Вівторок, 11 червня 2024
50 країн приєдналися до ініціативи Олени Зеленської «Українська книжкова поличка»
- Article Details
- Category Новини
Міністерство культури та інформаційної політики України
50 країн приєдналися до ініціативи Олена Зеленська «Українська книжкова поличка».
До проєкту доєдналась Коста-Рика. Це перша українська книжкова поличка в Центральній Америці. Національній бібліотеці в місті Сан-Хосе передадуть близько 20 книжок різних вітчизняних авторів українською, іспанською та англійською мовами.
«Понад 50 тисяч книжок на 200 поличках проєкту представлені у бібліотеках Європи, Азії, Африки, обох Америк і несуть знання про нас нашим друзям та спілкування з батьківщиною – українцям, які опинилися далеко. А ще книжки також ведуть визвольну боротьбу від російських загарбників, доносячи правду про Україну, нашу культуру, історію», — наголосила перша леді Олена Зеленська.
Вона також відзначила відкриття нової української книжкової полички в обласній бібліотеці міста Жиліна в Словаччині, у бібліотеці Рачинського в Познані у Польщі, в бібліотеці Університету Донья Гориця в Чорногорії, а також у Національній бібліотеці святих Кирила і Мефодія в Болгарії. Крім того, дитячою художньою літературою поповнилися полички бібліотеки міста Берна у Швейцарії.
Детальніше: https://mcip.gov.ua/.../ukrayinska-knyzhkova-polychka-50.../
Read more
11 червня день народження Ріхарда Штрауса
- Article Details
- Category Новини
11 червня 1864 року народився видатний німецький композитор і диригент Ріхард Штраус. Він був універсальним композитором, який складав музику в різних жанрах. Р. Штраус прославився як автор симфонічних опер і поем. Найбільш відомою є його поема «Дон-Жуан», саме вона і зробила Штрауса знаменитим.
На початку ХХ століття композитор вирішив присвятити себе новому для себе жанру – опері. Він написав такі твори, як «Гунтрам», «Згаслі вогні», «Саломея», «Електра», «Кавалер троянди». У 1914 році композитор пробує себе в написанні балетної музики, створивши «Легенду про Йосипа», «Інтермеццо».
Пропонуємо декілька цікавих фактів про особистість та творчість митця:
-музичний дар Ріхарда Штрауса проявився надзвичайно рано, у 6 років він написав свою першу п'єсу і спробував написати увертюру для оркестру;
-композитору було притаманне широке коло інтелектуальних інтересів, наприклад, одним з його захоплень була філософія;
-Штраус був почесним доктором Мюнхенського і Гейдельберзького університетів, а також членом Академії мистецтв в Берліні;
Read more125 років від дня народження Ясунарі Кавабаті
- Article Details
- Category Новини
«Світ так влаштований, що нікому не відомо, де й коли впаде йому в руки коштовний камінь».
Ясунарі Кавабаті
Цей чудовий вислів належить метру японської літератури, першому японському нобелівському лауреату, письменнику-неосенсуалісту Ясунарі Кавабаті, якому 11 червня виповнюється 125 років від дня народження.
Просте, і водночас, трагічне життя майбутнього письменника почалось у місті Осака в родині лікаря. Ледь ставши на ноги й тільки почавши відчувати радощі дитинства, трирічний Ясунарі втратив обох батьків. Вихованням осиротілого малюка опікувались дідусь з бабусею. В 7-річному віці Ясунарі навіки прощається з бабусею, а за вісім років потому – з дідусем. Залишившись круглим сиротою, 15-річний юнак переїздить до найближчих маминих родичів. Через деякий час, сповна пізнавши всю гіркоту «чужого хліба», але не втративши жаги до життя, сповнений невичерпної сили духу, юний Ясунарі розпочинає самостійне життя.
Пізніше в автобіографії Кавабата писав: «З дитячих років мені довелося жити сиротою, але люди оточили мене турботою, і я став одним із тих, хто не здатний образити чи ненавидіти інших».
Read moreПонеділок, 10 червня 2024
Обговорення теми «Відпочинок, сон та енергія»
- Article Details
- Category Новини
11 червня в бібліотечному ресурсному центрі «Вікно в Америку» відбулося чергове засідання розмовного клубу «Dialogue».
Під час зустрічі учасники спільно зі спікером Бредом Банністером обговорювали тему «Відпочинок, сон та енергія». Кожен з присутніх мав можливість поділитися своїми думками, розповісти про різні методи відпочинку, важливість якісного сну та способи збереження енергії протягом дня.
Деякі з цих способів включають здорове харчування, регулярні фізичні вправи, короткі перерви для відпочинку та техніки управління стресом.
Запрошуємо бажаючих на наші зустрічі розмовного клубу щовівторка о 15:00, де ми продовжимо обговорювати не менш захоплюючі та важливі теми!
Read moreЛауреат Нобелівської премії з літератури 1948 р. Томас Стернз Еліот (1888-1965)
- Article Details
- Category Новини
Класик англійської і американської літератур Томас Стернз Еліот (1888-1965) – лауреат Нобелівської премії з літератури 1948 р.
Томас Еліот народився у Сент-Луїсі (штат Місурі, США) у сім’ї промисловця. Закінчивши школу у Сент-Луїсі, у 1906-1910 рр. Еліот навчався у Гарвардському університеті, цікавився творчістю поетів-символістів. Поетичним дебютом автора стала «Пісня кохання Дж. Альфреда Пруфрока» (1915).
У 1914 р. Т. С. Еліот покинув США, відвідував лекції у Німеччині та у Франції. У 1915 р. вступив до Мертон-коледжу в Оксфорді (Англія). У 1917-1919 рр. працював заступником редактора часопису «Егоїст» і автором літературно-критичного журнала «Times Literary Supplement». Його статті, що увійшли до літературно-критичної збірки «Священний ліс» (1920) започаткували теорію англо-американської «нової критики». З 1922 по 1939 рр. Еліот видавав журнал «Крайтеріон».
Європейську славу Т. С. Еліоту принесла поема «Безплідна земля» (1922), у якій відбилися сумніви та розчарування повоєнного покоління. Ця тематика продовжується у поемі «Порожні люди» (1925), яка закінчується пророцтвом про кінець світу.
Read moreЯк нас знайти!
Vyzir O. 2020. E-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. МОУНБ. Всі права застережено