«Книги без бар’єрів: аудіобібліотека для людей з вадами зору»: аудіозаписи поезії відомого миколаївського поета Леоніда Вишеславського
- Деталі
- Хіти: 39
Друзі, Миколаївська обласна універсальна наукова бібліотека продовжує реалізацію проєкту «Книги без бар’єрів: аудіобібліотека для людей з вадами зору». Пропонуємо вашій увазі аудіозаписи поезії відомого миколаївського поета Леоніда Вишеславського.
Відомий поет народився у 1914 р. в сім’ї інженера. Спочатку здобув природничу освіту у Харкові, а потім літературну у Київському університеті, де згодом викладав теорію літератури. У 1938 р. в Києві побачила світ перша його збірка «Здрастуй, сонце!». Під час Другої світової війни поет був кореспондентом газет «Захисник Батьківщини» та «За нашу перемогу» на одному з українських фронтів. Після війни захистив дисертацію на здобуття вченого ступеня кандидата філологічних наук. Тривалий час був відповідальним редактором журналу «Райдуга».
За своє життя опублікував близько 50 збірок, в яких поєднував традиції українського пісенного фольклору й поетичної класики. Його поезії притаманна глибока філософічність і роздумливість. Збірка «Чайка» містить кращі вірші фронтових років, книги «Простір», «Єдність землі», «Щедрість» – поезії, які висвітлюють життя у післявоєнні роки. У поемі «Сковородинівське коло», яка побачила світ у 1980 p. автор згадує своє рідне село Павлівку, де колись мандрував видатний філософ і поет Григорій Савович Сковорода.
Леонід Миколайович був автором літературознавчих досліджень, статей з питань літературного процесу, передмов до збірок молодих поетів, рецензій. Твори Л. Вишеславського перекладалися українською, польською, німецькою, французькою та іншими мовами.
У 1975 р. за двотомник віршів «Основа» і збірку «Поезії» Леонід Миколайович отримав премію ім. П. Г. Тичини, а у 1983 р. – Державну премію УРСР ім. Т. Г. Шевченка (нині Національна премія України імені Тараса Шевченка) за збірку «Близька зоря».
На честь поета названо малу планету-астероїд 2953, відкриту в 1979 р. Вона носить ім’я «Вишеславія».
Прослухати аудіозаписи поезії Леоніда Вишеславського ви можете на ютуб-каналі «Миколаївська ОУНБ».
Як нас знайти!
Vyzir O. 2020. E-mail:
Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
МОУНБ. Всі права застережено