«Ольвія – перша урбанізація»
- Деталі
- Хіти: 18
28 лютого о 12.00 Миколаївська обласна універсальна наукова бібліотека запрошує на онлайн-лекцію в. о. директора Національного історико-археологічного заповідника «Ольвія» С. С. Шеїна «Ольвія – перша урбанізація», що проводиться з метою презентації античного міста Ольвія як однієї з перших форм міської культури на території сучасної України. Разом з лектором ви дізнаєтесь, як розбудовувалося місто, про політичне впорядкування та соціально-економічні відносини жителів полісу, культуру та мистецтво ольвіополітів.
Участь у заході підтверджується заповненням онлайн-форми зворотного зв'язку за посиланням: https://forms.gle/QCwMx3aPor1HvYtq5
У 2021 р. виповнюється 120 років як розпочалися систематичні розкопки в Ольвії академіком Б. В. Фармаковським, але «щасливе» місто приховує ще багато таємниць. Підключайтеся до ефіру і відкривайте історію України разом з нами!
Запрошуємо на презентацію книги «Тайна атлантов»
- Деталі
- Хіти: 5
4 березня о 16.00 Миколаївська обласна універсальна наукова бібліотека запрошує на презентацію книги «Тайна атлантов» (Миколаїв, 2020), що була упорядкована д.і.н. Л. Л. Левченко і є першою публікацією не виданих за життя творів миколаївського інженера, педагога, просвітителя та популяризатора науково-технічних знань В. В. Рюміна – історико-фантастичної повісті «Тайна атлантів» і віршів, а також особистих документів, що зберігаються у Державному архіві Миколаївської області.
Запрошуємо усіх, хто цікавиться історією та літературою рідного краю!
Обласний семінар «Фонди музею закладу освіти: від джерел формування до презентації»
- Деталі
- Хіти: 6
24 лютого завідуюча відділом документів і наукових розвідок з питань краєзнавства А. А. Трокай взяла участь в обласному семінарі «Фонди музею закладу освіти: від джерел формування до презентації», що був організований Миколаївським обласним Центром національно-патріотичного виховання, туризму та краєзнавства учнівської молоді та проходив в онлайн-форматі. Участь у заході взяли науковці, керівники музеїв при закладах освіти.
У рамках засідання А. А. Трокай поділилася досвідом співпраці бібліотеки з ГО «Вікімедіа Україна» та розповіла, як можна використовувати вікіконтент при формуванні достовірних краєзнавчих онлайн-ресурсів.
Дякуємо організаторам за змістовний захід.
Запрошуємо на віртуальну зустріч з письменницею Тетяною Калитенко
- Деталі
- Хіти: 7
Всесвітній день письменника відзначають не лише романісти, прозаїки, поети, публіцисти, його по праву вважають своїм бібліотекарі, журналісти, блогери та інші майстри слова. У цей день вони збираються, щоб обговорити тенденції сучасної літератури, нагородити талановитих авторів, послухати уривки з нових творів колег.
3 березня о 15.00 Миколаївська ОУНБ запрошує на віртуальну зустріч з письменницею Тетяною Калитенко – молодою авторкою роману «Антеро», що потрапив до довгих списків «ЛітАкцент року – 2020» у номінації «Проза».
Під час онлайн-заходу, який проходитиме у рамках циклу «ЛітСвіт: про літературу і не тільки…», учасники матимуть можливість поспілкуватися з письменницею і задати запитання щодо її творчості.
Участь у заході підтверджується заповненням онлайн-заявки за посиланням: https://forms.gle/1tprygFvsQu6tUzi7
Підключення до конференції Zoom:
https://us05web.zoom.us/j/6182579842?pwd=QmE0dllvV0dkMkpyM3oyS2drdTRJQT09
Ідентифікатор конференції: 618 257 9842
Код доступу: 123456
Сім струн серця : музичний світ Лесі Українки
- Деталі
- Хіти: 18
23 лютого, напередодні 150-річного ювілею славетної української поетеси Лесі Українки, відділ документів з питань культури і мистецтв запросив шанувальників поезії та музики на концерт-роздум «Сім струн серця: музичний світ Лесі Українки». Ведуча заходу Тетяна Даниленко ознайомила присутніх з цікавими фактами щодо ролі музики у житті Лесі Українки та музичної обдарованості поетеси.
У концертній програмі пролунали музичні твори на вірші Лесі Українки у виконанні викладачів та студентів Миколаївського фахового коледжу культури і мистецтв та солістів оперно-вокальної студії ім. Н. Западинської під керуванням В.І. Носика: Юлії Бендер, Катерини Бінденко, Віталіни Мельник, Ольги Кожухи, Марії Гінжул, Карини Поливоди. Концертмейстери – Лілія Голубовська, Світлана Конопльова. Також у заході взяла участь солістка вокальної студії при міському Будинку вчителів під керівництвом заслуженого артиста України Олександра Сичьова Людмила Зоріна, акомпаніатор – Людмила Пашковська. Усі присутні відмітили високу виконавську майстерність вокалістів та концертмейстерів.
Особливо приємним було те, що на заході пролунала прем’єра пісні на вірші Лесі Українки миколаївського композитора, викладача фахового коледжу культури і мистецтв Наталії Круміленко у виконанні викладача ДМШ № 2 Лілії Круміленко.
Увазі учасників заходу було запропоновано виставку книг та публікацій у наукових журналах «Творчість Лесі Українки у театральному, образотворчому та музичному мистецтві».
