Засідання Ради керівників бібліотечних закладів Миколаївської області за темою «Публічні бібліотеки: стратегії відновлення та модельні формати розвитку»

Рейтинг користувача:  / 0
ГіршийКращий 
Хіти: 42

 

 


30 квітня в онлайн-форматі відбулося засідання Ради керівників бібліотечних закладів Миколаївської області за темою «Публічні бібліотеки: стратегії відновлення та модельні формати розвитку». У заході взяли участь 70 фахівців, серед яких – керівники обласних бібліотек, публічних бібліотек територіальних громад та представники відділів культури, що курують діяльність бібліотек.

Засідання відкрила начальник Управління культури, національностей та релігій Миколаївської ОДА Олена Буберенко. Вона презентувала Пріоритетний проєкт Миколаївської області «Культура – інструмент психосоціальної підтримки» в рамках Всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як?» за ініціативою першої леді України Олени Зеленської. Учасників заходу привітала голова ГО «Миколаївське регіональне відділення Української бібліотечної асоціації» Надія Богза.

Директор Миколаївська обласна універсальна наукова бібліотека Вікторія Агаркова, коментуючи показники діяльності бібліотек області за 2024 рік, зупинилася на проблемних питаннях бібліотечної сфери, проаналізувала дані всеукраїнських досліджень у контексті нашої області та окреслила стратегічні напрямки розвитку. Директор Миколаївська Обласна Дитяча Бібліотека Тетяна Жайворонок у своєму виступі приділила увагу сучасним моделям роботи з юними читачами, а директор Миколаївська обласна бібліотека для юнацтва Світлана Рагімова зробила акцент на стратегії та практиках роботи з молодим поколінням.

 

У межах засідання розглядалися питання організації бібліотечного обслуговування у громадах. Директор КЗ «Баштанська публічна бібліотека» Ірина Озерова висвітлила складові ефективної роботи публічної бібліотеки. Завідувач Шевченківська публічна бібліотека. Вільнозапорізької ОТГ Ольга Поліщук розповіла про важливі аспекти організації роботи публічної бібліотеки з філіями у громаді. Головний спеціаліст відділу освіти, культури, молоді та спорту Воскресенської селищної ради Олеся Риколенко розповіла про професійну взаємодію між бібліотеками у громаді.

Блок «Формування бібліотечного простору з урахуванням потреб громади» передбачав обмін напрацюваннями та інноваціями з актуальних напрямків роботи. Так, завідуюча відділом науково-методичної роботи Миколаївської ОУНБ Ірина Дементьєва узагальнила ключові аспекти взаємодії бібліотек з місцевими спільнотами та продемонструвала успішні приклади роботи бібліотек області. Директор Комунальний заклад "Кам'яномостівська публічна бібліотека" Наталія Кучмій представила створений у бібліотеці молодіжний простір як місце активної комунікації, а в. о. директора Єланецька центральна бібліотека КЗ "ПБ Єланецької селищної ради" Анастасія Чорна розповіла про активізацію бібліотечної діяльності завдяки можливостям нового освітнього простору для дітей. Про інформаційний потенціал бібліотеки у поширенні засад медіаграмотності розповіла директор КЗ «Публічна бібліотека» Веселинівської селищної ради Людмила Токар. Директор КЗ «Бібліотечна мережа м. Вознесенська» Валентина Квашенко ознайомила з цифровими послугами, що надає міська бібліотека, яка у 2024 р. увійшла до 20 кращих Хабів цифрової освіти. Директор КЗ «Новобузька публічна бібліотека» Альона Торопчина зазначила важливість поширення бібліотечного контенту у соцмережах.

За підсумками засідання важливими аспектами діяльності бібліотек було визначено розширення партнерської взаємодії, зміцнення ролі бібліотек у громадах, розвиток інноваційних послуг з орієнтацією на потреби користувачів, створення комфортних умов для обслуговування та професійний розвиток кадрів.



#МиколаївськаОУНБ #Публічнібібліотеки_Миколаївщина #МОУНБ #БібліотекиМиколаївщини #Публічнібібліотеки_війна

 

психологическая помощь | лечение простуды | читать книги секретные материалы онлайн | отзывы об отелях Австрии и отзывы об автомобилях Audi