Майкл Берд «100 ідей, що змінили мистецтво»
- Деталі
- Хіти: 272
Видавництво ArtHuss / arthuss.com.ua завжди радує шанувальників мистецтва незвичайними і цікавими віданнями, автори яких – найбільш відомі українські, європейські та американські мистецтвознавці. Сьогодні хочемо познайомити вас із книгою англійського поета, журналіста, письменника і мистецтвознавця Майкла Берда «100 ідей, що змінили мистецтво».
Автор книги – дуже обдарована людина, до того ж він має блискучу освіту (Мертон коледж Оксфордського університету). Можливо, його різноманітні таланти та величезний кругозір і посприяли незвичайному погляду автора на історію розвитку мистецтва.
У книзі «100 ідей, що змінили мистецтво» Майкл Берд розповідає про революційні ідеї у різних галузях художньої культури: живописі, фотографії, кіно, дизайні, архітектурі, а також аналізує принципи, що є в основі найбільш революційних для свого часу концепцій, технологій, напрямків.
Автор замислюється над тим, звідки виникають нові течії мистецтва, яке твердження більш коректне: мистецтво впливає на формування нових ідей чи нові ідеї впливають на перетворення мистецтва?
Тож, які ідеї, відкриття та події, на думку Майкла Берда, змінювали мистецтво? Пропонуємо ознайомитися з декількома:
- відкриття печерного живопису доби палеоліту;
- відкриття олійного живопису;
- винахід тюбику для зберігання олійних фарб.
Отже, відкриття наприкінці XIX століття поліхромних зображень на стінах печери Альтаміра в північний Іспанії і Ласко у Франції зруйнувало існуючу концепцію розвитку мистецтва. Вважалося, що мистецтво, як і медицина чи техніка, мало прогресувати з плином часу, поступово ускладняючись разом з розвитком суспільства. Тож, як могли первісні люди створити таке потужне й витончене мистецтво? Як на початку ХХ століття, так і у сучасний період, саме первісне мистецтво та мистецтво добі неоліту вважається невичерпним джерелом нового візуального мислення для художників - авангардистів. Ось так людство прийшло до висновку, що ідея поступового розвитку мистецтва і прогресу - це не дуже вірна гіпотеза, адже цей процес має більш складну траєкторію.
Відкриття техніки олійного живопису дало можливість милуватися шедеврами мистецтва минулих віків, а винахід тюбику для зберігання олійних фарб сприяв розвитку пленерного живопису і, навіть, появі нового напрямку живопису – імпресіонізму.
Це лише три невеличких приклади з книги Майкла Берда «100 ідей, що змінили мистецтво».
Ми вас зацікавили? Тоді запрошуємо до подорожі у світ мистецтва до Миколаївська обласна універсальна наукова бібліотека.
#Книжкові_Новинки_МОУНБ #читатимодно #читайукраїнською #люблючитати
Як нас знайти!
Vyzir O. 2020. E-mail:
Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
МОУНБ. Всі права застережено