Четвер, 01 серпня 2024
Відзначаємо 75-річчя від дня народження Джима Керролла
- Article Details
- Category Новини
Сьогодні відзначаємо 75-річчя від дня народження Джима Керролла. Друзі, пропонуємо вам згадати цікаві факти з життя автора, а також про його досягнення в літературі та музиці.
Джим Керролл (James Dennis Carroll) був американським поетом, прозаїком та панк-музикантом. Він народився 1 серпня 1949 р. в Нью-Йорку. Навчався в середній школі Райса в Гарлемі, а потім вступив до елітної школи Трініті. В шкільні роки захоплювався баскетболом і був зіркою шкільної команди.
Керролл почав писати вірші ще підлітком, і його перша збірка віршів «Organic Trains» була опублікована, коли йому було всього 16 років. Згодом він публікувався в таких виданнях, як «Paris Review» та «Evergreen Review».
У 1970-х роках Джим виявив себе як талановитий музикант. Серед його друзів та шанувальників були видатні особистості, такі як Патті Сміт та Енді Воргол. Керролл часто виступав разом з Патті Сміт, яка вплинула на його музичну кар'єру. Його панк-рок гурт «The Jim Carroll Band» випустив кілька альбомів, найвідомішим з яких є «Catholic Boy» (1980). Пісня «People Who Died», написана про загиблих друзів Керролла, стала культовою в панк-рок середовищі, вона часто звучала в ЗМІ, в кіно і була переспівана іншими музикантами.
У 1978 р. вийшла його найвідоміша книга – автобіографічна розповідь «The Basketball Diaries» (Щоденники баскетболіста). Це збірка щоденників, які він вів у шкільні роки, детально описуючи свою юність та баскетбольну кар'єру. Книгу було екранізовано у 1995 р. з Леонардо Ді Капріо в головній ролі. Після успіху «The Basketball Diaries», Керролл продовжив писати й публікувати поезію, а також випускати нові музичні альбоми. Керролл також працював як художник, створюючи абстрактні малюнки та картини, які експонувалися у багатьох відомих галереях.
Read moreВшанування українських героїв та деколонізація: Одещина отримала понад 400 оновлених топонімів
- Article Details
- Category Новини
Міністерство культури та інформаційної політики України
В Одесі та області з’явилися 347 та 85 нових назв об’єктів топонімії. Це важливий крок на шляху до деколонізації та формування національної ідентичності.
Для перейменування використали імена українських Героїв-воїнів, які віддали життя за Україну в російсько-українських війнах.
Три великих проспекти в Одесі названі іменами знакових постатей – Ярослава Мудрого (колишній академіка Глушка), Володимира Великого (колишній Добровольського), а також проспект Лесі Українки (колишній Гагаріна).
У місті з’явиться вулиця героїчної 28-ої бригади замість Паустовського, бульвар Військово Морських Сил замість Жванецького, вулицю Героїв прикордонників.
Сфокусувались також на поверненні деяких суто історичних назв – вулиця Пушкінська стане Італійською, провулок Чайковського – Театральним, Гагарінське плато – Аркадійським. Площа Думська стала Біржевою, оскільки міська рада розміщується в будівлі Старої біржі – пам’ятці архітектури національного значення, а «думи» – це чисто російська форма управління.
Детальніше:https://mcip.gov.ua/.../vshanuvannya-ukrayinskyh-geroyiv.../
Read more
Календар дат і подій у серпні 2024 р. від Українська бібліотечна енциклопедія!
- Article Details
- Category Новини
Календар дат і подій у серпні 2024 р. від Українська бібліотечна енциклопедія!
#календар_УБЕ #бібліотечний_календар
#дати_події_бібліотечного_календаря
Read more
Марія Сердюк «Геть! Твоє право на протест»
- Article Details
- Category Новини
«Вчитися робити власний вибір з дитинства, знати що порушує твої власні кордони та де ти заходиш на «чужу територію», – критично важлива навичка, яка повинна набуватися в дитячому віці. Ця книга чудовий дороговказ на шляху відстоювання власної ідентичності та права бути собою для майбутніх поколінь українців», – Дар’я Герасимчук, радниця-уповноважена Президентом України з прав дитини та дитячої реабілітації.
Видання «Геть! Твоє право на протест» (Київ : Моя книжкова полиця, 2023), що його отримали Миколаївська обласна універсальна наукова бібліотека та ще 31 бібліотека Миколаївщини від Український інститут книги, входить до серії науково-популярних видань «Круті знання для пізнання».
Авторка посібника Марія Сердюк пояснює школярам, що таке булінг, дискримінація, фальсифікація, протест, громадянська непокора, диктатура та демократія, навчає захищати свої права та доступно розповідає про найвідоміші світові та українські протесті акції, що змінювали хід історії? Ілюстрації від Валерії Крижановської допомагають юним читачам краще засвоїти прочитаний матеріал.
#КультурноМистецькийПроєкт2023
Read more
Хроніка культурного життя Миколаївської області за травень 2024 р.
- Article Details
- Category Хроніка культурного життя області
МИКОЛАЇВСЬКА ОБЛАСНА УНІВЕРСАЛЬНА
НАУКОВА БІБЛІОТЕКА
ХРОНІКА
КУЛЬТУРНОГО ЖИТТЯ МИКОЛАЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
ЗА ТРАВЕНЬ 2024 р.
Read more
Середа, 31 липня 2024
В Укрінформі презентували англомовний журнал «The Ukrainian Review» про Україну для іноземців
- Article Details
- Category Новини
Міністерство культури та інформаційної політики України
Аналітичне англомовне друковане та цифрове видання «The Ukrainian review» – проєкт медіаволонтерів, які залучають до співпраці міжнародних та українських експертів, політиків, бізнесменів задля максимально об’єктивного висвітлення подій в Україні та світі.
«Надзвичайно цінно, що ініціатива «The Ukrainian Review» є приватною. Ми завжди мали дуже активне громадянське суспільство, яке бере на себе відповідальність створювати інформаційні продукти, поширювати їх у світі. Особливо у час, коли ми потребуємо доносити світові правдиву інформацію про Україну. Видання має тісну співпрацю з МКІП, Центром стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки, МЗС. За такої співпраці успіх гарантований», – сказав заступник Міністра культури та інформаційної політики України з питань європейської інтеграції Taras Shevchenko.
Нагадаємо, друковані випуски видання поширювали на Саміті НАТО у Вільнюсі, під час Міжнародної конференції з питань відновлення України у Берліні, а також під час чисельних двосторонніх презентаційних заходів у Австрії, Данії, Литві, Німеччині та Словенії.
Детальніше про презентацію:https://mcip.gov.ua/.../v-ukrinformi-prezentuvaly.../
Read more
Як нас знайти!
Vyzir O. 2020. E-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. МОУНБ. Всі права застережено