19 березня виповнюється 95 років від дня народження Ліни Василівни Костенко (1930 р. н.) – відомої української письменниці, поетеси-шістдесятниці, громадської діячки. Її вважають генієм слова, «залізною» жінкою та живою легендою письменства. Вона ніколи не боялася говорити те, що думала, навіть тоді, коли за це могли позбавити свободи або життя. У 1960-х рр. радянська влада почала тиснути на інтелігенцію, але Ліна Костенко не піддалася і продовжила писати поетичні твори. Її збірка «Зоряний інтеграл» (1963) так і не вийшла друком через цензуру, а після книги «Над берегами вічної ріки» (1977), авторка на довгі роки потрапила у тінь, відмовившись від будь-яких компромісів.
Поетична та прозова творчість Ліни Василівни зміцнила національну свідомість багатьох поколінь українців.
З нагоди ювілею Ліни Костенко пропонуємо перечитати її віршований роман «Маруся Чурай» (Київ : Видавництво «Абабагаламага», 2019), книгу про щирість, справжність, наполегливість, а ще про підлість, ницість, злобу і захланність. Це не просто художній твір, це дослідження українського характеру, історії та незламності. У 1987 р. за цей роман авторка отримала премією імені Тараса Шевченка (нині Національна премія України імені Тараса Шевченка).
Композиція, використана у відео – «Мелодія» відомого українського композитора Мирослава Скорика, покликання на сайт: https://favring.com/.../miroslav-skorik-melodiya.../
Запрошуємо до читання!
#Календар_МОУНБ #Свята #ВизначніДні #Вітання #Календар #ВизначніДати #Відзначаємо