Хроніка культурного життя Миколаївської області за листопад 2014 р.
- Деталі
- Хіти: 2434
УПРАВЛІННЯ КУЛЬТУРИ, НАЦІОНАЛЬНОСТЕЙ ТА РЕЛІГІЙ
МИКОЛАЇВСЬКОЇ ОБЛДЕРЖАДМІНІСТРАЦІЇ
ОБЛАСНА УНІВЕРСАЛЬНА НАУКОВА БІБЛІОТЕКА
ІМ. О.ГМИРЬОВА
ХРОНІКА
КУЛЬТУРНОГО ЖИТТЯ МИКОЛАЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
ЗА ЛИСТОПАД 2014 р.
Під час робочого візиту до Новобузького району заступник голови облдержадміністрації О. Янішевська зустрілася із сільськими головами району та представниками структурних підрозділів райдержадміністрації. У рамках зустрічі відбулася дискусія щодо стану закладів культури та їхнього фінансування. О. Янішевська доручила голові райдержадміністрації С. Іванову розібратися в ситуації і проконтролювати як відбувалася робота сектора культури у 2014 р. Серед закладів, що відвідала заступник голови облдержадміністрації, – Центральна районна бібліотека.
Відбулася нарада заступника голови облдержадміністрації О. Янішевської з представниками міської влади, управління культури, національностей та релігій облдержадміністрації і керівництвом Жовтневого району. Під час наради обговорили проблему передачі Будинку культури Жовтневого району до комунальної власності Миколаєва та капітальний ремонт закладу, а саме – даху. О. Янішевська підкреслила, що головна умова вирішення цього питання полягає у збереженні закладу та його творчих колективів.
ТЕАТРАЛЬНО-КОНЦЕРТНЕ ЖИТТЯ
1 листопада виставою «Маруся Чурай» за поемою Л. Костенко у Миколаївському академічному українському театрі драми та музичної комедії відкрився 88-й театральний сезон. Режисер-постановник вистави –С.Павлюк. У цей день до театру завітали голова обласної ради Т. Кремінь, заступник голови облдержадміністрації О. Янішевська. Театр був відзначений Подякою голови обласної ради за вагомий внесок у розвиток українського театрального мистецтва, утвердження ідеалів духовної краси, формування національних цінностей, вагомі творчі здобутки, фінансову підтримку військовослужбовців, які перебувають у зоні АТО на сході України.
15-16-листопада артисти Миколаївського академічного художнього російського драматичного театру побували на гастролях у м. Кіровограді з виставами «Шесть блюд из одной курицы», «Руководство для желающих жениться» та казкою «Кот в сапогах».
2 листопада у приміщенні лютеранської церкви камерний оркестр «ARS NOVA» Миколаївської обласної філармонії представив програму «English Masters» з циклу «Музичні зустрічі». Диригент І. А. Карст (Канада).
9 листопада у виставковій залі Миколаївського міського Палацу культури і мистецтв пройшов концерт артистів Миколаївської обласної філармонії під назвою «Musica Romantica».
16 листопада у концертному залі дитячої музичної школи № 2 пройшов концерт артиста-інструменталіста Миколаївської обласної філармонії, гітариста Я. Михайлова «Один день в ноябре...». У концерті взяли участь артисти Миколаївської обласної філармонії О. Зарубіна (скрипка), В. Макушин (флейта), В. Гвоздікова (фортепіано).
22 листопада там же відбувся сольний концерт бандуриста-новатора, композитора, соліста академічного ансамблю «Чайка» та Європейського джазового оркестру-2012, викладача Одеської національної музичної академії ім. А. В. Нежданової Г. Матвіїва (м.Одеса).
23 листопада у концертному залі Миколаївського державного вищого музичного училища пройшов концерт вокальної музики за участю артистів Миколаївської обласної філармонії з циклу «Шедеври світової класики».
30 листопада у Палаці культури УМВС відбувся концерт камерного оркестру «ARS NOVA» Миколаївської обласної філармонії з циклу «Музичні зустрічі». Диригент – заслужена артистка України В. Жадько (м.Київ).
5-6 листопада у приміщенні Миколаївського академічного художнього російського драматичного театру на гастролях побував Кіровоградський академічний обласний український музично-драматичний театр ім.М.Кропивницmкого з виставами «За двома зайцями» та «Сорочинський ярмарок».
