Інтерактивне професійне спілкування директорів як індикатор оцінювання якості роботи бібліотеки
- Деталі
- Хіти: 4724
(на прикладі засідання Ради директорів ЦБС Миколаївської області)
Вірьовка Т. М., завідуюча відділом науково-методичної роботи та інновацій у бібліотечній галузі Миколаївської ОУНБ ім. О. Гмирьова
Сидоренко Л. Л., головний бібліотекар відділу науково-методичної роботи та інновацій у бібліотечній галузі Миколаївської ОУНБ ім. О. Гмирьова
У статті висвітлюється досвід застосування інтерактивних форм і методів роботи з керівниками бібліотек під час проведення засідань Ради директорів централізованих бібліотечних систем Миколаївської області.
У квітні 2012 р. у Миколаївській області було проведено чергове виїзне засідання Ради директорів ЦБС Миколаївської області за темою «Публічні бібліотеки області: управління системою, аналіз ефективності роботи» на базі Врадіївської централізованої бібліотечної системи та ОУНБ ім. О. Гмирьова. Серед багатьох завдань, що зараз відкриваються перед бібліотеками, методичний центр ОУНБ ім. О. Гмирьова цілеспрямовано дотримується стратегії підвищення кваліфікації керівного складу ЦБС.
Професійні ідеї та події, що реалізуються у регіоні, підтверджують взаємозалежність результату діяльності бібліотек області від особистості директора ЦБС. Серед цих подій - участь у програмі «Бібліоміст», підготовка і проведення ІІ Форуму соціального партнерства «Бібліотека – влада – громада: стратегія єдності в інформаційному суспільстві», громадські обговорення «Бібліотеки нашої громади: сучасне і майбутнє».
Миколаївська обласна наукова бібліотека ім. О. Гмирьова : 130 років співпраці з громадою
- Деталі
- Хіти: 4925
Богза Надія Федорівна, директор Миколаївської обласної універсальної наукової бібліотеки ім. О. Гмирьова, заслужений працівник культури України
11 листопада 2011 року - знаменний день в історії Миколаївщини. Сьогодні інтелектуальна еліта регіону відзначає 130-ту річницю обласної універсальної наукової бібліотеки ім. О. Гмирьова. У 1881р. саме громадськість міста виступила ініціатором відкриття бібліотеки, що в подальшому пройшла періоди становлення та розвитку у співпраці з місцевою громадою.
Джерела формування документального фонду Миколаївської громадської бібліотеки на початку XX ст.
- Деталі
- Хіти: 4431
Трегуб Лариса Миколаївна., заступник директора з організації бібліотечно-інформаційного сервісу Миколаївської обласної універсальної наукової бібліотеки їм. О. Гмирьова
Історія створення бібліотечного зібрання Миколаївської обласної універсальної наукової бібліотеки ім. О. Гмирьова бере свій початок з 1881 року, коли понад 200 представників місцевої інтелігенції виявили бажання стати членами Миколаївської громадської бібліотеки. Основними джерелами поповнення фонду бібліотеки кінця XIX - поч. XX ст. були замовлення за видавничими каталогами та каталогами книжкових магазинів Москви, Санкт-Петербурга й Одеси. Крім того, книги і часописи надходили до Миколаївської громадської бібліотеки від урядових, наукових, громадських організацій та учбових закладів. Ще одним джерелом поповнення фонду були особисті зібрання книг, які дарували бібліотеці наші земляки-меценати. Історія створення, походження та доля приватної бібліотеки характеризують її власника-фондоутворювача, розкривають його життєвий та творчий шлях, особисті риси, темперамент, успадковані властивості, вподобання, тобто все те, що створює індивідуальність.
Історія бібліотеки в іменах і зібраннях книг
- Деталі
- Хіти: 4506
Серебрякова Тетяна Василівна, завідуюча відділом науково-дослідної роботи з рідкісними і цінними виданнями Миколаївської ОУНБ ім. О. Гмирьова
Фонд Миколаївської обласної універсальної наукової бібліотеки ім. О. Гмирьова протягом її існування формувався з різних джерел. Окрім замовлень за видавничими каталогами та каталогами книжкових магазинів Москви, Петербурга й Одеси, книги і часописи надходили до Миколаївської громадської бібліотеки від урядових, наукових, громадських організацій та навчальних закладів. Поповнювався фонд і за рахунок особистих зібрань книг, що дарували бібліотеці наші земляки-меценати.
