Четвер, 15 серпня 2024
Відзначаємо День археолога!
- Article Details
- Category Новини
15 серпня в Україні відзначають своє професійне свято археологи – люди, які мають потяг до давнини, непізнаних фактів, романтизму, авантюрам та пригодам. Від грец. archaios – стародавній та logos – вчення, археолог – це історик, який вивчає побут і культуру стародавніх людей за залишками їх життєдіяльності, що збереглися. Завдяки людям цієї професії ми відкриваємо світ наших предків.
День археолога був закріплений Указом Президента України № 694/2008 і відзначається щорічно, починаючи з 2008 р. Чому святкування саме в цей день? Варіантів декілька. За однією з версій, традиція святкування сягає Трипільської експедиції 1940-1950-х років, яку очолювала видатний археолог Тетяна Пассек, а 15 серпня – день її народження.
Історію кожен може трактувати по-своєму, але факти завжди залишаються фактами, які й виявляє археолог. Археологічні дослідження дозволяють нам відкрити завісу таємниць минулого як на суші, так і підводного світу, де постійно також ведуться наукові роботи. Миколаївські археологи, вивчаючи стародавні пам’ятки Степового Побужжя, зробили значний внесок в історичне дослідження нашого регіону та країни загалом. Серед їхніх імен – Лазар Славін, Юрій Гребенников, Василь Нікітін, Іван Снитко, Валентина Крапівіна, Володимир Рубан, Анатолій Островерхов, Сергій Буйських, Анатолій Бураков, Кирило Горбенко, Деніс Бондаренко, Олександр Смірнов.
Ми приєднуємося до привітань із професійним святом на адресу невтомних археологів! Бажаємо мирного неба, нових та цінних знахідок, ніколи не втрачати віри в себе та завжди мати велику вдачу!
Read moreВидання Неллі Топської «Геній світла»
- Article Details
- Category Новини
Днями Миколаївська обласна універсальна наукова бібліотека та ще 31 бібліотека Миколаївщини отримали від Український інститут книги видання Неллі Топської «Геній світла» (Видавництво КТБ Альфа, 2023). Книга адресована дітям середнього та старшого шкільного віку, а також усім, хто цікавиться мистецтвом. Видання літератури про видатних діячів української культури є дуже актуальним для сьогодення, особливо для дитячої аудиторії.
«Зроби так, щоб інакше і зробити не могли, – тоді повірять», – наголошував Архип Куїнджі. Через незвичайні, ніби сяючі фарби на картинах Куїнджі, його називали художником світла. Багато його картин присвячені природі України, але особливе місце у житті митця посідало дуже відоме у світі полотно - «Місячна ніч на Дніпрі». Куїнджі називав його головною картиною свого життя.
У виданні вміщені ілюстрації багатьох відомих картин художника. На початку книги юних читачів чекає зворушлива історія з життя художника, а потім життєпис будується за трифазною моделлю: дитинство – юність – зрілість. Поступове занурення у події життя Архипа Куїнджі сприяє більш глибокому пізнанню творчості художника, рис його характеру, психологічного стану в моменти прийняття відповідальних рішень. Все це допомагає створенню цілісного образу великого художника і людини.
«Восени Архипа віддали до міської школи. Грошей за літо хлопець заробив, тож Спиридон таки вирішив продовжити братове навчання. Міркував так: грамотному легше якось у житті влаштуватися. Та й підрядник, у котрого Архип все літо був у наймах, пообіцяв допомогти з грошима на науку свого кмітливого робітника. Впевнено стверджував, що у хлопчини є здібності до малярства: мовляв, годинами пропадає у храмі біля богомазів…»
#КультурноМистецькийПроєкт2023
Read more
Як нас знайти!
Vyzir O. 2020. E-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. МОУНБ. Всі права застережено