Краєзнавчий клуб «БібліоKлio» провів екскурсію до Народного музею бойової слави моряків-десантників загону К. Ф. Ольшанського
- Деталі
- Хіти: 650
11 травня у рамках роботи краєзнавчого клубу «БібліоКліо» для студентів Миколаївського фахового коледжу культури і мистецтв було проведено екскурсію до Народного музею бойової слави моряків-десантників загону К. Ф. Ольшанського Миколаївської філії державного підприємства «Адміністрація морських портів України».
Музей, про який розповіла його доглядач, краєзнавець та відомий у місті майстер народної творчості Т. І. Ульянкіна, розташований на території Миколаївського морського торговельного порту – одного з найпотужніших підприємств морської галузі України. Створений у 60-х роках ХХ ст., він зберігає пам’ять про тяжкі кровопролитні бої під час визволення Миколаєва від німецько-фашистських загарбників у березні 1944 р., а саме про героїчний десант К. Ф. Ольшанського – морських піхотинців з 68 осіб, який у жорстоких боях за дві доби відбив 18 атак противника, знищив кілька його танків і гармат, посіяв паніку в тилу ворога, завадив знищенню порту й елеватора. Завдяки мужності та героїзму десанту був врятований від руйнування найбільший в Європі миколаївський порт, прискорена і спрощена операція зі звільнення нашого міста.
Працівники порту, співробітники обласного архіву, родичі ольшанців, небайдужі миколаївці доклали максимум зусиль, щоб створити унікальну музейну експозицію. Більше 700 експонатів музею, серед яких є особисті речі, листи, зброя, фотокопії бойових наказів про організацію десантної групи, формування та відправку її на завдання, гвардійський військово-морський прапор ескадреного міноносця «Кмітливий», макетна діорама, викликають надзвичайно сильні враження.
Учасники заходу не тільки дізналися про події 27-28 березня 1944 р., а й ознайомилися з тематичною книжковою виставкою.
На жаль, в історії визволення Миколаєва ще багато «білих плям», що очікують своїх нових дослідників. Запрошуємо до пошуків у бібліотеках, архівах, музеях міста. Вивчаємо історію разом!
Як нас знайти!
Vyzir O. 2020. E-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. МОУНБ. Всі права застережено