День пам’яті та перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939-1945 років
- Деталі
- Хіти: 80
Щороку, 8 травня в Україні відзначається День пам’яті та перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939-1945 років (згідно із Законом України від 29 травня 2023 р. № 3107-IX), 8-9 травня в Європі відзначається Дні пам’яті та примирення (проголошені у 2004 р. Генеральною Асамблеєю ООН до 60-ї річниці закінчення Другої світової війни в Європі).
Сьогодні, як і в роки Другої світової війни, Україна воює з агресором, який посягає на нашу територіальну цілісність і загрожує миру в Європі. Україна захищає рідну землю і своє право вільно обирати майбутнє.
Пропонуємо ознайомитися з виданнями з фонду Миколаївська обласна універсальна наукова бібліотека.
У книзі «Україна у Другій світовій війні» (Київ: @Український інститут національної пам'яті, 2015) автори, спираючись на унікальний архівний матеріал та праці сучасної історіографії, розглядають роль України у контексті передвоєнного партнерства, а згодом воєнного протистояння двох диктатур. Висвітлено внесок українців у розгром нацизму, боротьбу ОУН і УПА, політичні наслідки воєнного протистояння двох тоталітарних систем. Надано статистичні дані стосовно людських й економічних втрат України у роки Другої світової війни. Видання містить світлини та карти, що допомагають краще зрозуміти хід подій 1939-1945 рр.
Книга Вахтанга Кіпіані «Друга світова. Непридумані історії: (не) наша, жива, інша» (Харків: @Vivat, 2018) – документальна збірка, що дає змогу поглянути на події Другої світової війни через спогади очевидців.
У виданні матеріал викладено у формі есеїв, що надає змогу краще відчути емоції учасників тих подій. Головними героями книги є звичайні люди, чиї долі назавжди змінила війна: бійці різних армій, остарбайтери, в’язні концтаборів та мирні жителі. У кожного з них своя історія – хтось покинув рідний дім, хтось опинився в радянських таборах після повернення з війни, а дехто пережив Голокост і ділиться спогадами про перебування у концтаборах.
Книга є не просто збіркою фактів, а спробою зрозуміти, як Друга світова вплинула на українське суспільство та чому вона досі залишається болючою темою.
Запрошуємо до читання!
#Календар_МОУНБ #ВизначніДні #Календар #ВизначніДати #Відзначаємо
Як нас знайти!
Vyzir O. 2020. E-mail:
Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
МОУНБ. Всі права застережено