Відбувся захід «Підтримка Європейським Союзом сектору культурної спадщини в Україні»
- Деталі
- Хіти: 84
Міністерство культури та стратегічних комунікацій України
15 травня в Києві відбувся захід «Підтримка Європейським Союзом сектору культурної спадщини в Україні», під час якого учасники детальніше дізналися про використання сучасних технологій, зокрема оцифрування, цифровізацію та цифрову трансформацію пам’яток культурної спадщини, для їх збереження в умовах війни.
Відкрила захід заступниця Міністра культури та стратегічних комунікацій України з питань цифрового розвитку, трансформацій і цифровізації Анастасія Бондар. Вона наголосила, що подібні зустрічі дуже важливі, адже тема збереження спадщини стала не теоретичною, а практичною, та навіть — критичною.
«Цифровізація — це не просто про копіювання. Це про усвідомлений підхід: навіщо ми це робимо, який результат очікуємо і як він буде використовуватися далі. Цифрова спадщина має виконувати не лише функцію збереження, а й бути корисною — для музеїв, дослідників, освітян і суспільства загалом. Вона повинна бути доступною, зрозумілою і нести просвітницьку функцію, демонструючи, як наші культурні скарби можуть ставати ближчими до людей через сучасні технології», — зазначила заступниця Міністра.
Своєю чергою виконавча директорка Українського культурного фонду Анастасія Образцова акцентувала, що в 2022 році УКФ зафіксував стійкий інтерес заявників Фонду до сектору «Культурна спадщина», через що він був виведений в окрему грантову програму:
«Війна триває і ми віримо, що цифрові технології допоможуть зберегти нашу історію для наступних поколінь і дати шанс відродити те, що може бути втрачено під час війни».
Керівник бюро програми ЄС «Креативна Європа» в Україні Микола Ульянов наголосив, що матеріальна культурна спадщина є локалізованою та тісно пов’язана з конкретними регіонами.
Про актуальні можливості підтримки сектору культурної спадщини від House of Europe розповіла програмна менеджерка проєкту Ілона Демченко.
Водночас було представлено практичний досвід реалізації підтриманих проєктів у секторі культурної спадщини.
Детальніше читайте на сайті МКСК.
Як нас знайти!
Vyzir O. 2020. E-mail:
Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
МОУНБ. Всі права застережено