25 листопада там же пройшов концерт американського гурту «Tumbling Bones» у рамках програми «Американская музыка за рубежом» у рамках туру по Україні.
3 листопада в обласному Палаці культури виступив український гурт «Скрябін» у рамках туру «Все хиты за 25 лет».
12 листопада там же відбулася вистава «Ведмідь» і «Пропозиція» за п’єсами А. Чехова. Режисер-постановник – заслужений діяч мистецтв України В. Жила. У ролях: заслужені артисти України О. Сумська, В. Борисюк, О. Вертинський, артисти Л. Ребрик, Ю. Горбунов.
24 листопада там же пройшов виступ народної артистки України, заслуженої артистки України І. Білик.
25 листопада там же відбувся благодійний рок-концерт за участю гуртів «С.К.А.Й.», «Козак систем», «Шабля» та етно-рок-гурту «ТаРута» на підтримку 79-ї окремої аеромобільної бригади.
БІБЛІОТЕЧНА СПРАВА
27-28 листопада бібліотечні працівники області взяли участь у Всеукраїнській науково-практичній конференції Української бібліотечної асоціації (УБА) «Бібліотек@–територія єдності», що пройшла у м. Києві. Директор ОУНБ ім. О. Гмирьова, голова Миколаївського регіонального відділення УБА Н. Богза у виступі висловила підтримку та бачення реалізації стратегічних напрямків розвитку УБА на місцях. Центральна районна бібліотека Врадієвської ЦБС посіла третє місце у конкурсі «Бібліотека року - 2014» за реалізацію проекту «Дитячий ефір». Почесною грамотою УБА нагороджена заступник директора ОУНБ ім. О. Гмирьова Н. Моісеєва. Подяку Президії Української бібліотечної асоціації було висловлено районній бібліотеці для дітей Арбузинської ЦБС за проект «Замовляй письменника» та завідуючій відділом науково-методичної роботи та інновацій у бібліотечній галузі ОУНБ ім. О. Гмирьова Т. Вірьовці за активну участь в організації діяльності Миколаївського регіонального відділення УБА.
Бібліотеки області провели:
Обласна універсальна наукова бібліотека ім. О.Гмирьова:
- 13 листопада – презентацію історико-краєзнавчого видання кандидата історичних наук, доцента кафедри історії України Навчально-наукового інституту історії та права Миколаївського національного університету (МНУ) ім. В. О. Сухомлинського Є. Горбурова «Знаки как символы эпохи». У заході взяли участь представники Миколаївської єпархії, творча інтелігенція міста, колекціонери, співробітники бібліотек та музеїв, журналісти, колеги та друзі автора. Дослідника привітали протоієрей, заступник завідуючого відділом катехізації та релігійного просвітництва Миколаївської єпархії Української православної церкви Г. Коробков, академік, доктор історичних наук, професор, директор Навчально-наукового інституту історії та права МНУ ім. В. О. Сухомлинського М. Шитюк, доктор історичних наук, професор Н. Рижева, директор ОУНБ ім. О. Гмирьова Н. Богза, головний редактор журналу «Імена» Ю. Мінін. Цікавими фактами, пов’язаними з роботою з виявлення та вивчення пам’ятних знаків поділилися шевченкознавець, кандидат медичних наук, голова Миколаївської обласної організації Всеукраїнського товариства «Просвіта» ім. Т. Г. Шевченка І. Марцінковський та краєзнавець і колекціонер Ю. Любаров. Присутні переглянули виставку «Збираючи історію по крупинках», де були представлені праці, що написані Є. Горбуровим та у співавторстві з місцевими дослідниками;
- 18 листопада:
• тренінг «Система підвищення кваліфікації: мобільна база навчання інноваціям» (для працівників методичних відділів ЦБС області) на базі Регіонального тренінгового центру. На тренінгу був представлений аналітичний огляд «Система підвищення кваліфікації бібліотечних працівників: сучасні підходи». Інші заходи проходили в інтерактивному режимі: тренінг «Інтерактивні форми навчання», ділова гра «Професійна компетенція методиста ЦБС: аналізуємо виробничі процеси», бліц-спілкування «Ідеї для проведення заходів районного рівня з підвищення кваліфікації», тренінг «Основи стратегічного планування»;
