Вівторок, 26 квітня 2022
Воєнні злочини росіян проти культурної спадщини
- Article Details
- Category Новини
Міністерство культури та інформаційної політики України
Міністерство культури та інформаційної політики продовжує фіксувати воєнні злочини росіян проти культурної спадщини. Станом на 23 квітня 2022 року задокументовано 242 епізоди.
До переліку пошкоджень об’єктів культурної спадщини постійно додаються нові епізоди. Нещодавно ворожими ракетами обстріляно острів Хортиця в Запоріжжі. До війни музей на острові відновлювали в межах програми «Велика реставрація». Це знакове місце для кожного українця, осередок козацтва. На Київщині пошкоджена будівля початку ХХ ст. – Макарівська публічна бібліотека. На Харківщині через обстріли пошкоджено старовинний Будинок вчителя 1925 року та ще, на жаль, багато історичних пам'яток.
Залишаються складнощі з отриманням інформації про руйнування з тимчасово окупованих територій та зон активних бойових дій. Але дані все ж надходять від українців. Міністерство, у свою чергу, все верифікує й систематизує.
“Наше міністерство, міжнародні партнери та всі українці роблять все можливе, щоб росіяни ще довго жалкували про свої злочини в Україні. Ми документуємо кожен епізод та формуємо детальну базу безчинств російської армії проти культурної спадщини. Всі матеріали будуть використані як докази у кримінальних справах проти воєнних злочинців. Агресору не вдасться зламати український дух. Адже увесь світ вже захоплюється нашими силою, сміливістю та щирим бажанням боронити свою землю й свободу”, – зазначив Олександр Ткаченко, Міністр культури та інформаційної політики.
Нагадаємо, руйнування об’єктів культурної спадщини – це воєнний злочин за Гаазькою конвенцією 1954 року.
Допомагайте фіксувати злочини рф на національній платформі: https://culturecrimes.mkip.gov.ua/. При цьому необхідно пам'ятати про особисту безпеку – вона на першому місці. Всі зібрані матеріали будуть використані як докази для кримінальних проваджень проти російських злочинців.
Read moreОпубліковано місця, де можна набрати води у Миколаєві
- Article Details
- Category Новини
Адреси підвозу технічної води на 26 квітня
Заводський район
вул. Озерна, 2/16
вул. Озерна, 13
вул. Київська, 6 – 8
вул. Крилова, 27
вул. Крилова, 40/1
вул. Біла, 59
вул. Леваневців, 25/1
просп. Центральний, 10 – 12
вул. Погранична, 78 – 80
вул. Лягіна, 28
вул. Кузнецька, 199 – 201
вул. Заводська, 1 -35
▪ Стаціонарні точки видачі технічної води
Лікарня швидкої медичної допомоги (12:00 – 15:00)
Дитяча міська лікарня №2, вул. Рюміна, 5
Міська лікарня №4, вул. Адмірала Макарова, 1 (12:00 – 14:00)
Пологовий будинок №3, вул. Київська, 3 (9:00 – 11:00)
Read moreЗареєструватись на евакуаційний автобус можна онлайн
- Article Details
- Category Новини
Миколаїв продовжують обстрілювати. Чергова російська атака ракетами принесла нові пошкодження житлових будинків. Місто продовжує оборонятися та жити. Нині усувають проблеми з електропостачанням та підвозять воду до пунктів роздачі. Про це повідомив мер міста Олександр Сєнкевич.
Крім того, організовано евакуацію людей. Вчора вдалося допомогти 241 людині (137 – до Одеси, 104 – до Паланки). Зареєструватись на евакуаційний автобус можна онлайн за посиланням.
Також організовано евакуацію осіб з інвалідністю до країн ЄС. Форма
Read more
Миколаївська обласна універсальна наукова бібліотека пропонує вашій увазі чергову програму професора ЧНУ ім. Петра Могили, доктора історичних наук Юрія Котляра
- Article Details
- Category Новини
Миколаївська обласна універсальна наукова бібліотека
"Світовій спільноті слід звернути увагу на ще один бік російсько-української війни 2022 р. – це загроза ядерної катастрофи. Українські АЕС під обстрілами – це смертельний вирок планеті Земля, який слід зупинити негайно. Якщо аварія на одному енергоблоці Чорнобильській АЕС (26 квітня 1986 р.) за екологічними наслідками переросла у планетарну катастрофу (радіоактивним цезієм було забруднено 3/4 території Європи), то аварії на Запорізькій і Південноукраїнській АЕС можуть стати фатальними для людства.
У війні 2022 р. Україна виступає не лише щитом Європи від російських орд, а й щитом світу від ядерної катастрофи".
Миколаївська обласна універсальна наукова бібліотека пропонує вашій увазі чергову програму професора ЧНУ ім. Петра Могили, доктора історичних наук Юрія Котляра.
Read more
Мадонна з Київського метро” стала іконою у католицькому храмі Неаполя
- Article Details
- Category Новини
“Мадонна з Київського метро” стала покровителькою однієї з католицьких парафій в Неаполі. Прoтoтипoм ілюстрації булo фoтo киянки, яка гoдує немoвля в метрoпoлітені
Картина “Київська мадoнна у метрo” стала ікoнoю у катoлицькoму храмі в Неапoлі. Біля зoбраження киянки, яка гoдує немoвля на підлoзі станції метрoпoлітену, гoрять свічки та стoять квіти.
Герoїня киянка Тетяна Близняк та її тримісячна дoнечка. Цей oбраз «Київськoї мадoнни» став яскравим і звoрушливим уoсoбленням українських матерів, які змушені сьoгoдні хoватися у бoмбoсхoвищах від «визвoльнoї» рoсійськoї армії.
Марина рoзпoвідала, щo, гoртаючи стрічку нoвин натрапила на світлину мoлoдoї жінки з дитинoю, яка перехoвувалася в київськoму метрo від бoмбардування.
Read moreKyiv Symphony Orchestra вирушає у європейський тур, щоб представляти потужний голос України у всьому світі
- Article Details
- Category Новини
Міністерство культури та інформаційної політики України
Kyiv Symphony Orchestra вирушає у європейський тур, щоб представляти потужний голос України у всьому світі.
Для свого туру “Voice of Ukraine” Kyiv Symphony Orchetsra підготував програму, яка презентує українську оркестрову музику від її зародження у 1770–х роках до шедеврів XX століття.
Дати та локації концертів туру:
25 квітня – Дрезден, Kulturpalast Dresden
26 квітня – Ляйпциг, Gewandhausorchester
27 квітня – Берлін, Berliner Philharmoniker
28 квітня – Вісбаден, Kurhaus Wiesbaden
29 квітня – Фрайбург, Konzerthaus Freiburg
30 квітня – Гановер, Kuppelsaal im HCC
1 травня – Гамбург, Elbphilharmonie Hamburg.
Read moreСергій Макарчук представляє збірку документів "Чорнобильське досьє"
- Article Details
- Category Новини
Миколаївська обласна універсальна наукова бібліотека
Згадуючи трагічну дату 26 квітня, яка, з огляду на останні події на українських атомних станціях, набуває особливої актуальності, відомий миколаївський історик, дослідник історії спецслужб Сергій Макарчук представляє збірку документів "Чорнобильське досьє", що була передана ним нещодавно Миколаївська обласна універсальна наукова бібліотека. Жодної белетристики, тільки факти.
Дивіться програму "Літературний Миколаїв", що підготовлена МОУНБ разом з нашими добрими інформаційними партнерами ТРК "Нис-ТВ".
Read more
Як нас знайти!
Vyzir O. 2020. E-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. МОУНБ. Всі права застережено