Відзначаємо День археолога!
- Деталі
- Хіти: 81
15 серпня в Україні відзначають своє професійне свято археологи – люди, які мають потяг до давнини, непізнаних фактів, романтизму, авантюрам та пригодам. Від грец. archaios – стародавній та logos – вчення, археолог – це історик, який вивчає побут і культуру стародавніх людей за залишками їх життєдіяльності, що збереглися. Завдяки людям цієї професії ми відкриваємо світ наших предків.
День археолога був закріплений Указом Президента України № 694/2008 і відзначається щорічно, починаючи з 2008 р. Чому святкування саме в цей день? Варіантів декілька. За однією з версій, традиція святкування сягає Трипільської експедиції 1940-1950-х років, яку очолювала видатний археолог Тетяна Пассек, а 15 серпня – день її народження.
Історію кожен може трактувати по-своєму, але факти завжди залишаються фактами, які й виявляє археолог. Археологічні дослідження дозволяють нам відкрити завісу таємниць минулого як на суші, так і підводного світу, де постійно також ведуться наукові роботи. Миколаївські археологи, вивчаючи стародавні пам’ятки Степового Побужжя, зробили значний внесок в історичне дослідження нашого регіону та країни загалом. Серед їхніх імен – Лазар Славін, Юрій Гребенников, Василь Нікітін, Іван Снитко, Валентина Крапівіна, Володимир Рубан, Анатолій Островерхов, Сергій Буйських, Анатолій Бураков, Кирило Горбенко, Деніс Бондаренко, Олександр Смірнов.
Ми приєднуємося до привітань із професійним святом на адресу невтомних археологів! Бажаємо мирного неба, нових та цінних знахідок, ніколи не втрачати віри в себе та завжди мати велику вдачу!
Пропонуємо Вашій увазі добірку видань з фонду Миколаївська обласна універсальна наукова бібліотека:
• Археологічний музей Інституту археології НАН України (Київ, 2012);
• Краєзнавці – дослідники археологічної спадщини Степового Побужжя (Миколаїв, 2023);
• Симфонія пекторалі (Київ, 2021);
• Археологи-дослідники Степового Побужжя (Миколаїв, 2024);
• Підводна археологія північного Причорномор'я: стан та перспективи розвитку (Миколаїв, 2019);
• Фармаковськй Б. В. Розкопування Ольбії р. 1926 (Одеса, 1929);
• Снитко І. О. Давньогрецькі некрополі хори Ольвії VI-III до н. е. (Київ, 2015);
• Славін Л. М. Ольвія (Київ, 1938);
• Серія книг «Миколаївські археологи» (Миколаїв, 2017-2022).
Більш детально з виданнями можна ознайомитися у Миколаївська обласна універсальна наукова бібліотека.
Запрошуємо до читання!
#Календар_МОУНБ #Вшановуємо #Свята #ВизначніДати #Вітання #Календар #ВизначніДні #Відзначаємо
Як нас знайти!
Vyzir O. 2020. E-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. МОУНБ. Всі права застережено