальної наукової бібліотеки з щирого серця вітає найкращого губернатора України з днем народження.
Шановний Віталію Олександровичу, прийміть наші найкращі побажання.
Миколаївська обласна універсальна наукова бібліотека
Миколаївська обласна бібліотека для дітей приєднується до вітань! Бажаємо Віталію Олександровичу здоров'я, витримки, благополуччя в родині! Ваш оптимізм і наполегливість підтримує нас! Нехай Святий Миколай оберігає ВАС, ВАШУ родину і всю Миколаївщину.
Відеоролик поздоровлення можна переглянути ТУТ!
Миколаїв ввійшов в історію Другої світової війни легендарною операцією – Десантом Ольшанського (Котляр Ю.В. Нескорена Миколаївщина. Історичні аналогії. Миколаїв)
- Article Details
- Category Новини
Миколаїв ввійшов в історію Другої світової війни легендарною операцією – Десантом Ольшанського по захопленню Миколаївського морського порту та його захисту від переважаючих сил супротивника.
13 березня автоматники 384-го окремого батальйону морської піхоти першими форсували Дніпровський лиман і висадилися біля Станіслава (зараз –Херсонська область). Після проведення Березнегувато-Снігурівської операції частини 3-го Українського фронту підійшли впритул до Миколаєва.
Командувач 28-ю армією генерал-лейтенант О. Гречкін наказав висадити в Миколаївському порту десант морської піхоти із завданням зав’язати бій у тилу німецьких військ, викликати паніку і відволікти частину сил німців з фронту. Виконання завдання було покладено на 384-й окремий батальйон морської піхоти, що входив до складу Одеської військово-морської бази. Для десанту було відібрано 55 добровольців на чолі з командиром загону старшим лейтенантом Костянтином Ольшанським.
До морського порту десант дістався з селища Жовтневе (Богоявленськ), розташованого на березі Бузького лиману за 15 км на південь від Миколаєва. Наймолодший з місцевих рибалок по імені А. Андрєєв) зголосився бути лоцманом. Через сильний зустрічний вітер шлях з Жовтневого до миколаївського морського порту вдалося подолати більше ніж за п’ять годин, через що сапери, що виконували розмінування, не змогли до світанку повернутися у своє розташування і разом з лоцманом залишилися з десантом.
О 4 годині 15 хвилин 26 березня 1944 р. морські піхотинці висадилися в порту, зняли вартових, і, зайнявши кілька будинків, організували кругову оборону в районі портового елеватора. Ранком 26 березня німецькі війська вперше спробували невеликими силами знищити десант. Надалі в бій проти десанту були введені свіжі частини, артилерія, шестиствольні міномети й танки, вогнемети і димові шашки. Бій тривав і у ніч на 27 березня; ранком 28-го десантники відбили останню, 18-ту атаку.
Read moreКотляр Ю.В. Нескорена Миколаївщина. Історичні аналогії.
- Article Details
- Category Новини
Березнегувато-Снігурівська наступальна операція 1944 р. – одна з найуспішніших операцій на Правобережній Україні в роки Другої світової війни, зразок військової майстерності та самопожертви воїнів. Вона здійснювалась 6–18 березня військами 3-го Українського фронту під командуванням генерала армії, одесита за походженням, Р. Малиновського для розгрому 6-ї німецької армії.
Головного удару було завдано з плацдармів на р. Інгулець на південь від м. Кривий Ріг з метою розсікти 6-ту німецьку армію, а потім повернути війська на південь та вдарити по тилах противника. 6 березня війська 3-го Українського фронту перейшли в наступ. 12 березня радянські війська вийшли на р. Інгулець південніше міста Снігурівка, заблокували шляхи відступу основним силам 6-ї армії противника. 13 німецьких дивізій в районі Березнегувате – Снігурівка опинилися під загрозою оточення, яке, однак, не вдалося завершити, тому що основні сили Червоної армії були втягнуті у важкі бої з супротивником за 20–30 км від Березнегуватого, а резервів у розпорядженні командуючого фронтом не було. 18 березня війська фронту вийшли до р. Південний Буг у напрямку Миколаєва. 8 дивізій 6-ї армії вермахту були розгромлені. Під час операції ворог втратив вбитими 36800 солдатів та офіцерів, полоненими – 13870. Протягом тринадцяти днів війська 3-го Українського фронту визволили значну частину територію Правобережної України й зайняли вигідне положення на одеському напрямку.
Через 78 років на історичних територіях колишньої Березнегувато-Снігурівської операції знову йдуть бої. На цей раз з російськими окупантами. У вівторок, 1 березня 2022 р., російські війська намагалися захопити Баштанку і Снігурівку, проте їм це не вдалося, а частину техніки окупантів відібрали місцеві жителі. 5 березня місцевий загін територіальної оборони Снігурівщини, відігнав росіян, які намагалися полагодити військову техніку та захопили її.
Read moreВиїзд за кордон людей з інвалідністю спростили, а контроль за виїздом дітей із вразливих категорій посилили: Що змінив уряд
- Article Details
- Category Новини
Уряд спростив виїзд за кордон людей з інвалідністю та їхніх супроводжуючих, а також посилив контроль за виїздом дітей із вразливих категорій
Людину з інвалідністю, яка визнана недієздатною або обмежена у дієздатності, може супроводжувати один опікун, піклувальник або член сім’ї першого ступеня споріднення, який досяг 18-річного віку.
Про це повідомляє Depo.ua із посиланням на прес-службу Мінсоцполітики у Facebook.
Люди з інвалідністю І та ІІ груп (незалежно від віку) мають право перетинати державний кордон України за наявності одного з таких документів:
довідки до акту огляду медико-соціальною експертною комісією;
посвідчення, яке підтверджує відповідний статус;
пенсійного посвідчення чи посвідчення, що підтверджує призначення соціальної допомоги;
довідки для отримання пільг особами з інвалідністю, які не мають права на пенсію чи соціальну допомогу.
Read moreЯк нас знайти!
Vyzir O. 2020. E-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. МОУНБ. Всі права застережено