12 січня в Україні відзначається День українського політв’язня
- Деталі
- Хіти: 82
12 січня в Україні відзначається День українського політв’язня. Він був запроваджений в 1975 р. за ініціативи В’ячеслава Чорновола в пам’ять про масові арешти українських дисидентів у 1972 р.
Пропонуємо ознайомитися з виданням Василя Деревінського «В’ячеслав Чорновіл: дух, що тіло рве до бою» (Харків: Vivat, 2016) з фонду Миколаївська обласна універсальна наукова бібліотека. Книга є ґрунтовним дослідженням життя та діяльності видатного громадсько-політичного та державного діяча В’ячеслава Чорновола - представника українського дисидентства, революціонера, який за свої переконання був тричі ув’язнений за «антирадянську агітацію» (1967–1969, 1972–1979, 1980–1985). За гратами В’ячеслав Чорновіл не припиняв боротися за права українських політв’язнів.
В’ячеслав Чорновіл був ініціатором створення першої української політичної організації – Української гельсінської спілки та одним із засновників Народного Руху України. З його ім’ям також пов’язане заснування підпільного журналу «Український вісник», в якому містилася інформація про порушення прав людини, політичні переслідування, вироки тощо.
Пропоноване видання увійшло до серії «Гордість нації», що була заснована у 2015 р. видавництвом: Vivat.
#Календар_МОУНБ #ВизначніДні #Календар #Відзначаємо
Як нас знайти!
Vyzir O. 2020. E-mail:
Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
МОУНБ. Всі права застережено