• вечір хороших манер «Спробуй полюбити сусіда!» з нагоди Міжнародного дня толерантності у Центрі міжнародного партнерства. Викладачі та студенти факультету психології Миколаївського національного університету ім. В. О. Cухомлинського обговорили поняття, види та джерела толерантності, давні та сучасні правила поведінки в громадських місцях, транспорті, офісі та побуті, взяли участь в іграх «Будуємо дерево толерантності», «Чим ми схожі», переглянули відеоролики щодо етикету, ознайомилися з друкованими виданнями в огляді «Толерантність та етикет у сучасному світі»;
- 19 листопада:
• День фахівця «Технологічні аспекти вирощування елітного насіння» (для студентів Миколаївського національного аграрного університету). Директор ТОВ «Золотий колос» Н. Іванова ознайомила студентів з історією становлення господарства, його здобутками та інноваційними технологіями вирощування елітного насіння. Учасники заходу прослухали тематичний огляд літератури «Якісне насіння – запорука врожаю», ознайомилися з книжковою виставкою «Технології вирощування сільськогосподарських культур» та аудіовізуальними матеріалами за темою заходу;
• тренінг «Доступ до інформації – запорука формування громадської думки» у рамках роботи Центру доступу громадян до офіційної інформації органів державної влади на базі Регіонального тренінгового центру (для студентів Чорноморського державного університету імені Петра Могили);
- 20 листопада:
• наукову конференцію «Культура як синтез науки, релігії та мистецтва», присвячену 140-річчю від дня народження М. Реріха. На заході виступили кандидат мистецтвознавства, доцент кафедри мистецтвознавства Миколаївського національного університету ім. В. О. Сухомлинського О. Петренко з доповіддю «Антропокосмізм у музиці ХХ століття» та кандидат філософських наук В. Мітіна з доповіддю «Космічне мислення М. К. Реріха». Викладач філософії Миколаївського національного університету ім. В. О. Сухомлинського А. Суріна ознайомила учасників заходу з діяльністю Міжнародного центру Реріхів щодо збереження та популяризації творчого наслідку художника. Співробітники відділу документів з питань культури і мистецтв запропонували присутнім огляд книг та публікацій у періодичних виданнях, що були присвячені творчості художника і філософа;
• презентацію книги викладачів Миколаївського національного університету кораблебудування імені адмірала Макарова, кандидатів технічних наук, доцентів кафедри фізики – спеціаліста в галузі математичного моделювання фізичних і технічних процесів, створення нових матеріалів та покриттів О. Гайші та фахівця з проблем морської енергетики Ж. Буруніної «Спеціальна теорія відносності. Квантова оптика»;
- заходи у рамках проекту Міністерства культури України «Бібліотеки як центри підтримки громади в умовах воєнної загрози: робота з внутрішньо переміщеними особами»:
• 22 листопада – бібліобесіду «Таємниці мистецтва: нові дослідження мистецтвознавців». Завідуюча відділом документів з питань культури і мистецтв Н. Громова розповіла про символіку образів та історію створення шедеврів С. Боттічеллі «Народження Венери», «Алегорія Весни» на основі досліджень Ф. Фер’є, про можливості фрілансу та музичну риторику Й. Баха на основі досліджень Я. Друскіна і Х. Майстера;
• 27 листопада – зустріч з І. Гудим «Видавець іде до читача». Видавець надала цікаві факти з історії Миколаєва, розповіла про видатних історичних осіб, чиї життя і діяльність пов’язані з містом. Співробітники відділу документів і наукових розвідок з питань краєзнавства ознайомили з історією, фондами та послугами обласної бібліотеки;
- 26 листопада:
• тренінг обласного гендерного центру «Як не стати жертвою насилля» у рамках Всесвітньої акції «16 днів протидії гендерному насильству» за участю тренерів громадської організації «Нове сторіччя» (для студентів Миколаївського національного університету ім. В. О. Сухомлинського). Учасники дізналися про реальні методи протидії насиллю, можливості протистояння емоційно-психологічному тиску та тяжкі наслідки домашнього насильства;
