Company Logo

slide 1 slide 2 slide 3

Зараз на сайті

На сайті 10 гостей та немає учасників

Статистика відвідувань

mod_jvcountermod_jvcountermod_jvcountermod_jvcountermod_jvcountermod_jvcountermod_jvcounter
1
73
225
1206
79589
192.168.0.146

Соціальні мережі

Share

"Жива книга" - це цікаво

18 квітня у всьому світі відзначається Міжнародний день пам'яток і визначних місць, в Україні цей день має назву «День пам'яток історії та культури». Ця дата спрямована на підвищення обізнаності з розмаїттям культурної спадщини та необхідністю її збереження для подальших поколінь. В цей день в Казанківській центральній районній бібліотеці пройшов захід, присвячений подорожам по визначним і цікавим місцям України у форматі «Жива книга».

«Жива книга» - це можливість більше дізнатися про людей, які нас оточують. Читання її – це бесіда, спілкування, запитання і відповіді. В ролі «книги» сьогодні була Галина Тимофіївна Євтушок, викладач ЗОШ №1, яка має захоплення – щороку під час відпустки вона самотужки, без туристичних груп і путівок, відвідує різні цікаві куточки нашої країни.

Учасники заходу «прочитали» оповідання про історико-розважальний комплекс Зелені Хутори Таврії, де можна познайомитись з народними ремеслами і культурою України, ландшафтний парк «Буки» Сквирського району на Київщині, парк Олександрія у місті Біла Церква. Прогулялись вуличками і парками міста Буча, доріжками садово-паркового комплексу «Феофанія», відчули дух старовинного українського села, що панує на території музею народної архітектури і побуту України Пирогове.Галина Тимофіївна відповіла на численні питання «читачів», що стосувались підготовки до подорожі, вибору маршрутів, транспорту, а також пояснювала окремі деталі з побаченого на відеоряді.

Свято 18 квітня спрямоване на підвищення обізнаності з розмаїттям культурної спадщини та необхідністю її збереження для подальших поколінь. В Україні є чимало міст і сіл, на території яких є пам’ятки історії та культури. Є вони і на нашій Казанківщині. Про невід’ємний елемент степового ландшафту нашого району – кургани – учасникам заходу розповіла директор районного історичного музею Н.Д .Маслова.

  

Великодній майстер-клас

4 квітня, напередодні Великодня, в приміщенні центральної районної бібліотеки пройшов майстер-клас по виготовленню писанок.
Писанкарство – прадавнє українське ремесло. Кожен колір, кожен елемент писанки має своє значення, завдяки якому писанка вважається оберегом. Про це учасники заходу дізналися з переглянутої презентації, а також ознайомились зі значенням писанкових символів, кольорів та візерунків.

Писанкарство цікаве не лише тим, що має довгу та цікаву історію, до всього – це ще дуже захоплюючий процес. Бібліотекарі розповіли про основні технології приготування великодніх яєць: крашанки, писанки, крапанки, дряпанки, мальованки, а також про різні техніки виготовлення декоративних великодніх атрибутів. А присутні на заході майстрині дали всім бажаючим майстер-клас, кожна в своїй техніці. М.Кудінова дала урок по виготовленню писанок в техніці петриківського розпису, І.Шушура розповіла як прикрастти писанку, користуючись технікою декупаж, а А.Болотських розповіла про оздоблення декоративних писанок в стилі канзаші.

Першими відвідали майстер-клас дорослі, а після закінчення шкільних занять в бібліотеку завітали учні 4-х класів Казанківської ЗОШ №1, які залюбки робили перші кроки в освоєнні петриківського розпису.Всі відвідувачі могли ознайомитись з виставкою писанок, виконаних у ріних техніках і стилях, а також з тематичною підборкою літератури.

Сподіваємось, що завдяки проведеному майстер-класу справжня українська писанка, яку учасники заходу покладуть в святковий кошик, буде створена їх власними руками!

 Під час заходу експонувалась виставка, підготовлена районним історичним музеєм, присвячена історії казанківського Свято-Миколаївського храму.

   
   
   
   

Під українським небокраєм книгу люблять і читають

В бібліотеках Казанківської ЦБС пройшов Тиждень дитячого і юнацького читання. Цього року Тиждень проходив під девізом «Під українським небокраєм книгу люблять і читають».

