ЛОТ «Культура корінних народів та унікальні етнічні культури Приазов'я і Причорномор'я»
- Деталі
- Хіти: 201
У межах цьогорічної грантової програми «Культура. Регіони» Український культурний фонд (УКФ) створив ЛОТ «Культура корінних народів та унікальні етнічні культури Приазов'я і Причорномор'я».
ЛОТ розроблено у співпраці з Меджлісом кримськотатарського народу, щоб сприяти збереженню, розвитку і промоції культури Криму, Приазов’я та Причорномор'я, які перебувають у загрозливому стані через російську окупацію.
«Підтримка локальної культури в сьогоднішніх умовах є надзвичайно важливою. Об'єднавшись тут, на території вільної України, ми маємо докласти максимум зусиль, аби культура, традиції корінних народів Криму та етнічних культур Приазов'я і Причорномор'я були збережені, попри тимчасову окупацію цих територій росією та намагання знищити там все. Тому, при нагоді, я вдячний Українському культурному фонду за спільну роботу та всебічну підтримку у цьому напрямку», – підкреслив Рефат Чубаров, голова Меджлісу кримськотатарського народу.
«Культурні зв’язки Криму з материковою Україною нерозривні. Для нас дуже важливо, аби це простежувалося і у проєктах, які до нас подаватимуть. Водночас пріоритетом в межах цього конкурсу для нас є збереження, розвиток і репрезентація культурного різноманіття Приазов’я та Причорномор'я – надазовських греків, турків-месхетинців, урумів, румеїв, їхнього мистецтва або, наприклад, кухні. Хто б ми не були за національністю – ми всі громадяни України, політичні українці, ми маємо підтримувати одне одного. Особливо важливо це підкреслювати саме зараз, коли зазіхають на нашу землю», – сказав Владислав Берковський, виконавчий директор Українського культурного фонду.
Серед пріоритетів ЛОТу – підтримка проєктів, що популяризують мистецтво корінних народів Криму та унікальних етнічних культур Приазов'я та Причорномор'я, розширюють коло мистецьких імен та явищ; підтримка заходів із збереження та оцифрування унікальної культурної спадщини народів Криму, Приазов’я та Причорномор'я України, оцифрування та евакуація об’єктів, що знаходиться у регіонах, наближених до воєнних дій.
Результатом участі у конкурсі має стати культурно-мистецький проєкт (умовний пакет ініціатив) що складатиметься шонайменше з трьох культурних продуктів із наведеного переліку: проєкт зі збереження культурної спадщини, перформативний проєкт, відеоконтент, аудіоконтент, виставковий проєкт, резиденція, інформаційна кампанія, освітня програма, створення арт-об'єктів, дослідницька програма.
Сума гранту, яку заявник зможе отримати, складає від 700 тисяч до 3 мільйонів гривень.
Кінцевий термін подачі заявки – 6 березня 2023 року.
Докладніше – за посиланням.
Як нас знайти!
Vyzer O. 2020. E-mail:
Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
МОУНБ. Всі права застережено