• інформгодину «Звичаї та традиції українців» (для студентів Миколаївського національного університету ім. В. О. Сухомлинського). Студенти дізналися про традиції різдвяних та купальських свят, символіку українського народного одягу, ознайомилися з літературою про національний костюм;
- заходи Регіонального тренінгового центру:
• 6, 13, 20 листопада – вебінари «Вибори як елемент демократії», «Нормативно-правова база виборчого процесу. Діяльність Центральної виборчої комісії», «Вибори Президента України» у рамках проекту Української бібліотечної асоціації «Бібліотеки і виборчий процес: навчаємо бібліотекарів і виборців конституційних прав»;
• 11 листопада – он-лайн семінар «Як жити без боргів» у рамках роботи Дистанційного консультаційного центру. Вів семінар директор Регіонального фонду підтримки підприємництва в Миколаївській області, бізнес-тренер В. Євсєєв;
• 17, 19-20, 24-26 листопада – тренінги у рамках Університету Третього віку, що працює при бібліотеці згідно з угодою соціального партнерства з Міським територіальним центром соціального обслуговування, за темами «Основи комп’ютерної грамотності» та «Введення до інформаційних технологій»;
• 27 листопада – тренінг «Бібліотечний блог – потужний і ефективний PR-інструмент» (для співробітників ОУНБ ім. О. Гмирьова);
- заходи в бібліотечному ресурсному центрі «Вікно в Америку»:
• 2, 9, 16, 23, 30 листопада – засідання англійського розмовного клубу «Діалог» за темами «Медицина і сучасні дослідження», «Життєва філософія Айн Ренд та Пітера Сінгера», «Толерантність як запорука людяності», «Переговорний процес. Як досягнути успіху?», «День Подяки»;
• 5, 6, 12, 13, 19, 20, 26, 27 листопада – заняття з вивчення англійської мови у рамках проекту «English for beginners» («Англійська для початківців») за темами «Аналітичне читання. Казка «Моллі Ваппі», «Повторення транскрипційних позначень голосних букв в англійській мові», «Моллі Ваппі – перевірка розуміння», «Тренувальні вправи з читання», «Типи питань в англійській мові (повторення теми)», «Інтонація в англійській мові», «Корисні фрази для запитань», «Читання скоромовок. Діалоги»;
• 12 листопада – зустріч з учасницею «Fulbright scholar program», українською майстринею-писанкаркою з Нью-Йорка, членом Національної спілки майстрів народного мистецтва України С. Зелик за сприяння програми «Фулбрайт Україна» та Інституту філології Чорноморського державного університету імені Петра Могили у рамках акції «Українці світу. У заході взяли участь студенти факультетів іноземної філології і теорії та практики перекладу Миколаївського національного університету ім. В. О. Cухомлинського та учасники англійського розмовного клубу «Діалог»;
• 25 листопада – візит заступника аташе з питань культури Посольства США в Україні К. Хеллок;
• перегляд та обговорення фільмів у рамках засідання кіноклубу «Tuesday Film Evenings» («Кіновечори по вівторках»):
◊ 5, 19 листопада – «The Shawshank Redemption» («Втеча з Шоушенка»);
◊ 26 листопада – «Once Upon а Time in America» («Одного разу в Америці»).
Обласна бібліотека для дітей ім. В.Лягіна:
- вечір-спогад «Родом не з дитинства, а з війни»;
- літературну панораму «Калинова, барвінкова, незрівняна наша мова!»;
- прес-знайомство «А ви раніше, друзі, знали, що все цікаве у журналах»;
- скайп-зустріч з письменницею Г. Малик «Люби рідне, читай українське!»;
- годину толерантності «Добро починається з тебе»;
- правовий ліцей «Закон і підліток»;
- музичну розважальну програму «Цирк – це справжнє диво!»;
- презентацію книжкової виставки «Наш неоціненний скарб – рідна мова»;
- правовий диспут «Мій улюблений світ – без жорстокості, болю і зла»;
- літературний глобус «Глибина тисячоліть – рідна мова!»;
- народознавче досьє «Прапорові барви України»;
- літературно-патріотичний клуб «Україна – єдина країна»;
- літературно-пізнавальну гру «Право знати свої права»;
- сходинки знань «Знаємо свої права, виконуємо свої обов’язки»;
- Школу успіху «Всі ми родом з дитинства»;
- happy-шоу «Як на ваші іменини».