Для своїх юних користувачів Казанківська центральна районна бібліотека підготувала виставки літератури «Міні-маркет сучасної української літератури», де представлені твори кращих сучасних українських письменників, а також «Книги-ювіляри 2018 року».

На протязі Тижня в бібліотеці були проведені такі заходи:

Гра-презентація «Інтелектуальне багатоборство», учасники якої розв’язували кросворди, шукали відповіді на питання, пов’язані з книгами, знаходили відповідності між художніми творами та ілюстраціями до них, визначали авторів, з творів яких взяті рядки.

Інформаційний коктейль «Цікавий світ – бібліотека» познайомив школярів з цікавинками з життя книг, бібліотек, письменників.

Слайд-презентація «Літературні шедеври на великому екрані» була присвячена сучасним екранізаціям творів українських письменників, які здобули визнання у читачів: В.Лис «Століття Якова», І.Роздобудько «Ґудзик», «Зів’ялі квіти викидають», А.Кокотюхи «Легенда про Безголового», «Червоний» та інших, а також фільмам, знятим за мотивами бестселерів зарубіжної літератури, таким як «Інферно» Дена Брауна, «Дівчина в потягу» П.Гоукінз, «22.11.63» С.Кінга та ін.

   
   
   

До 100-річчя Української революції

Сьогодні, 28 березня, в фойє районного будинку культури відбулося відкриття пересувної виставки Українського інституту національної пам'яті "100 років боротьби: Українська революція 1917-1921".

“Завдання виставки - нагадати українцям про події Української революції столітньої давнини, пояснити, що це не “громадянська війна”, як стверджувала радянська пропаганда, не тільки “стихія і розруха”, але передусім відродження української державності, формування української нації, ренесанс української культури та духовності. У виставці ми розповідаємо про українське державотворення, всі його етапи, формування Збройних сил, українську дипломатію, науку, освіту, культуру, церковний рух, становище національних меншин, революційне повсякдення й багато іншого. Нам надзвичайно важливо розповісти про це не лише українцям, але й світові, аби заперечити одну з ключових тез російської пропаганди, що Україна не є геополітичним непорозумінням, яке з'явилося на мапі світу після розвалу Радянського Союзу, а має давню історію державотворення, відновила державну незалежність 1991 року завдяки героїчній боротьбі багатьох поколінь українців”, - розповідає Голова Українського інституту національної пам’яті Володимир В’ятрович.

Виставка буде працювати до 8 квітня, запрошуємо всіх бажаючих.

Одночасно з відкриттям виставки відбулася презентація одноіменної настільної гри, отриманої центральною районною бібліотекою від Українського Інституту Національної Пам'яті.Настільна гра сприяє засвоєнню матеріалу про події Української Революції старшокласниками, а також всіми, кого цікавить історія Батьківщини. Грати можуть три учасника або три команди. Зробити це можна у нас в бібліотеці.

   
   
   

Читайте новинки сучасної української літератури!

Шановні казанківці! Запрошуємо вас ознайомитись з новинками сучасної української літератури, подарованій нашій бібліотеці народним депутатом України Ігорем Бриченком.

 

 

Брати Капранови. Майдан. Таємні файли. - К.: Нора-друк, 2017. - 320 с.

Брати Капранови стверджують, що перед написанням книги опитали людей, провели журналістські розслідування, адже в написанні саме цієї сторінки історії їх цікавить Майдан очима людей.

Тема Майдану, хоч про неї багато написано і ще більше сказано, лишається до кінця нерозкритою. Багато питань потребують відповідей: хто платив за Революцію, де взялася зброя на Майдані, що відбувалося за лаштунками, як ділили владу переможці?

Ці питання брати Капранови ставили людям аполітичним і тим, які представляють різні політичні сили, людям, які переслідували свої особисті цілі та ті, які після Майдану нічого не нажили. Відповіді на ці та інші питання увібрала в себе книга «Майдан. Таємні файли».

Працюючи над книгою, зробили 21 інтерв’ю, відтак, розташувати їх хронологічно було б банально, запевняють Капранови.

Тому й вибудували структуру книги у вигляді файлів з окремими назвами на кшталт – «Хто керував Майданом», «Коли почався Майдан», «Як з’явився Правий Сектор», «Медицина Майдану», і т.д.

Останній з файлів – веселий, переконують письменники. Він має назву «Не все так сумно!» і містить чимало позитивних історій, адже і такі на Майдані були.

Завершальний файл книги «Майдан.Таємні файли» з тематичною назвою «Мій Майдан» заставить згадати читача і власну історію.

