„Образи Європи”
- Деталі
- Хіти: 2323
18 березня 2010 року о 15 годині в приміщенні Центру європейської інформації Миколаївської ОУНБ ім. О.Гмирьова відбувся спільний перегляд та обговорення фільму „Образи Європи”. Це збірка короткометражних сюжетів, створених відомими режисерами з 25 країн Європи, кожний з яких має власне уявлення про життя та проблеми країн членів Євросоюзу. Учасникам заходу - студентам з МДУ ім. В.О. Сухомлинського та Університету розвитку людини „Україна”, - було запропоновано 9 сюжетів. Метою перегляду та обговорення стало формування у молоді уяви про життя в Європі.
Для обговорення були запропоновані питання:
-В чому, на ваш погляд, полягає цінність даного кінофільму?
-Що найбільше вразило: сподобалося чи не сподобалося?
-Чи змінилося ваше бачення, розуміння проблеми після перегляду кінострічки?
Серед стрічок, які більш за все вразили молодих глядачів, була короткометражка „Чудо”, в якій йдеться про падіння моральності суспільства. „Ви не повинні будувати багатоповерхівки і припиніть красти, бо вже скоро нічого буде красти”, – такі настанови надає дама в синьому, яка являється дівчині із простої родини із Словакії.
Дуже вразила аудиторію стрічка португальського режисера „Холодна вода, холодна війна”. У сюжеті розповідається про людей, які гинуть під час нелегального перетину кордону у пошуках кращої долі, достойного життя. Найцікавішою видалась короткометражка „Єврофлот” естонського режисера, в якій дотепно відображено проблему бюрократизму. Кадри із красивими доглянутими працівниками Єврофлоту, у порівнянні з жахливими картинами стрічки „Холодна вода, холодна війна”, дають підставу для висновків „Євросоюз – країни контрастів”.
 Серед стрічок, які залишають позитивний настрій та відчуття надії було названо стрічку „Нічний Париж”, оскільки герої-біженці із бідної країни, як би погано їм не було на початку перебування в Парижі, знаходять тут співчуття, підтримку і врешті-решт з ними нічого поганого не трапляється і вони залишаються в Європі в Парижі.
 В додаткових коментарях до анкет, які були роздані учасникам перед переглядом, молоді глядачі, окрім позитивної чи негативної відповіді, висловили такі думки щодо інтеграції України до Європейського Союзу:
 -можна багато чому навчитися та переоцінити власні досягнення;
 -нації можуть втратити свою індивідуальність;
 -слід краще ставитися до емігрантів.
 Загалом, перегляд залишив позитивні відгуки, учасники висловили бажання зустрітися знов.
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
Як нас знайти!
Vyzer O. 2020. E-mail:
Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
МОУНБ. Всі права застережено