Обласна бібліотека для юнацтва:
- виїзні інформаційні сесії «Бібліотека пропонує молоді» для користувачів Новобузької центральної районної бібліотеки, учнів Новобузької гуманітарної гімназії, студентів Новобузького коледжу Миколаївського національного аграрного університету та користувачів Казанківської центральної районної бібліотеки, учнів Казанківської ЗОШ № 1);
- літературну візитку «Від рідного слова ти сил набирайся» (ювілейний вечір В. Марущак);
- Інтернет-конференцію «Література рідного краю» з читачами Братської центральної районної бібліотеки та учнями Братської гімназії;
- книжковий портфель «Її величність Книга»;
- респект-зустріч «Я – толерантна людина»;
- літературний діалог «Краса і сила українського слова»;
- сходинку в минуле «Історія в жіночих портретах» у рамках програми «Шлях до духовного джерела»;
- урок-реквієм «Голодний рік – голодний вік»;
- літературну дегустацію «Таємниці письменництва»;
- інтерактивну краєзнавчу екскурсію «Вулиця Адміральська» з циклу «Дитинство і сучасність рідного міста»;
- урок-тренінг «Електронний каталог бібліотеки»;
- засідання клубу друзів бібліотеки «На Великій Морській»;
- засідання молодіжного творчого клубу «Імпульс».
Центральна бібліотека ім. М.Л.Кропивницького
ЦБС для дорослих м. Миколаєва:
- 28-29 листопада – VII Миколаївські міські екологічні читання «Збережемо для нащадків» за темою «Екологічна безпека міського середовища: виклики сьогодення»;
- семінар «Порядок обеспечения техническими и другими средствами реабилитации инвалидов, детей-инвалидов и других отдельных категорий населения» у рамках роботи Школи соціального захисту при Департаменті соціального захисту населення облдержадміністрації;
- зустріч з українською майстринею-писанкаркою з Нью-Йорка, членом Національної спілки майстрів народного мистецтва України С. Зелик у рамках циклу «Українці світу» (спільно з Чорноморським державним університетом імені Петра Могили);
- пізнавально-розважальний захід з елементами лялькового театру «Магія слова» (до Дня української мови та писемності) спільно з молодіжною громадською організацією «ФРІ»;
- творчий вечір поетеси О. Сквірської та музиканта С. Бутенка «Три жовті сни»;
- благодійний концерт Н. Бурхи-Бершмої (Ізраїль) у рамках засідання клубу авторської пісні «Біла ворона»;
- урок мужності «Пам’ять серця» (до Дня визволення України від німецько-фашистських загарбників);
- дискусію «Стандарти якості в наданні послуг» у рамках відкритого майданчика «Новий Миколаїв» у рамках Європейського тижня якості в Україні;
- День інформації «Права і свободи людини в Україні»;
- тренінгове заняття «Єдність різних» (до Міжнародного дня толерантності);
- позакласний урок-подорож «Вулиці Миколаєва розповідають»;
- вікторину з німецької мови, історії, літератури та країнознавства Німеччини;
- віртуальну подорож по визначних пам'ятках Берліна у рамках роботи «Заочного абонемента» Гете-Інституту в Україні;
- зустрічі кіноклубу «Громадянський проектор»;
- показ фільмів про права людини у рамках кінофестивалю «Docudays UA»;
- засідання молодіжного кіноклубу «Фундації Регіональних ініціатив»;
- засідання англійського розмовного клубу;
- засідання Школи рукоділля.
Центральна бібліотека ім. Шури Кобера і Віті Хоменка
ЦБС для дітей м. Миколаєва:
- заходи до Дня української писемності та мови:
• лінгвістичний нон-стоп «Плекатимеш мову – цвістимуть слова!»;
• зустріч з миколаївською письменницею Л.Чижовою;
- заходи до Дня пам'яті жертв голодоморів:
• фактодром «Між життям і безсмертям – мости»;
• флеш-хвилинку «День пам’яті жертв Голодомору»;
- заняття з використанням прийомів арт-терапії «Чарівні долоньки» у рамках виїзного засідання (Центр ранньої соціальної реабілітації «Надія»);
- інформаційний паркінг «Квартал толерантності»;
- уроки доброти з мадам Л. Чарською;
- експедицію до бібліотеки «Книжковий мегаполіс»;
- засідання клубу спілкування «Computers superstar»;
- заняття Інтернет-клубу «Мудрий павучок»;
- інтерактивне заняття з комп'ютерної грамотності в Інтернет-центрі «Web@кваріум»;
- засідання креатив-клубу «Стильна штучка»;
- заняття гуртка креативного рукоділля «Панночка»;
- заняття арт-студії «Акварелька».
