П'ятниця, 02 серпня 2024
Міжнародний день голокосту ромів
- Article Details
- Category Новини
За роки Другої світової війни нацисти, здійснюючи расистську політику геноциду, вивезли з окупованих країн і спалили в концтаборах близько 500 тисяч ромів. Велику їх кількість знищили в таборах примусової праці, місцях кочування, в ході каральних операцій.
Згідно з постановою Верховної Ради України з 2004 року Міжнародний день голокосту ромів в Україні відзначають на державному рівні 2 серпня.
Про трагічні сторінки історії геноциду ромського населення нацистським режимом під час Другої світової війни розповідає Сугацька Наталія Василівна – кандидат історичних наук, завідувачка кафедри гуманітарних дисциплін Миколаївського навчально-наукового інституту права Національного університету «Одеська юридична академія».
https://www.youtube.com/watch?v=y-x2ieEeIWI...
#дативкарбованіусерце #голокост #роми
Read more
Лауреат Нобелівської премії з літератури 1962 р. Джон Ернст Стейнбек (1902-1968)
- Article Details
- Category Новини
Американський прозаїк Джон Ернст Стейнбек (1902-1968) – лауреат Нобелівської премії з літератури 1962 р.
Майбутній письменник народився у Каліфорнійському містечку Салінас, з дитинства захоплювався літературою, був одним із частих відвідувачів місцевої бібліотеки. Закінчивши школу у 1919 р., вирішив стати письменником. Вступив до Стенфордського університету на відділення журналістики, але з профільних дисциплін навчався не дуже успішно, і змушений був піти з університету.
Влаштувавшись матросом на вантажне судно, Стейнбек переїхав до Нью-Йорка, де працював репортером у газеті «Нью-Йорк америкен». У 1920-х рр. з’являються його перші оповідання. Весною 1929 р. Стейнбек переїжджає в Сан-Франциско (Каліфорнія), а влітку того ж року йому вдається опублікувати свій перший дуже вдалий роман «Золота чаша».
Зростання майстерності письменника засвідчила повість «Про людей і мишей» (1935). Широке визнання прийшло до Стейнбека після виходу роману «Квартал Тортілья Флет» (1935). В кінці 1930-х рр. Джон Стейнбек написав твір, що став його головною книгою – роман «Грона гніву» (1939).
З початком Другої світової війни Стейнбек створив роман про льотчиків «Бомби вниз. Історія екіпажу бомбардувальника» (1942), а також повість «Місяць зайшов». У 1943 р. письменник стає військовим кореспондентом газети «Нью-Йорк геральд трибун». Згодом, репортажі з Лондона, Північної Африки, Італії вийшли окремою книгою - «Колись війна» (1958).
Read moreКнига Михайла Іллєнка «Сім повернень назавжди»
- Article Details
- Category Новини
Пропонуємо чергову порцію книжкових новинок-подарунків від Міністерство культури та інформаційної політики України!
«Кожний мій фільм починався з повісті,
яка на кіностудії розглядалась як «Кіносценарій».
Михайло Іллєнко
Книга Михайла Іллєнка «Сім повернень назавжди» (Київ, ФОП «Ротарчук Іван Сергійович, 2023 р.) - це повість, що згодом стане фільмом. 15 вересня 2022 р. було оголошено список відібраних проєктів до Грантової Програми розробки сценаріїв від Української кіноакадемії у співпраці з Netflix, серед них і ця книга. Автором сценарію виступить Михайло Іллєнко, продюсером - Мирослав Гай.
Це повість про почуття та відчуття під час війни, більша частина епізодів – це власні спогади автора про перебування в зоні бойових дій, де відбулося близько 150 показів його фільмів, інші епізоди торкатимуться містичних мотивів.
Михайло Іллєнко – український кінорежисер, сценарист, актор з відомої кінематографічної династії. У березні 2022 року долучився до лав територіальної оборони під час російського вторгнення в Україну.
Запрошуємо почитати!
#Книжкові_Новинки_МОУНБ #читатимодно #читайукраїнською #люблючитати #Книжкові_Дарунки_МОУНБ #даруй_книгу #книгащопятниці
Read more
Фотозвіт про роботу Миколаївської обласної універсальної наукової бібліотеки за липень 2024 року
- Article Details
- Category Новини
Друзі!
Пропонуємо вашій увазі відеоролик про роботу Миколаївської обласної універсальної наукової бібліотеки.
Дізнайтесь, які важливі події і заходи відбулися у бібліотеці протягом місяця.
Залишайтеся завжди на інформаційній хвилі разом з нами!
Read more
Як нас знайти!
Vyzir O. 2020. E-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. МОУНБ. Всі права застережено