Понеділок, 27 листопада 2023
Автори PEN Ukraine відвідали Миколаїв
- Article Details
- Category Новини
З червня 2022 р. Український ПЕН організовує літературно-волонтерські поїздки на деокуповані та прифронтові території України за участю українських та іноземних письменників і журналістів, які фіксують злочини російських окупантів проти української культури, проводять зустрічі з місцевими жителями та читачами бібліотек, збирають свідчення для журналістських матеріалів. За цей час було здійснено чимало таких подорожей – на Харківщину, Чернігівщину, Миколаївщину, Херсонщину, Сумщину, Дніпровщину.
Під час сьомої літературно-волонтерської поїздки Українського ПЕН у грудні 2022 р. відбулася зустріч колективу і читачів Миколаївської обласної універсальної наукової бібліотеки з Володимиром Єрмоленко, Тетяною Огарковою, Вахтанґом Кебуладзе, Тетяною Терен, Алімом Алієвим, Софією Челяк, Катериною Міхаліциною, Алісою Бондаренко, Максимом Ситніковим.
І майже через рік, 27 листопада вже цього року, під час 15-ої літературно-волонтерської поїздки автори Українського ПЕН знову відвідали Миколаїв та завітали до Миколаївська обласна універсальна наукова бібліотека.
Цього разу гостями зустрічі стали Максим Ситніков, заступник виконавчої директорки Українського ПЕН, координаторка премії Drahomán Prize, літературна перекладачка з англійської та іспанської мов Анна Вовченко; поетеса та сценаристка Марина Пономаренко; письменниця, докторка історичних наук, кандидатка філологічних наук, директорка видавництва «Дуліби», продюсерка літературного проєкту «Люба Клименко» Марина Гримич; поетеса Олена Степаненко; поет, дитячий письменник, літературний критик, перекладач Іван Андрусяк; письменниця, казкотерапевтка, сценаристка мультфільмів Катерина Єгорушкіна.
Read moreПісля десятирічної юридичної боротьби, Скіфське золото нарешті повернулося на батьківщину
- Article Details
- Category Новини
Міністерство культури та інформаційної політики України
Влітку 2013 року експозиція «Скіфське золото» вирушила на гастролі по музеях Європи. У 2014 році в музеї Алларда Пірсона в Нідерландах відкрилась виставка «Крим — золотий острів у Чорному морі». Вона була створена п'ятьма українськими музеями та налічувала 584 експонати.
Попри бажання росії привласнити кримські скарби, договір про виставку чітко визначав, що власником експонатів є Україна. Однак окупаційна влада розпочала довготривалу судову боротьбу.
9 червня стало відомо, що після 10 років судового процесу Верховний суд Нідерландів постановив, що Музей Алларда Пірсона повинен передати експонати з виставки «Крим – золотий острів у Чорному морі» Національному музею історії України.
Після десятирічної юридичної боротьби, Скіфське золото нарешті повернулося на батьківщину.
Деталі — зовсім скоро.
Read moreЯк нас знайти!
Vyzir O. 2020. E-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. МОУНБ. Всі права застережено