МУЗЕЙНА СПРАВА. ВИСТАВКОВА ДІЯЛЬНІСТЬ
7 листопада у виставковому залі Миколаївської обласної організації Національної спілки художників України було відкрито персональну виставку переможця міської програми «Городянина року-2013» у номінації «Мистецтво», члена Національної спілки художників України Ю.Гуменного.
З 15 по 30 листопада у виставковій залі Миколаївського міського Палацу культури і мистецтв експонувалася виставка робіт студії образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва «Чайка» Миколаївського міського палацу культури і мистецтв «По велению Души».
11 листопада у Миколаївському обласному краєзнавчому музеї відкрилася персональна виставка робіт члена обласного творчого об’єднання «Прибужжя» І. Затишняк під назвою «Вишита благодать». В експозиції представлено понад 30 вишитих ікон. Організатором виставки виступив обласний центр народної творчості та культурно-освітньої роботи.
У Миколаївському обласному художньому музеї ім. В.Верещагіна працювала художня виставка під назвою «Євромайдан. Революція гідності», присвячена річниці Майдану. На виставці був показаний фільм «Революція гідності» і фотоальбом «Обличчя Майдану».
14 листопада у галереї мистецтв «На Спаській, 45» відкрилася перша персональна виставка миколаївського художника В. Пустильника «Пейзаж/Натюрморт».
У холі облдержадміністрації експонувалася фотовиставка, присвячена миколаївським бійцям, які загинули на сході країни.
23 листопада у фойє Миколаївської обласної телерадіокомпанії відбулася благодійна виставка-продаж картин клубу жінок-художниць. Свої картини представили С. Сенкевич, І. Кушніренко, А. Яценко, Н. Пінчук і А. Стефановська.
Вознесенський район
11 листопада у Вознесенському художньому музеї Є. А. Кібрика відбулася презентація книги старшого наукового співробітника Миколаївського обласного краєзнавчого музею Т. Губської «Соль земли. Священнослужители и храмы Николаещины».
КУЛЬТУРНО-ОСВІТНЯ РОБОТА. НАРОДНЕ МИСТЕЦТВО
7 листопада з нагоди Всеукраїнського дня працівників культури та майстрів народного мистецтва у Миколаївському академічному художньому російському драматичному театрі відбулося обласне зібрання працівників культури та діячів мистецтва. Присутніх привітали голова обласної ради Т. Кремінь, начальник управління культури, національностей та релігій облдержадміністрації С. Гладун і голова Миколаївського обласного комітету профспілки працівників культури Л. Назарова. Кращих діячів культури нагородили грамотами, преміями та медалями. Артисти російського драматичного театру показали виставу «Инкогнито из...» за мотивами комедії М. Гоголя «Ревізор».
15 листопада в обласному Палаці культури пройшов фестиваль національних культур «Дружба». У рамках фестивалю відбулися: презентація національно-культурних товариств області, виставка народної творчості та гала-концерт творчих колективів і ансамблів національних меншин міста та області. Спеціальним гостем свята був народний ансамбль грузинського танцю «Сакартвело» (м. Одеса).
28 листопада там же пройшов VII-й джазовий фестиваль «JUBILEE`2014». На фестивалі виступили музиканти з США: «Benny Benack III», «Ark Ovrutski» та «PERFORMANCE BIG-BAND» Миколаївського державного вищого музичного училища під керівництвом В. Алексєєва.
