Виповнюється 125 років від дня народження Бориса Дмитровича Антоненко-Давидовича
- Деталі
- Хіти: 88
«... Література наша – це не шлях до легкої слави, не спосіб заробітку і не розвага на дозвіллі, а чесне служіння народові, народному ділу, народній ідеї».
Б. Д. Антоненко-Давидович
Сьогодні, 5 серпня виповнюється 125 років від дня народження Бориса Дмитровича Антоненко-Давидовича, видатного письменника, новеліста, публіциста, критика й перекладача, лауреата Державної премії України імені Тараса Шевченка.
Творчість Бориса Антоненка-Давидовича належить до найяскравіших зразків української неореалістичної прози ХХ століття. Громадянська позиція письменника, нескореність і глибока віра у велике майбуття України знайшли втілення в його поетичному слові. Твори Антоненка-Давидовича висвітлюють любов до Батьківщини, рідної мови, підіймають тему моральності та нескореності. Він зосереджував увагу своїх читачів на темі національного відродження країни.
За життя письменника вийшли друком: збірки оповідань «Запорошені силуети» (1925), «Тук-тук» (1926); повісті «Синя волошка» (1927), «Смерть» (1928), «Справжній чоловік» (1929), «Печатка» (1930); збірка нарисів «Землею українською» (1930); збірки репортажів «Збруч» (1959), «В сім’ї вольній, новій» (1960); романи «За ширмою» (1963), «На довгій ниві» (1967); новели «Завищені оцінки», «Сибірські новели» (1989) та ін.
Борис Антоненко-Давидович переймався питаннями культури мови. Його мово- й літературознавчі збірки статей «Про що і як» (1962), «В літературі й коло літератури» (1964), літературно-критичні й теоретичні нариси «Здалека й зблизька» (1969), роздуми над культурою української мови «Як ми говоримо» (1970) поповнили скарбницю мовної спадщини українців.
Такі постаті, як Антоненко-Давидович зуміли зберегти українську літературну мову з її визнаною у світі мелодійністю, якою ми користуємося у повсякденному житті.
Пропонуємо вашій увазі добірку видань з фонду Миколаївська обласна універсальна наукова бібліотека:
• Антоненко-Давидович Б. Д. В сім’ї вольній, новій (Київ, 1960);
• Антоненко-Давидович Б. Д. За ширмою (Київ, 1963);
• Антоненко-Давидович Б. Д. Збруч (Київ, 1959);
• Антоненко-Давидович Б. Д. Крила Артема Летючого (Київ, 1959);
• Антоненко-Давидович Б. Д. На довгій ниві (Київ: Дніпро, 1967);
• Антоненко-Давидович Б. Д. Смерть. Сибірські новели. Завищені оцінки (Київ: Видавництво гуманітарної літератури, 2005);
• Антоненко-Давидович Б. Д. Як ми говоримо (Київ, 2019).
Запрошуємо ознайомитися з виставкою «Лицар правди і добра», що експонуватиметься з 1 по 16 серпня у відділі обслуговування користувачів.
#Календар_МОУНБ #Свята #ВизначніДні #Вітання #Календар #ВизначніДати #Відзначаємо
Як нас знайти!
Vyzir O. 2020. E-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. МОУНБ. Всі права застережено