Це – кілька порожніх сторінок, де можна записати спогади про ті страшні, але такі важливі події. Завдяки соцмережам брати Капранови планують отримати повний колективний літопис подій Революції Гідності. Аби долучитися до важливої справи, під хештегом #мійМайдан у інтернеті потрібно зафіксувати свою розповідь. 
 

Лойко С. Рейс. - К.: Брайт Букс, 2017. - 448 с. 

Сергій Лойко – автор національного бестселлера «Аеропорт». Весь світ знає його ім'я, тому що ніхто не писав про події на сході України з такою силою і переконливістю. Ці дві складові дали в результаті вражаючий ефект: Лойко відомий в усьому світі.

В центрі його нової книги – доля людини, кинутої на жлорна війни – не нова для літератури, але, на жаль актуальна. В основі сюжету книги «Рейс» - Збиття літака Boeing 777 в небі над Донеччиною. З чиєї вини відбулася ця «випадковість» і кого винуватити в загибелі майже трьох сотень людей? Біль від втрати рідних, що летіли збитим літаком, розтікається по всьому світові.

Дружина і обидві доньки Сергія Альохіна, головниго героя книги, були на борту, коли в нього влучила ракета. Як жити далі, коли все, заради чого ти прокидався зранку, померло? Альохін, як колишній оперативник, знає: віднайти сенс в житті можна тільки діючи. Ще буде час для жалоби. Але поки вбивці його смі'ї залишаються на свободі і продовжують вбивати невинних, йде інший відлік часу – час війни.

Особисті мотиви втягують Альохіна в розслідування подій на Донбасі, але скоро він розуміє: те, що відбувається, неможна виміряти тільки його почуттями і горем. Винних дуже багато, так багато, що можна зневіритись. Чого він хоче? Знайти того, хто тиснув на кнопку? Але чи закінчиться на цьому правосуддя?

В романі С.Лойка реальні факти змішуються з динамічним сюжетом, кримінальною драмою і захоплюючим політичним трилером.

Автор невипадково обрав головним героєм людину, далеку від сучасних українсько-російських реалій. "Не його війна", про яку він майже нічого не знав і не цікавився нею, подається через призму сприйняття неупередженої сторонньої людини.

 

 Лис В. Соло для Соломії. - Харків: Клуб сімейного дозвілля, 2013. - 368 с.

 Соло для Соломії — роман українського письменника Володимира Лиса, опублікований 2013. Сам автор зауважив, що писав свій роман «за законом пісні», адже він складається із трьох частин —заспів, приспів і фінал. В протилежність «Століттю Якова», яке стало бестселером — це роман про долю жінки. Образ Соломії В.Лис називає «найкращим жіночим образом» у всіх його творах.

«Соло для Соломії» — роман, про трагічні роки XX століття, нелегку жіночу долю та задушене кохання. Жінка, переживши на своєму шляху щирі пориви любові та водночас розчарування, боротьбу за своє щастя та біль поразки, зуміла не черствіти душею, не дивлячись ні на що. Крізь долю Соломії вимальовується портрет багатостраждального українського народу в реаліях 20-го ст. Докладний життєпис героїв допомагає пізнати всю красу і різноманіття побуту та звичаїв Полісся, організацію колгоспів, відправлення в Сибір, здобуття незалежності. Кожна з цих подій голосно відгукувалась у долі народу й особливо тісно перепліталась із життєвою стежкою Соломії.

Незважаючи на все це, Соломія, все ж залишалася тією наївною дівчинкою, в якій було достатньо любові та ніжності для всіх.

   Волоков О. Шпиталь. - К.: Нора-друк, 2018. - 400 с.

Таємниці старого монастиря, на території якого розміщується звичайна районна лікарня, не дають спокою колективові хірургічного відділення, адже в цих стінах в різні епохи побували і лицар-тамплієр, і особистий хірург Наполеона, і польський магнат… Чи стане медикам сил та наснаги розплутати ці таємниці і дістатися захованого скарбу?

Олексію Волкову вдалося майстерно поєднати в новому романі драматизм людських стосунків, заплутаний сюжет, щирий добрий гумор та злу іронію.

Випадкове зображення

 1.jpg

Опитування

Як часто Ви відвідуєте бібліотеку?

Відео про бібліотеку
Copyright ® 2012; Vyzer O.M.; E-mail: vyzer62@gmail.com