«Книжки без кордонів» долають нові межі
- Деталі
- Хіти: 7
Міністерство культури та інформаційної політики України
Понад 100 тисяч книжок та 14 країн – «Книжки без кордонів» долають нові межі.
Проєкт «Книжки без кордонів» доносить до українських дітей знайомі історії, аби повернути українську книжку в дитячі життя.
На сьогодні найбільше примірників можна знайти у:
• Польщі — понад 47,6 тисяч книжок;
• Литві – 15,5 тисяч примірників;
• Великобританії – 15 тисяч примірників.
Саме ці 15 тисяч книжок стали останнім оновленням у «Книжках без кордонів»: посольство України в Великобританії використало п’ять макетів, запропонованих УІК, а ще про 10 домовилося напряму з українськими видавцями.
Проєкт «Книжки без кордонів» реалізується під патронатом Першої леді Олена Зеленська, спільно з Міністерством культури та інформаційної політики України, Міністерством закордонних справ та Українським інститутом книги.
Дякуємо нашим іноземним партнерам: Фонду «Освіта для демократії» (Польща), Польському інституту книги, Фундації Святого Миколая (Польща), ГО «Скриня часу» та «Сильніші разом» (Литва), Федерації Європейських видавців (Брюссель), Видавництву "Akademische Verlagsbuchhandlung" (Німеччина) та Біржовому союзу німецької книготоргівлі.
На платформі Google Arts & Culture з’явиться окремий розділ про культурну спадщину України
- Деталі
- Хіти: 16
Міністерство культури та інформаційної політики України
На платформі Google Arts & Culture з’явиться окремий розділ про культурну спадщину України.
У рамках міжінституційної співпраці Google Україна та Міністерство культури та інформаційної політики домовилися про створення на платформі Google Arts & Culture розділу, присвяченому українській культурній спадщині.
Google Arts & Culture — одна із найбільших онлайн-платформ з творами мистецтва та культурними артефактами від партнерських організацій по всьому світу (міністерства культури, музеї, мистецькі/культурні фонди).
Відвідувачі платформи зможуть побувати на екскурсії по колекціях та галереях, а також дослідити фізичну та контекстну інформацію про твори мистецтва.
Цифровізації бути!
Відбудеться відкрите засідання Ради з питань розвитку бібліотечної справи
- Деталі
- Хіти: 30
Міністерство культури та інформаційної політики України
24 червня 2022 року об 11:00 відбудеться відкрите засідання Ради з питань розвитку бібліотечної справи.
Про що будемо говорити:
-результати опитування щодо стану фондів публічних бібліотек, проведеного фахівцями Національної бібліотеки України імені Ярослава Мудрого;
-практику застосування у публічних бібліотеках України рекомендацій МКІП щодо актуалізації бібліотечних фондів у зв’язку зі збройною агресією росії проти України;
-потреби користувачів бібліотек як ключовий фактор пришвидшення актуалізації ресурсів і послуг публічних бібліотек.
Кому буде цікаво відвідати захід:
-керівники та провідні фахівці бібліотек;
-представники органів державного управління;
-представники органів місцевого самоврядування;
В умовах збройної агресії рф фонди українських бібліотек потребують актуалізації
- Деталі
- Хіти: 22
Міністерство культури та інформаційної політики України
В умовах збройної агресії рф фонди українських бібліотек потребують актуалізації.
Про це 24 червняговорили на відкритому засіданні Ради з питань розвитку бібліотечної справи при МКІП.
Протягом майже двох годин члени Ради обговорювали:
-результати опитування щодо стану фондів публічних бібліотек, проведеного фахівцями НБУ імені Ярослава Мудрого;
-практику застосування у публічних бібліотеках України Рекомендацій Міністерства культури та інформаційної політики України щодо актуалізації бібліотечних фондів у зв'язку зі збройною агресією російської федерації проти України;
-потреби користувачів бібліотек як ключовий фактор пришвидшення актуалізації ресурсів і послуг публічних бібліотек.
Станом на сьогодні загальний фонд публічних бібліотек України складає майже 154,5 млн одиниць.
До відкритого засідання долучилися учасники з різних областей, зокрема і бібліотечні фахівці, які перебувають у найгарячіших точках України – у Донеччині і Луганщині, Херсонщині, Харківщині, Миколаївщині.
Embrace Ukraine — #StrivingTogether
- Деталі
- Хіти: 31
Міністерство культури та інформаційної політики України
Embrace Ukraine — #StrivingTogether — це третій міжнародний благодійний телемарафон, організований командами 1+1 media, Atlas Festival та «Суспільне». Захід проходить в Амстердамі 21 червня, напередодні засідання Європейської ради у Брюсселі, і має на меті консолідувати європейську аудиторію навколо теми готовності України стати частиною родини ЄС та зібрати кошти для важливих потреб.
