Книги Констянтина Григоренка «Ізюм. Зруйнований, але не скорений» та Дарії Бури «Місто-герой Харків. 28 історій незламності»
- Деталі
- Хіти: 194
Літературно-художне видання Констянтина Григоренка «Ізюм. Зруйнований, але не скорений» (Харків : Видавництво Фоліо, 2023) є хронікою подій міста Ізюм Харківської області, що перебувало під російською окупацією від початку квітня до вересня 2022 р. У книзі зібрано документальні свідчення очевидців, інтерв’ю з керівниками місцевих органів влади, статті з газет та дописи із соцмереж про трагедії людей, проблеми забезпечення життєдіяльності міста та дії влади. Автор описав події трьохтижневого протистояння міста росіянам, що дало українським військовим час на підготовку фортифікаційних оборонних споруд на сході та на південному сході від міста. Видання містить спогади працівників Національної поліції України, які знаходили масові поховання та чисельні катівні, що облаштували окупанти у містах Харківщини.
«У місті Вовчанськ перебували сім громадян Шрі-Ланки, які були студентами Куп’янського медичного коледжу. Після того, як окупанти зайшли до міста, вони (студенти) намагалися вийти до Харкова. Їх затримали та помістили в камеру у Вовчанську, катували…», – згадує голова Національної поліції України І. Кліменко.
Книга написана передусім для того, щоб якомога більше людей дізналися правду про жахи війни, жорстокість російських загарбників і запеклу боротьбу українського народу.
Книга Дарії Бури «Місто-герой Харків. 28 історій незламності» (Харків: «Орбіта», 2023) містить двадцять вісім коротких історій українців про перші дні війни, які обороняли Харків та його околиці. Це спогади мешканців міста про мирне життя, куди жителі російського Бєлгорода їздили на вихідні за одягом, продуктами та розвагами.
24 лютого 2022 р., прорвавши кордон на пункті пропуску «Готівка», росіяни пішли у наступ на Харків та були переконані, що харків’яни зустрінуть їх братерськими обіймами, але натомість, побачили супротив українського цивільного населення, яке взяло в руки зброю, щоб боронити свої землю від ворога. Відстоюючи своє місто в часи суворих випробувань городяни продемонстрували, що здатні на взаємодопомогу, співчуття та підтримку одне одного. Видання доповнено численними фотографіями.
Авторка книги Дар’я Бура – журналістка, радіоведуча, яка чотири роки працювала в зоні АТО/ООС як воєнна кореспондентка.
Обидва видання від Український інститут книги, що поповнили фонди Миколаївська обласна універсальна наукова бібліотека та ще 31 бібліотеки Миколаївщини, призначені широкому колу читачів.
#КультурноМистецькийПроєкт2023
Як нас знайти!
Vyzir O. 2020. E-mail:
Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
МОУНБ. Всі права застережено