Відбувся історичний екскурс «Іноземці в історії заснування та розвитку Миколаєва»
- Деталі
- Хіти: 651
30 травня у бібліотеці відбувся історичний екскурс «Іноземці в історії заснування та розвитку Миколаєва» у рамках спільного проєкту бібліотеки та Ради національних товариств Миколаївської області «Сузір’я злагоди».
Учасники зустрічі ознайомилися з представниками різних національностей – греками, німцями, поляками, болгарами, які народилися в нашому місті або приїздили до нього та залишили яскравий слід у його історії. Серед них – адмірали і письменники, заводчики і купці, священники і лікарі, інженери, архитектори. Наприклад, представник греків Микола Миколайович Аркас, автор відомої книги «Історія України-Русі, прославив місто як історик, етнограф, композитор, просвітитель. Діяльність Євгена Антоновича Штукенберга, німця за походженням, сформувала архітектурний вигляд міста в кінці ХІХ – початку ХХ ст. За його проєктами зведені будівлі міської Думи, Маріїнської жіночої гімназії, церкви Св. Марії Магдалини та ін. Син польського дворянина Людвиг Антонович Опацький, побудував найбільшу та найгарнішу у місті Церкву Пресвятої Богородиці Всіх Скорботних Радості, або Новокупецьку церкву, як її називали городяни.
Своїми думками щодо ролі іноземців у Миколаєві з присутніми поділилися представники національних товариств нашого міста: Миколаївського обласного товариства греків «Нова Еллада», Миколаївського обласного товариства поляків, болгарського товариства ім. Івана Вазова та Миколаївського обласного центру німецької культури.
З унікальними виданнями про історію нашого міста з фонду обласної бібліотеки учасники зустрічі ознайомилися на книжковій виставці «Історичний Миколаїв». Особливу увагу привернула книга Тетяни Миколаївни Губської «Потомкам славных фамилий. Иностранцы в Николаеве», де вперше в миколаївському краєзнавстві згадані носії іноземних прізвищ, які брали участь у заснуванні та розвитку м. Миколаєва з кінця XVIII ст.
|
|
|
|
|
|
|
|
Як нас знайти!
Vyzir O. 2020. E-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. МОУНБ. Всі права застережено