Неділя, 12 листопада 2023
У Києві відбудеться круглий стіл «Реалізація соціальних проєктів як спосіб досягнення фізичної, інформаційної та цифрової безбар’єрності»
- Article Details
- Category Новини
Міністерство культури та інформаційної політики України
Подія організована МКІП та Національною бібліотекою України імені Ярослава Мудрого.
Метою заходу є представлення кращих архітектурних рішень для забезпечення безбар’єрності у публічних бібліотеках різних країн. Також відбудеться презентація реалізованих у вітчизняних публічних бібліотеках проєктів, що стосуються фізичної, інформаційної та цифрової безбар’єрності.
Головними темами для обговорень стануть:
-архітектурні рішення для досягнення фізичної безбар’єрності у публічних бібліотеках;
-як у публічній бібліотеці створити сприятливе середовище для розвитку та самореалізації для усіх жителів громади.
Круглий стіл відбудеться 15 листопада об 11:00 та транслюватиметься на фейсбук-сторінці Національна бібліотека України імені Ярослава Мудрого.
Детальніше
https://mcip.gov.ua/.../vidbudetsya-kruglyj-stil.../
Read moreВнаслідок сьогоднішнього ракетного удару по Херсону постраждала обласна бібліотека імені Олеся Гончара
- Article Details
- Category Новини
Міністерство культури та інформаційної політики України
Херсонська обласна універсальна наукова бібліотека імені Олеся Гончара – один з найбільших інформаційних та культурних центрів півдня України. Книгосховище бібліотеки розраховане на зберігання 1 млн 200 тис. томів.
За словами голови Херсонської ОВА, Олександра Прокудіна внаслідок обстрілу у бібліотеці зафіксували суттєві руйнування та спалахнула пожежа.
ДСНС України повідомили, що під час гасіння пожежі у бібліотеці, військові РФ повторно завдали ударів. Рятувальникам довелось кілька разів повертатись до ліквідації.
Детальніше
https://mcip.gov.ua/.../armiya-rf-suttyevo-poshkodyla.../
Read more
Олена Зеленська розповіла про культурний опір України в інтервʼю французькому виданню L’express
- Article Details
- Category Новини
Міністерство культури та інформаційної політики України
«Довгий час українські митці, цінності та культурні здобутки нашої країни вважалися «російськими» через приналежність до російської чи радянської імперії. Сьогодні наша мета – відновити місце своєї культурної спадщини та розповісти світові, якою вона є насправді», — зазначила перша леді в інтерв'ю.
Олена Зеленська також розповіла, що багато українських творів у світі досі вважаються російськими і привела в приклад роботу французького художника Едгара Дега, яка довгий час носила назву «Російські танцівниці». Лише нещодавно картину перейменували в Ukrainian Dancers, оскільки дівчата, які там представлені, насправді групи танцівниць в українському одязі.
Про це та інші тонкощі культурної боротьби — за посиланням
https://www.lexpress.fr/.../olena-zelenska-premiere-dame.../
Read more
Відбулася ХІV Всеукраїнська краєзнавча конференція учнівської молоді «Мій рідний край, моя земля очима сучасників»
- Article Details
- Category Новини
З 10 по 12 листопада 2023 р. в онлайн-форматі відбулася ХІV Всеукраїнська краєзнавча конференція учнівської молоді «Мій рідний край, моя земля очима сучасників», що була організована Миколаївський обласний Центр національно-патріотичного виховання, туризму . Учасниками заходу стали відомі науковці, краєзнавці, викладачі та учні ЗОШ з 21 області України.
10-11 листопада робота проходила у секціях, де юні дослідники презентували свої роботи з різних напрямків краєзнавства. Завідуюча відділом документів і наукових розвідок з питань краєзнавства Миколаївська обласна універсальна наукова бібліотека Анна Трокай разом з завідуючою науково-експозиційного відділу Миколаївський обласний краєзнавчий музей Наталією Софієнко, кандидатом педагогічних наук, заступником директора з навчально-виховної роботи Миколаївського обласного Центру національно-патріотичного виховання, туризму та краєзнавства учнівської молоді Іриною Єрмаковою, завідуючою краєзнавчо-екскурсійним відділом Центру національно-патріотичного виховання, туризму та краєзнавства учнівської молоді Оленою Овсянніковою були керівниками секції «Культура рідного краю та музейна справа».
Під час захисту пошуково-дослідницьких робіт учасники мали змогу отримати поради щодо подальшого розвитку свого дослідження, відповісти на запитання своїх колег по секції, набути досвіду публічного виступу. Наприкінці найкращі доповідачі були відзначені свідоцтвами.
Read moreВідкриття українського авангарду
- Article Details
- Category Новини
Історія українського мистецтва дивовижна, ми до сих пір відкриваємо нові й нові його грані. Наприклад, таке потужне явище у світовому мистецтві як український авангард, відкрилося завдяки дослідженням Дмитра Горбачова та його чисельним книгам. З однією із них пропонуємо ознайомитися.
У видавництві «Дух і Літера» в серії «Постаті культури» побачила світ книга Дмитра Горбачова «Лицарі голодного ренесансу» (2020). З перших сторінок видання стає зрозумілим, що явище українського авангарду стало відоме зовсім нещодавно. Лише у 1973 році на лондонській виставці «Tatlin’s dream» вперше були представлені роботи безвісних авангардистів з України – Василя Єрмилова та Олександра Богомазова. Це змусило згадати й інших відомих на весь світ майстрів, за походженням, вихованням, самосвідомістю та національними традиціями, пов’язаних із Києвом, Харковом, Львовом, Одесою. До цього багато українських митців вважалися представниками «російського авангарду» або були невідомі.
Але це не єдине відкриття, що чекає читачів на сторінках цього, без прибільшення сказати, унікального видання. Ви дізнаєтеся про особливості художнього мислення українських авангардистів. Отримаєте відповіді на запитання: чому супрематизм Казимира Малевича є не тільки логічним розвитком образотворчої форми Пикассо; як надихала степова безмежна стихія Херсонщини Давида Бурлюка на його футуристичні твори… Мабуть, найціннішим відкриттям, що подарує книга Горбачова, є можливість зрозуміти витоки своєрідності творчої манери, мистецьких пошуків та художнього мислення українських авангардистів.
Read moreЯк нас знайти!
Vyzir O. 2020. E-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. МОУНБ. Всі права застережено