П'ятниця, 24 січня 2025
Світова спільнота відзначає Міжнародний День освіти
- Article Details
- Category Новини
24 січня світова спільнота відзначає Міжнародний День освіти. Свято було вперше проголошено у 2018 р. Організацією Об’єднаних Націй. Основна мета цього дня – підкреслити важливість освіти в глобальному контексті та привернути увагу до необхідності забезпечення якісного навчання для кожної людини.
Пропонуємо ознайомитись з виданням Кена Робінсона «Школа майбутнього : революція у вашій школі, що назавжди змінить освіту» (Львів : Видавництво Літопис, 2018) з фонду Миколаївська обласна універсальна наукова бібліотека.
Провідний експерт в області творчого мислення, освіти та інновацій Кен Робінсон у своїй книзі пропонує освітню концепцію, що спирається на індивідуальний підхід до навчання кожного учня загальноосвітньої школи. Замість стандартизованої, звичайної школи, педагог запропонував запровадження «органічної освіти», що базується на створенні сприятливих умов для кожної дитини, завдяки яким вона зможе розкрити свої таланти та здібності. Автор розповідає про сучасні технологічні досягнення й професійні ресурси, які можна використовувати для того, щоб зацікавити та мотивувати дитину до навчання.
«..Книга Кена Робінсона «Школа майбутнього» є важливою і цікавою, адже в ній доступно розказано і про ті підходи, які застосовано в Концепції Нової української школи..», – зазначила екс-міністерка освіти і науки України Лілія Гриневич в своєму інтерв’ю.
Книга містить безліч цікавих та пізнавальних історій, спостережень, практичних прикладів та рекомендацій щодо організації навчального процесу від фахівців-освітян з усього світу.
#Календар_МОУНБ #Вшановуємо #Свята #ВизначніДати #Вітання #Календар #ВизначніДні #Відзначаємо
Read more
Лауреат Нобелівської премії з літератури за 2002 р. Імре Кертес (1929-2016)
- Article Details
- Category Новини
Лауреатом Нобелівської премії з літератури за 2002 р. став угорський прозаїк Імре Кертес (1929-2016). За його словами, він «народився як письменник саме в Німеччині», але перше його знайомство з цією країною було трагічним.
У віці 14 років майбутнього письменника разом з іншими угорськими євреями депортували з Угорщини у нацистський концтабір Аушвіц, а потім у Бухенвальд, звідки він був визволений у квітні 1945 р.
Після війни працював журналістом у будапештській газеті «Világosság», деякий час - робітником на заводі.
Свій перший роман «Знедолені» Кертес опублікував у 1975 р. Твір розповідав про єврейського хлопчика, який потрапив до концтабору і навчався «жити життям, у якому неможливо вижити». Ця книга стала частиною своєрідної трилогії, до якої пізніше увійшли романи – «Фіаско» (1988) та «Кадиш для ненародженої дитини» (1990).
Відомі також його збірки лекцій та есе «Голокост як культура», «Хвилинне затишшя, поки розстрільний загін перезаряджає зброю», «Мова у вигнанні». Крім того він перекладав німецькомовну художню і філософську прозу.
Романи письменника видані багатьма мовами, включаючи китайську. У 1997 р. його пошановано угорською державною нагородою – Премією Кошута та премією Німецької академії мови і поезії. У 2002 р. Імре Кертес був нагороджений Нобелівською премією «за творчість, в якій крихкість особистості протиставлена варварському деспотизму історії».
Read moreЯк нас знайти!
Vyzir O. 2020. E-mail:
Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
МОУНБ. Всі права застережено