Web-коучинг «БібліоSTUDIES» для бібліотекарів об’єднаних територіальних громад (ОТГ)
- Деталі
- Хіти: 753
8 листопада в рамках проекту web-коучинг «БібліоSTUDIES» відбувся вебінар за темою «Стратегічне планування розвитку бібліотек», до якого приєдналися 9 бібліотекарів з 5 ОТГ.
Під час вебінару модератор – головний бібліотекар відділу науково-методичної роботи Грабарь А.П. – ознайомила учасників з основними етапами процесу стратегічного планування та елементами стратегічного плану. Також було розглянуто напрямки діяльності бібліотек на підтримку Глобальних цілей сталого розвитку суспільства.
Як методичну допомогу учасники вебінару отримали електронну презентацію щодо стратегічного планування.
В рамках проекту web-коучинг «БібліоSTUDIES» для бібліотекарів об’єднаних територіальних громад (ОТГ) розпочався другий цикл вебінарів
- Деталі
- Хіти: 644
У листопаді в рамках проекту web-коучинг «БібліоSTUDIES» для бібліотекарів об’єднаних територіальних громад (ОТГ) розпочався другий цикл вебінарів. 1 листопада відбувся вебінар за темою «Соціально-економічна цінність бібліотеки», до якого приєдналися 10 бібліотекарів з 9 ОТГ.
Під час он-лайн спілкування модератор заходу, завідуюча сектором відділу науково-методичної роботи Дементьєва І.В. розповіла про соціально-економічну цінність бібліотеки, проаналізувала нові бібліотечні послуги, пояснила, як їх обраховувати. Також вона акцентувала увагу учасників на використанні статистичних даних, що показують користь від цих послуг, при спілкуванні з органами влади, потенційними партнерам та спонсорами у рамках адвокаційних заходів.
Учасники вебінару отримали мультимедійну презентацію за темою заняття.
Семінар-тренінг для методистів ЦБС Миколаївської області «Імідж та інформаційні комунікації сучасної бібліотеки»
- Деталі
- Хіти: 816
Формування іміджу, підвищення престижу бібліотеки – це безперервний процес, що здатний підвищити конкурентоспроможність бібліотеки, престиж бібліотечної професії, встановити і розширити партнерські зв'язки.
30 жовтня 2018 р. у бібліотеці відбувся семінар-тренінг для методистів ЦБС Миколаївської області «Імідж та інформаційні комунікації сучасної бібліотеки». Участь у заході взяли 30 осіб – представники міських та районних ЦБС, обласних методичних центрів.
Тренінг відкрила директор ОУНБ Агаркова В. В., яка зупинилася на результатах моніторингу стану діяльності публічних бібліотек ОТГ. Вона аголосила, що бібліотека – це публічний заклад, що повинен займати гідне місце в інфраструктурі громади та формувати власний імідж, найважливішою складовою якого є професіоналізм бібліотекаря.
Програма тренінгу складалася з двох блоків. У рамках блоку «Методична діяльність як індикатор якісних змін у бібліотеках» заступник директора з наукової роботи Моісеєва Н.В. у своєму виступі зосередила увагу присутніх на іміджі бібліотеки з погляду влади, громади, методичного центру, розглянула результати моніторингу бібліотек у зрізі ключових складових іміджу бібліотек. Завідуюча відділом науково-методичної роботи Вірьовка Т. М. проаналізувала необхідні знання і вміння методиста та провела тест-драйв щодо оцінювання власних компетенцій учасників. Головний бібліотекар відділу науково-методичної роботи Грабарь А. П. ознайомила з результатами обласного дослідження «Бібліотеки у засобах масової комунікації. Газети». Завідуюча сектором Інформаційно-ресурсний центр міжнародного партнерства Сидоренко Л. Л. надала консультацію щодо різноманітності бібліотечних послуг для місцевої громади, а завідуюча відділом документів і наукових розвідок з питань краєзнавства Трокай А. А. – щодо організації читацьких об’єднань у бібліотеці. Учасники заходу взяли участь у майстер-класі «Складові підготовки успішного соціокультурного заходу» від головного бібліотекаря відділу соціокультурної діяльності Іванової О. Ю. Методисти Арбузинської, Вознесенської, Вітовської, Новобузької, Первомайської та Снігурівської районних ЦБС представили у форматі «печа-куча» досвід методичної діяльності та реалізації проектних ініціатив.
Засідання Ради керівників бібліотечних установ Миколаївської області за темою «Бібліотека як складова соціально-культурного середовища територіальних громад»
- Деталі
- Хіти: 815
3 травня на базі обласної універсальної наукової бібліотеки ім. О. Гмирьова було проведено засідання Ради керівників бібліотечних установ Миколаївської області за темою «Бібліотека як складова соціально-культурного середовища територіальних громад». Учасниками заходу були керівники обласних бібліотек, ЦБС для дорослих, ЦБС для дітей м. Миколаєва, районних та міських ЦБС, публічних бібліотек ОТГ.
Відкрив засідання Ради керівників начальник управління культури, національностей та релігій Миколаївської облдержадміністрації М.Ф. Димитров, який зазначив важливість формування нової концепції бібліотечної діяльності в умовах соціально-економічних перетворень та націлив фахівців на розвиток бібліотечних установ, впровадження інновацій та актуальних для громади послуг. Голова ГО «МРВ УБА» Н.Ф. Богза підкреслила важливість проведення ІІІ Форуму бібліотекарів Миколаївщини «Бібліотека – влада – громада: консолідація зусиль для ефективного розвитку».
