Збірники наукових праць «Рукописна та книжкова спадщина України. Археографічні дослідження унікальних архівних та бібліотечних фондів»
- Деталі
- Хіти: 72
Друзі, фонд відділу обслуговування користувачів Миколаївська обласна універсальна наукова бібліотека поповнився збірниками наукових праць «Рукописна та книжкова спадщина України. Археографічні дослідження унікальних архівних та бібліотечних фондів» (Київ, 2021-2022) (вип.: 27, 28, 29).
Це фахове видання засноване у 1993 р. на базі Інституту рукопису – спеціалізованого науково-дослідного підрозділу Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського. На його сторінках висвітлюються різні аспекти вивчення історії рукописної книги, стародруків, спеціалізованих бібліотечних та архівних фондів з метою реконструкції історії книжкової культури України та світу, що охоплює різноманітні за змістом джерела.
До 27 випуску увійшли фахові розвідки, що містять результати археографічних досліджень унікальних архівних та бібліотечних фондів - матеріали та документи з історії міста Львова з фондів Львівської обласної універсальної наукової бібліотеки імені В. Стефаника. Авторами публікацій здійснено структурний аналіз тестаментів (заповітів) волинян XVІ-XVІІ ст., розглянуто естетичні та філософсько-змістові смисли у текстах та зображеннях авторських графічних листівок Опанаса Заливахи, описано їх значення у формуванні культурно-мистецького національного світогляду другої половини XX ст. Низка статей присвячена 150-річчю від дня народження Агатангела Кримського – видатного українського вченого, історика, письменника і перекладача.
Наукові статті 28 випуску містять результати гуманітарних досліджень архівної та книжкової спадщини України і світу. Авторами здійснено загальний огляд друкованих і рукописних матеріалів, пов’язаних з науковою діяльністю та біографічними відомостями українського культурознавця Олексія Селівачова. Також представлено дані щодо формування колекцій рідкісних видань у бібліотеках некласичних університетів України, наведені результати історико-кодикологічного опису українського перекладного медичного збірника XVІІ ст. з фондів Інституту рукопису Національної бібліотеки України імені В. І. Вернадського. Окрему увагу приділено дослідженню процесів старіння особливо цінних документів на різних носіях інформації та надано рекомендації для забезпечення їх довгострокового зберігання.
У 29 випуску збірника наведені результати дослідження щодо тематичного спектру видань і публікацій про «Літопис» запорізького козацького літописця Самійла Величка періоду незалежності України, що розкриває діапазон сучасних наукових праць в історичному, літературознавчому та джерелознавчому напрямках. Розкрита структура та особливості бібліотечно-бібліографічної класифікації літератури з юдаїки Фонду юдаїки Інституту рукопису Національної бібліотеки України В. І. Вернадського. Розглянуто розробки та впровадження консерваційних заходів для збереження особливо цінних фондів з ослабленою матеріальною основою на різних носіях інформації. Філософські ідеї відомого просвітителя-гуманіста, поета, педагога Григорія Сковороди викликають постійне зацікавлення серед науковців, тому в одному із досліджень надано характеристику не лише його архівної спадщини, а й праць українських вчених про нього, що поглиблюють інформацію стосовно життя та світогляду ідей у творчості видатного українського філософа.
Пропоновані видання стануть в нагоді науковцям у галузі книгознавства, кодикології, архівознавства, бібліотекознавства, бібліографознавства, соціальних комунікацій, а також всім, хто цікавиться даною тематикою.
Запрошуємо до обласної універсальної наукової бібліотеки!
#Книжкові_Новинки_МОУНБ #читатимодно #читайукраїнською #люблючитати #Книжкові_Дарунки_МОУНБ #даруй_книгу
Як нас знайти!
Vyzer O. 2020. E-mail:
Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
МОУНБ. Всі права застережено