«Ланселот, або Лицар воза» Кретьєна де Труа (Тернопіль, 2021) та «Чарівник» Рене Баржавеля (Тернопіль, 2019)
- Деталі
- Хіти: 186
Середньовіччя – це епоха інквізиції та нескінченних феодальних війн, а ще доба лицарів, прекрасних дам та магії. Про ці часи написано чимало історичних праць та літературно-художніх творів, найпопулярнішими серед яких є так звані лицарські або артурівські романи – оповіді про легендарного короля Артура та його оточення.
Завдячуючи Французький інститут в Україні / Institut français d'Ukraine, маємо дві нові чудові книги «Ланселот, або Лицар воза» Кретьєна де Труа (Тернопіль, 2021) та «Чарівник» Рене Баржавеля (Тернопіль, 2019), що розповідають про ці часи.
Віршований роман «Ланселот, або Лицар воза» вважають найкращим взірцем лицарської літератури, а його автора, видатного французького епіка другої половини XII ст. Кретьєна де Труа називають основоположником цього жанру. У творі описується героїчне життя та вірне кохання Ланселота Озерного до леді Ґвіневери, дружини короля Артура. Цікаво, що саме ця оповідь була створена автором на замовлення графині Марії Шампанської, при дворі якої він творив, про що й мовиться у перших рядках твору.
Головним героєм роману «Чарівник» є чародій Мерлін, що у всьому допомагав Артурові, оберігав королівство Камелот від негараздів та сприяв лицарям у пошуках святого Грааля. Окрім цього в книзі згадується й висока любов Ланселота та підступність феї Моргани. До речі, Рене Бержавель більш відомий як письменник-фантаст та кіносценарист ніж переповідач легенд. Загалом його науково-фантастичні твори можна назвати антиутопічними, адже вони присвячені науковим досягнення людства, що, як наслідок, призводять до занепаду цивілізації.
Тож, Миколаївська обласна універсальна наукова бібліотека запрошує всіх охочих поринути у чарівний світ пригод та романтики Артурівської епохи.
#Книжкові_Новинки_МОУНБ #читатимодно #читайукраїнською #люблючитати
Як нас знайти!
Vyzir O. 2020. E-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. МОУНБ. Всі права застережено