Участь у засіданні взяли заступник голови Миколаївської обласної ради А.О. Кротов та голова комісії облради з питань культури, науки і освіти, сім'ї та молоді, спорту Н.В. Іванова. У форматі відкритого діалогу відбулося обговорення стану та проблемних питань функціонування бібліотек області.
Засідання проходило за трьома блоками. Блок «Сучасні орієнтири діяльності бібліотек» включав виступи керівників обласних бібліотек. Директор ОУНБ ім. О. Гмирьова В. В. Агаркова запропонувала учасникам заходу об’єднуватися у вирішенні спільних проблемних питань, акцентувала увагу присутніх на актуальних складових діяльності бібліотеки під час професійного перезавантаження, орієнтуючись на Глобальні цілі сталого розвитку. Директор обласної бібліотеки для дітей ім. В. Лягіна Т. А. Жайворонок зосередилася на сучасних реаліях та аспектах змін бібліотечного простору, орієнтованого на дітей. Приємним моментом стала вітальна сесія, на якій відбулося нагородження переможців обласних конкурсів професійної майстерності.
У другому блоці відбувся «марафон професійних кейсів», де свої професійні напрацювання представили фахівці обласної бібліотеки для юнацтва, керівники Братської, Єланецької, Казанківської, Кривоозерської, Снігурівської ЦБС та публічної бібліотеки Коблевської ОТГ. У своїх виступах вони визначили роль бібліотеки як «третього» місця для спілкування громади, як центру просування загальнонаціональних цінностей та партнерської взаємодії, розвитку компетенцій інформаційного суспільства та комфортного інформаційного простору.
Семінар-тренінг для методистів ЦБС Миколаївської області «Інформаційне забезпечення потреб сільської громади: роль районного методичного центру»
- Деталі
- Хіти: 825
19 жовтня 2017 р. у відділі документів і наукових розвідок з питань краєзнавства співробітниками відділу науково-методичної роботи та інновацій у бібліотечній галузі обласної універсальної наукової бібліотеки ім. О. Гмирьова був проведений тренінг для працівників методичних відділів обласних, міських та районних бібліотек за темою «Інформаційне забезпечення потреб сільської громади: роль районного методичного центру». Участь у заході взяли 30 осіб, у т. ч. працівники бібліотек 3 ОТГ.
Тренінг відкрила директор ОУНБ ім. О. Гмирьова Агаркова В. В. Програма тренінгу складалася з двох блоків. Блок «Організаційно-методична діяльність ЦБС в умовах реформування» проходив у форматі виступів, оглядів та консультацій. Заступник директора з наукової роботи
Моісеєва Н.В. висвітлила діяльність бібліотек Миколаївщини за минулий рік та представила стратегічні орієнтири подальшого розвитку. Завідуюча відділом науково-методичної роботи та інновацій у бібліотечній галузі Вірьовка Т. М. проаналізувала інформаційне наповнення планів і звітів бібліотек області, звернула увагу на вимоги до структури та змісту планово-звітної документації. У форматі міні-виступів методисти ряду ЦБС поділилися напрацюваннями щодо комплектування фондів, придбання комп’ютерного оснащення тощо.
Завідуюча сектором відділу науково-методичної роботи та інновацій у бібліотечній галузі Дементьєва І. В. відмітила переваги електронної звітності бібліотек та зосередилася на проблемних позиціях та розбіжностях, що виникають під час звітної кампанії публічних бібліотек у сервісі ЕСМаР. Консультацію щодо тенденцій формування та організації бібліотечних фондів надала завідуюча відділом формування фондів Липа Н. О.
З регламентуючою документацією та нормуванням виробничих процесів публічної бібліотеки присутніх ознайомила головний бібліотекар відділу науково-методичної роботи та інновацій у бібліотечній галузі Трокай А.А. Завідуючий науково-методичним відділом обласної бібліотеки для дітей ім. В.О. Лягіна Нахова Т.І. у своєму виступі розповіла про аспекти методичного супроводу бібліотечного обслуговування дітей у сучасних умовах. Національно-патріотичне виховання молоді як стратегічний напрямок діяльності бібліотек розглянула у своєму виступі завідуюча науково-методичним відділом обласної бібліотеки для юнацтва Отверченко І.В.
У рамках блоку «Діяльність публічної бібліотеки для громади» були розглянуті сучасні індикатори оцінки ефективності роботи бібліотеки, результативність впровадження креативних ідей у професійний бібліотечний простір, «зелений туризм» як інноваційний напрямок діяльності бібліотеки та сучасні формати соціокультурної роботи. Присутні стали активними учасниками майстер-класу «Адвокація як комплексна дія, спрямована на розвиток бібліотеки», у рамках якого за підсумками роботи в групах презентували проект адвокаційного заходу і отримали рекомендації щодо переваг та недоліків запропонованої акції.
За результатами тренінгу було рекомендовано дотримуватися вимог планово-звітної документації, каскадувати в межах ЦБС вдалі інноваційні заходи, звернути увагу на проблемні питання адвокаційної та методичної діяльності бібліотек.
Більше статей...
- «Професійні складові діяльності публічної бібліотеки ОТГ». Семінар-тренінг
- Відбувся семінар-тренінг для методистів централізованих бібліотечних систем області за темою «Методична діяльність бібліотек в умовах реформування»
- Засідання Ради директорів централізованих бібліотечних систем Миколаївської області за темою «Діяльність бібліотек області в умовах соціально-економічних змін: професійні орієнтири»
Як нас знайти!
Vyzer O. 2020. E-mail:
Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
МОУНБ. Всі права застережено