Учасниками проєкту стануть легендарні зірки найпопулярнішого пісенного конкурсу Європи, а також політичні лідери, громадські активісти та діячі культури. Серед артистів, які звертатимуться до багатомільйонної аудиторії, — переможці “Євробачення” Kalush Orchestra, Jamala, Ruslana, Conchita Wurst та Emmelie de Forest, європейські зірки Blind Channel, S10, Jeangu Macrooy, Malik Harris та легендарна VERKA SERDUCHKA. Ведучі телемарафону — Тімур Мірошниченко та Катерина Осадча.
Сьогодні в Медіацентр Україна відбувся брифінг заступника міністра культури та інформаційної політики з питань європейської інтеграції
- Деталі
- Хіти: 21
Міністерство культури та інформаційної політики України
Сьогодні в Медіацентр Україна відбувся брифінг заступника міністра культури та інформаційної політики з питань європейської інтеграції Taras Shevchenko.
Головні теми обговорення — проєкти, які реалізує МКІП для посилення інформаційної безпеки країни в умовах війни з росією та кандидатство України в Європейському Союзі.
Щодо першої теми, то МКІП працює над низкою проєктів, які допомагають тримати інформаційний фронт. Серед них:
Центр стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки, який бореться з дезінформацією, розвінчує російські фейки та співпрацює з міжнародними організаціями та аналогічними центрами в інших країнах та проєкт «Фільтр».
Медіацентр Україна — Укрінформ. Він з’явився саме з ініціативи Міністра культури та інформаційної політики й завдяки спільним зусиллям «Укрінформу», експертів, активістів та громадських організацій.
Також серед напрямків інформаційної безпеки – допомога представникам іноземних медіа та включення російських телекомпаній і пропагандистів у нові санкційні списки.
Поетичне свідчення війни від Надії Мілової з села Бандурка
- Деталі
- Хіти: 27
Миколаївська обласна універсальна наукова бібліотека
Поетичне свідчення війни від Надії Мілової з села Бандурка - ще одна сторінка у антологію "Поезія, народжена війною", що вже четвертий місяць поспіль веде за вашою допомогою Миколаївська обласна універсальна наукова бібліотека.
Надія Мілова " Мої сини"
Я так люблю своїх дітей,
За них я хочу Богу помолитись.
За ті часи недоспаних ночей
Ім сльози материнські будуть снитись.
Благаю Господи тебе,
Допоможи їм у дорозі,
«Протидія стиранню культурної ідентичності під час війни та миру»
- Деталі
- Хіти: 22
Міністерство культури та інформаційної політики України
Говорити про культуру під час війни – необхідно.
І досвід збройних конфліктів, зокрема і в Україні, демонструє як війна руйнує культурну спадщину, «стирає» історію та ідентичність цілих народів.
Заява заступниці Голови Комітету гуманітарної та інформаційної політики, Yevheniya Kravchuk, «Протидія стиранню культурної ідентичності під час війни та миру» набрала необхідну кількість підписів та отримала підтримку Комітету з культури, освіти, науки та медіа ПАРЄ.
Freedom of Speech Award
- Деталі
- Хіти: 28
Міністерство культури та інформаційної політики України
Українські журналісти Mstyslav Chernov та Evgeniy Maloletka отримали премію Freedom of Speech Award від DW Deutsche Welle.
Українців відзначили за висвітлення війни в Україні, зокрема, за їхній репортаж з окупованого росіянами Маріуполя. З першого дня широкомасштабного вторгнення рф журналісти знаходилися у Маріуполі і протягом кількох тижнів фіксували руйнування міста росіянами, роботу лікарів у місцевих лікарнях та численні жертви внаслідок російських обстрілів.
Нагороду Чернов та Малолєтка отримали під час конференції Global Media Forum у німецькому місті Бонн. Виїзд українців за кордон в умовах воєнного стану став можливий завдяки сприянню Міністерства культури та інформаційної політики.
Вітаємо з нагородою!
Більше статей...
- Щиро вдячні за передані у дар літературно-художні видання
- Централізована міська бібліотечна система для дітей м. Одеси розпочинає очищення та оновлення книжкового фонду
- Стартував масштабний міжнародний проєкт «The World Stands with Ukraine»
- Закликаємо усіх охочих долучитися до Інтернет Війська України
- Фахівці з Латвії сканують пошкоджені росіянами об’єкти культурної спадщини України за допомогою 3D-сканерів
- Цифрова трансформація — важливий елемент супротиву агресії рф
Як нас знайти!
Vyzer O. 2020. E-mail:
Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
МОУНБ. Всі права застережено