Кожне приватне зібрання – це своєрідний літопис епохи, а ім’я власника може бути як яскравою сторінкою в науці, культурі, літературі, так і зовсім невідомим. Особисті книжкові зібрання характеризують захоплення власника, розкривають його життєвий і творчий шлях, особисті риси, темперамент, тобто все те, що створює індивідуальність.
Трансформація методичної діяльності відповідно до потреб користувачів Миколаївської області
- Деталі
- Хіти: 5299
Вірьовка Тетяна Миколаївна, завідуюча відділом науково-методичної роботи та інновацій у бібліотечній галузі Миколаївської ОУНБ ім. О. Гмирьова
У Миколаївському регіоні є приклади ефективного вирішення складних питань у бібліотечній справі, зокрема опікується бібліотечною сферою облдержадміністрація, ефективно працюють колегіальні органи – Міжвідомча Рада з питань бібліотечної роботи, колегія управління культури, об’єднана науково-методична рада обласних бібліотек, Рада директорів ЦБС.
Миколаївська громадська бібліотека на сторінках друкованих джерел XIX - поч. XX століття
- Деталі
- Хіти: 4239
Жевнер Віра Миколаївна, завідуюча відділом документів і наукових досліджень з питань краєзнавства ОУНБ ім. О. Гмирьова
Довгі десятиліття вивчення минулого бібліотеки здійснювалось епізодично ентузіастами-просвітителями. Перші узагальнені матеріали були зібрані у збірнику «Історія бібліотеки (1881-2001)», що був підготовлений до 120-річчя від дня її заснування і виданий у 2001 р.
Новий підхід до вивчення історії бібліотеки як головного регіонального центру культури за ініціативою заступника директора з наукової роботи Т. С. Астапенко став поворотним. На час початку наукового пошуку були відомі окремі публікації, дата заснування бібліотеки. Але не було ще глибоких досліджень. Проведена пошукова робота в архівах нашої області, м. Києва, Державній історичній бібліотеці України, науковій бібліотеці НАН України ім. В.І. Вернадського (м. Київ). Працівниками бібліотеки зібрані безцінні за значущістю документи з історії бібліотеки. До пошуків та досліджень залучалися працівники Миколаївського обласного краєзнавчого музею та Державного архіву Миколаївської області. Результатом цієї роботи стало видання збірки «Миколаївська обласна універсальна наукова бібліотека ім. О. Гмирьова: історія, традиції, динаміка змін (1881-2006 рр.)» до 125-річчя від дня заснування бібліотеки.
Управління фондами: наукове підґрунтя, критерії ефективності, практичні аспекти (досвід Миколаївської ОУНБ ім. О. Гмирьова)
- Деталі
- Хіти: 5524
Астапенко Тетяна Сергіївна, заступник директора з наукової роботи Миколаївської обласної універсальної наукової бібліотеки ім. О. Гмирьова
Проблеми управління бібліотечним фондом почали активно обговорюватися науковцями та фахівцями в останні десятиліття. Існує декілька варіантів визначення цього терміну, що пропонують бібліотекознавці. Найбільш вдалим та відповідним сьогоденню є визначення М. П. Васильченка: «управління бібліотечним фондом – це цілеспрямований вид діяльності, необхідний для повноцінного формування, збереження та ефективного використання бібліотечних фондів»[1].
Модель сільської бібліотеки
- Деталі
- Хіти: 10879
Надія Богза, директор Миколаївської обласної універсальної наукової бібліотеки ім. О. Гмирьова, заслужений працівник культури України
Представлено цікавий досвід щодо аналізу стану розвитку сільських бібліотек та визначення шляхів виходу сільських бібліотек із кризи шляхом розробки і впровадження в життя моделі сучасної сільської бібліотеки.
Надзвичайно серйозною проблемою в суспільстві є те, що місто і село розвиваються по-різному. Якщо в містах відчутні зміни соціального, економічного характеру, то в селі вони відбуваються набагато повільніше. У мешканців міста та села сьогодні немає рівних можливостей у доступі до інформаційних джерел, комп’ютерних технологій, освітянських, професійних програм, правових ресурсів. Особливо це впливає на ті верстви населення, які потребують окремої уваги громади – дітей, молодь, соціально незахищені категорії, людей з обмеженими фізичними можливостями тощо.
Як нас знайти!
Vyzir O. 2020. E-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. МОУНБ. Всі права застережено