Запрошуємо на презентацію «Академія дитячої творчості. Авторська школа Ганни Матвєєвої»
- Деталі
- Хіти: 5
Сучасний освітній простір нашої держави має унікальний скарб – 35 авторських шкіл, які об’єднала громадська організація «Всеукраїнська асоціація «Авторська школа в Україні» на чолі з головою Ганною Матвєєвою. Авторська школа – неповторний і самобутній феномен інноваційної освітньої практики, де втілюється в життя власна педагогічна ідея директора й доноситься до широкого освітянського загалу.
Питанням вдосконалення навчального процесу присвячений науково-педагогічний посібник серії «Авторська школа в Україні» – «Академія дитячої творчості. Авторська школа Ганни Матвєєвої», презентація якого відбудеться 2 березня о 15.00 у Миколаївській обласній універсальній науковій бібліотеці.
Учасники заходу познайомляться з багаторічним досвідом роботи закладу освіти, що реалізує інноваційну модель школи художньо-естетичного спрямування, а також з напрацюваннями зі створення умов для всебічного розвитку кожної дитини як окремої творчої особистості. Увазі присутніх будуть представлені основні напрями діяльності школи та результати науково-педагогічних досліджень, що здійснюються педагогічним колективом.
Засідання краєзнавчого клубу «БібліоKлio» з миколаївською актрисою академічного обласного театру ляльок Сніжаною Бойчук
- Деталі
- Хіти: 11
23 лютого у рамках краєзнавчого клубу «БібліоКліо» у відділі документів і наукових розвідок з питань краєзнавства відбулася зустріч з миколаївською актрисою академічного обласного театру ляльок Сніжаною Бойчук, що проходила в онлайн-форматі.
Пані Сніжана – талановита молода актриса, яка вже має свої напрацювання і нагороди в улюбленій справі. Працює у театрі після закінчення Миколаївського фахового коледжу культури і мистецтв. Яскраві ролі актриси: Маша («Машенька і Ведмідь»), домовий («Вот те и Баба-Яга»), Герда («Снігова королева»), лебідь («Гидке качення»), кіт («Бременські музики») та багато-багато інших. Вона – дипломантка Всеукраїнського фестивалю театрів ляльок «Світ ляльок» у номінації «Найкраща роль «живого» плану» у виставі «Фігаро». Окрім театральної діяльності активно займається педагогічною – керівник театральної студії «Мир театральных зайчиков».
2020 рік для театру ляльок – ювілейний. Заклад відзначає свій 50-й театральний сезон, а святкування триватимуть аж до вересня 2021 р. І наша зустріч проходила під девізом «Щаслива цифра – 50». Обласна бібліотека приєднується до вітань і підготувала сюрпризи – віртуальну книжкову виставку (https://view.genial.ly/5fbe0e412d60f90d07534c74/interactive-image-vistavka-shasliva-cifra-50) (де можна переглянути не лише видання із бібліотечного фонду, а й посилання на інтернет-ресурси, інтерактивну вікторину «Впізнай виставу за світлинами» та музичне привітання улюбленому театру) та бібліографічний покажчик «Миколаївський академічний обласний театр ляльок».
Усі бажаючі можуть переглянути відеозапис заходу на ютуб-каналі Миколаївської ОУНБ (https://youtu.be/6Wb4TsO7P9Q) та залишити свої відгуки.
Відбулася літературна імпреза «Хотіла б я піснею стати…»
- Деталі
- Хіти: 17
24 лютого в обласній науковій бібліотеці відбулася літературна імпреза «Хотіла б я піснею стати…», що присвячена 150-річчю від дня народження Лесі Українки. Гості заходу доторкнулися до потаємних глибин її поетичної душі, дізналися про цікаві факти з життя видатної поетеси.
Особливим подарунком для глядачів стала поетична композиція «Наша Леся», що була представлена талановитими вихованцями Миколаївського муніципального академічного коледжу у рамках співпраці, закріпленої укладеним меморандумом між коледжем та обласною науковою бібліотекою. Постановка створена на основі літературної творчості Лесі Українки та уривків із п’єси «І все-таки я тебе зраджу» сучасного драматурга Неди Нежданої. Автор сценарію і режисер вистави – викладач коледжу, артистка Миколаївського академічного художнього російського драматичного театру Марина Васильєва.
Глибше відчути поетичне слово Лесі Українки допомогла книжково-ілюстративна виставка з фонду обласної бібліотеки «Я жива! Я буду вічно жити!».
Світова спільнота відзначила Міжнародний день рідної мови
- Деталі
- Хіти: 20
Мова – це історія народу, його світогляд, інтелектуальний та духовний результат тисячолітньої еволюції кожного етносу. Без своєї мови, своєї самобутньої культури немає народу
Дню рідної мови було присвячено чергове засідання розмовного клубу української мови «СловоТворення», яке відбулося 22 лютого у Миколаївської ОУНБ. Учасники клубу почули поради, які допоможуть стати грамотнішими і допускати менше помилок при використанні української мови.
Ознайомились з різноманітними мовними сервісами в мережі інтернет. Також учасники засідання в ігровій формі мали можливість перевірити знання та закріпити набуті навички.
Більше статей...
- Меморандум про співпрацю між бібліотекою та Миколаївським муніципальним академічним коледжем
- Дух нескореної волі
- Авторський календар «Краса Півдня–2021»
- А біль Афгану – навіки, в душі чомусь не замовкає…
- Засідання дискусійного клубу «Матриця майбутнього» за темою «Ми і Ковід. Перший рік спільного життя. Загальний огляд»
- Відбулася презентація монографії «Міжнародні гуманітарні організації на Півдні України у 20-х рр. XX ст.»
Як нас знайти!
Vyzer O. 2020. E-mail:
Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
МОУНБ. Всі права застережено