З 1 по 7 листопада на Миколаївщині пройшов тиждень показів документального кіно про права людини з усього світу у рамках фестивалю «Docudays UA». Впродовж тижня на десяти майданчиках Миколаєва було продемонстровано 23 фільми. Також покази фільмів відбулися в Южноукраїнську, Первомайську, Вознесенську та селищі Куцуруб Очаківського району Миколаївській області. 8 листопада відбувся фінальний показ фільмів-учасників конкурсу короткометражного кіно «Громадянський проектор» на тему «Мир під час війни». У фінальному показі конкурсу взяв участь голова облдержадміністрації В. Меріков. Переможцем конкурсу «Громадянський проект» став короткометражний фільм «Вниз по сходах» (режисер С. Анашкін, м. Одеса). Приз глядацьких симпатій отримав фільм «Пам'ятка окупантові Миколаєва» (режисер Є. Уманов, м. Миколаїв).
12 листопада пройшла творча зустріч з Національною заслуженою капелою бандуристів ім. Г. Майбороди за ініціативою народного вчителя України, директора Миколаївського муніципального колегіуму ім. В. Чайки С. Січка, присвячена Року Т. Шевченка в Україні.
Миколаївським обласним центром народної творчості та культурно-освітньої роботи проведено:
- 12 листопада:
• творчу зустріч майстрів творчого об’єднання «Прибужжя» з майстринею-писанкаркою С. Зелик (США) (Миколаївський обласний краєзнавчий музей);
• виставку декоративно-прикладного мистецтва до 30-річчя Миколаївського національного аграрного університету (приміщення закладу);
- 13 листопада – семінар для керівників театральних колективів (Новоодеський район);
- 15 листопада – участь колективів ОЦНТ та КОР: Прибузького народного хору та народного вокального ансамблю «Зорецвіт» у Всеукраїнському фестивалі національних культур «Дружба» (обласний Палац культури);
- 26 листопада:
• обласний семінар-практикум для керівників хореографічних колективів (м. Миколаїв);
• підтвердження звання «народний» фольклорним колективом «Надвечір’я» Троїцько-Сафонівського СБК Казанківського району;
- заходи спільно з музеєм «Підпільно-партизанський рух на Миколаївщині у роки Великої Вітчизняної війни. 1941-1944 рр.»:
• 10 листопада – тематичний показ художнього фільму «Список Шиндлера» (до Міжнародного дня боротьби проти фашизму, расизму і антисемітизму);
• 21 листопада – тематичний кінопоказ художнього фільму «Зеленые цепочки» (до Всесвітнього дня дитини);
• 27 листопада – кінолекторій та показ документального фільму «Це ніколи не забути» (до Дня пам'яті жертв голодоморів);
- обласний огляд творчих любительських об'єднань (5 листопада – Доманівський район; 7 листопада – Новобузький район).
У концерт-холі «Юність» з нагоди 20-річного ювілею Миколаївської спеціалізованої школи «Академія дитячої творчості» відбулося свято «Нам сьогодні двадцять ...». У заході взяв участь міський голова Ю. Гранатуров.
21 листопада на сцені обласного Палацу культури відбувся показ вистави народного молодіжного театру «Парадокс» «Играем в дружную семью» за п’єсою М. Камолетті. Режисер вистави – Л. Гупало.
Народний ансамбль естрадного танцю «Каприз» посів третє місце у номінації «Сучасний український танець, аматорські колективи від 16 років» на IV-му Всеукраїнському фестивалі-конкурсі народної хореографії ім. П. Вірського (м. Київ).
Театральний колектив «Мрія» (керівник М. Олійник) міського Палацу творчості учнів став лауреатом третьої премії у номінації «Театральний жанр» ІХ-го Міжнародного конкурсу-фестивалю мистецтв «Співограй-2014», що проходив з 31 жовтня по 2 листопада у м. Харкові. Диплом «Краща чоловіча роль» отримав вихованець колективу Л. Колесников, диплом «Краща жіноча роль» одержала А. Дяківа.
Жовтневий район
22 листопада в с. Бармашове після капітального ремонту святковим концертом відкрили Будинок культури. На заході були присутні голова районної ради Жовтневого району В. Москаленко та директор ТОВ «Золотий колос» Н. Іванова.
Первомайський район
17 листопада на сцені міського Будинку культури і творчості ім. Є. Зарницької пройшов фестиваль молодіжної творчості за участю міського голови Л. Дромашко та заступника міського голови Н. Толстої.
Складач: Руденко Є.В.,
тел. 37-39-46.
E-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
Редактор: Голубенко Л.М.
Як нас знайти!
Vyzir O. 2020. E-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. МОУНБ. Всі права застережено