Пропонуємо для Вас аудіозаписи прози та поезії української письменниці Людмили Олексіївни Василевської-Березіної (Дніпрова Чайка)
- Деталі
- Хіти: 40
Друзі, Миколаївська обласна універсальна наукова бібліотека продовжує реалізацію проєкту «Книги без бар’єрів: аудіобібліотека для людей з вадами зору». Пропонуємо для Вас аудіозаписи прози та поезії української письменниці Людмили Олексіївни Василевської-Березіної, яка відома під літературним псевдонімом Дніпрова Чайка.
Захоплюючі твори авторки перенесуть вас у таємничий світ українських легенд, переказів, пісень, приказок, загадок Причорномор’я. Найбільшу популярність письменниці принесли її поетичні поезії в прозі – це романтично-символічні мініатюри на «морську тематику».
Перші вірші письменниці «Вісточка», «Пісня» та оповідання «Знахарка» побачили світ у 1885 році, вони були надруковані в збірці «Нива» під псевдонімом Дніпрова Чайка. У 1886 році в Херсоні вийшов альманах «Степ», в якому творчість поетеси була представлена двома віршами «На лимані» та «Зірка». Починаючи з 1887 р., письменниця друкується у альманахах «Перший вінок», журналах «Дзвінок», «Правда», «Зоря», виходить цикл «Морські малюнки».
Значну кількість творчого доробку письменниці складають поезії в прозі «Суперечка», «Скеля», «Морське серце», «Дівчина-чайка», «Шпаки», «Самоцвіти» та ін.
Дніпрова Чайка відома і як дитяча письменниця. Вона написала декілька казок, віршів, лібрето дитячих опер, таких як «Коза-дереза», «Краплі-мандрівниці», «Пан Коцький», «Весна-красна». Саме на ці лібрето Микола Лисенко створив свої дитячі опери «Коза-дереза», «Пан Коцький», «Зима і весна».
Прослухати аудіозаписи поезії та прози Дніпрової Чайки ви можете на ютуб-каналі «Миколаївська ОУНБ».
Дніпрова Чайка. Шпаки [Електронний ресурс] : [оповідання читає: Т. Новохацька] // YouTube. Миколаївська ОУНБ. Книги без бар’єрів : аудіобібліотека для людей з вадами зору. – Електрон. аудіодані (1 файл : 4:50 хв.). – [Миколаїв], 2024. – Режим доступу: https://youtu.be/JRyCh1117F0?si=FGDTwDgWJfcXSdhn
Як нас знайти!
Vyzir O. 2020. E-mail:
Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
МОУНБ. Всі права застережено