Четвер, 03 листопада 2022
Як зігрітися в квартирі без опалення: 6 порад досвідченого туриста
- Article Details
- Category Новини
Коли у будинку відсутнє опалення, досвідчені туристи, які взимку ночують у наметах під час подорожей, рекомендують утеплити себе та своє житло.
Сухі кімнати
За відсутності опалення, у квартирі взимку з’явиться вологість. Чим сухіше буде вдома, тим буде тепліше.
Позбавитися вологи допоможуть подушечки силікагелю, на кшталт тих, які кладуть у взуття. Такі ж самі, тільки набагато більші, застосовується для захисту товарів і обладнання на складах і в магазинах. Для кожної кімнати можна купити такі пакети з сорбентом, щоб вони витягали вологу з повітря.
Килими
Килим є гарним утеплювачем підлоги та стін взимку. Тому найхолоднішу стінку потрібно зробити якомога менш тепловтратною. Якщо кімнат багато, потрібно обов’язково зачиняти двері й мешкати усім разом в одній кімнаті, щоб було тепліше, рекомендують туристи.
Свічки та спиртівки
Без електрики та газу зігріти можуть звичайні свічки, які дають багато тепла, але відкритий вогонь у квартирі коптитиме, через що доведеться провітрювати приміщення й втрачати градуси. Також можна використовувати туристичні пальники з рідким спиртом або ж просто підпалювати сухий спирт у якійсь старій каструлі.
Перина проти “спальника”
Ковдра завжди виграє у спального мішка, головна перевага якого в легкості та компактності. Гарне туристичне спорядження в умовах квартири абсолютно не потрібне й три ковдри краще за спальник. Ще краще гріють гуцульські “ліжники” – ковдри із вовни.
Read moreБрифінг членів Експертної ради Міністерства культури та інформаційної політики з питань подолання наслідків русифікації та тоталітаризму
- Article Details
- Category Новини
Міністерство культури та інформаційної політики України
Що робитимуть з пам’ятниками та монументами, пов’язаними із російською та радянською імперською історією? Чи позбуватимуться найбільш поширених «російських» урбанонімів? Як протистояти російським цивілізаційним міфам та імперській і радянській тоталітарній спадщині у публічному просторі?
Про це озповідають члени Експертної ради Міністерства культури та інформаційної політики з питань подолання наслідків русифікації та тоталітаризму.
Учасники:
- Олександр Ткаченко, голова Експертної ради, Міністр культури та інформаційної політики
- Костянтин Дорошенко, член Експертної ради, мистецький критик і куратор, публіцист
- Наталія Кривда, членкиня Експертної ради, докторка філософських наук, професорка Київського національного університету імені Тараса Шевченка
Read moreЯк нас знайти!
Vyzer O. 2020. E-mail:
Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
МОУНБ. Всі права застережено